Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 64.

Pytanie:

Mam nowy surowy blat jesionowy do kuchni z klepek ok 4 cm. Zależałoby mi na zachowaniu rysunku słojów i uzyskaniu bardzo jasno popielatego koloru drewna. Blaty wolałbym wykończyć olejem (lub woskiem) niż lakierem. Wybrałem bejcę Nitro Biel 20-01 i olej twardy Popiel OT-8/13 albo Biel OT-001. Ale może inne propozycje np. BPA-DF348/16 lub BPA-D153/16 albo PR-160/12 ale co dalej ?

Mirosław S.

Odpowiedź:

Najlepszym rozwiązaniem byłaby aplikacja samego Oleju Twardego (jeśli kolor OT-8/13 jest za ciemny to można go rozjaśnić olejem białym - OT-001). Bejca może krwawić do oleju. W ofercie posiadamy lakier na blaty (o bardzo dobrych parametrach dotyczących tego typu lakierów) jednak jego wadą jest zażółcanie powierzchni co może być problemem w przypadku jasnych kolorów.  
EM

Pytanie:

Jak uzyskać na meblach kolor dąb sonoma?

Ania

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Proponujemy Bejcę Pastelową Sonoma BPA-D02. 
EM

Pytanie:

Witam jak uzyskać kolor winchester na debie

Robert

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Doboru koloru najlepiej dokonać przy pomocy Palety Kolorów (np. Paleta Kolorów Bejca Nitro Dąb lub Paleta Kolorów Bejca Pastelowa Dąb). Karty są dostępne u dystrybutorów lub można je kupić w sklepie www.meblopol24.pl (lub w naszym dziale handlowym handlowy@sopur.com.pl).
EM

Pytanie:

Witam.1 Jakiego oleju mogę użyć do olejowania dębowych blatów kuchennych.
2 Czy olej do podłóg nano jest w macie czy połysku

Mariusz

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Do blatów kuchennych można użyć Olej Twardy lub Olej NANO do Podłóg (oleje charakteryzują się dużą twardością i odpornością na płyny). Powłoka olejowa jest półmatowa, bardziej wypolerowana nabierze większego połysku.
EM

Pytanie:

Czy na bejce nitro można nanosić lakier akrylowy

Rafał

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Można nanosić lakier akrylowy.
EM

Pytanie:

Witam mam okna kolr winchester a taras drewniany jakim kolorem pomalowac deski zeby byk podobny do koloru okien

Aga

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Dziękujemy za kontakt. Niestety, nie mamy produktu na deski tarasowe, który moglibyśmy polecić.
EM

Pytanie:

Dlaczego bejca pastelowa nie nadaje się na Schody

Sylwester

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bejca Pastelowa jak najbardziej nadaje się na schody. Trzeba ją wykończyć lakierem przeznaczonym na podłogi - jeśli odcień bejcy jest jasny ważne by lakier był nieżółknący.
EM

Pytanie:

Witam. Naniosłem białą bejcę nitro Sopur na dębowe krzesła. Przetarłem i chce je teraz wykończyć. Jak to zrobić żeby było dobrze?

Marek

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy dwuskładnikowy lakier akrylowy SOLAK AC.  Produkt jest całkowicie odporny na działanie promieni UV, dlatego nie istnieje ryzyko zżółknięcia powłoki. Prosimy o zapoznanie się z kartą techniczną, gdzie znajdzie Pan szczegółowe informacje dot. aplikacji.
EM

Pytanie:

Witam, chcę przemalować stół dębowy z jasnego koloru na ciemny orzech 2266 nitro. Wybrałem ten kolor ponieważ zakupiłem krzesła które są pomalowane właśnie tą bejcą. Mam takie pytanie czy na tą bejcę można nanieść olej do konserwacji drewna ? Przemaluję go oczywiście po uprzednim zeszlifowaniu i oczyszczeniu starego lakieru. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Darek

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bejca może być wykończona olejem (jednak jak olej będzie aplikowany pędzlem to bejca może "krwawić" do warstwy oleju). Polecamy nasz Olej Twardy do Mebli, który tworzy twarde powłoki odporne na zarysowania i płyny.
EM
« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 36 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl