Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 64.

Pytanie:

Zakupione stopnie w CASTORAMIE chcę zabarwić bejcą nitro 2268 .
W jaki sposób nakładać bejcę , aby było równomiernie ? Czy dwukrotne bejcowanie jest możliwe ? Czy przecierać papierem ściernym przed malowaniem i jakim ? Jak i jakim lakierem pomalować , aby uzyskać półmat .
(satynę) ? Malowanie ręczne .

Jerzy

Odpowiedź:

Bejcę można aplikować tamponem bawełnianym lub pędzlem, wzdłuż słojów drewna. Jeśli lakier będzie również aplikowany pędzlem nie polecamy Bejcy Nitro o indeksie 2X-XX, może plamić do lakieru. Odpowiednią bejcą będzie Bejca Nitro o indeksie BN-XX lub Bejca do Parkietów. Przed bejcowaniem powierzchnie należy odpowiednio przygotować (przeszlifować, odpylić) Bejcowane powierzchnie należy zabezpieczyć odpowiednim lakierem do podłóg, ale powierzchni bejcowanej już nie szlifujemy. Zmatowienie pierwszej warstwy lakieru jest konieczne przed nałożeniem drugiej warstwy. Przed przystąpieniem do prac warto zapoznać się z kartami technicznymi dostępnymi na stronie i wykonać próbę bejcowani i lakierowania.  Każda kolejna warstwa pogłębia kolor. 

Pytanie:

Witam.
Chciałabym zmienić kolor schodów. Problem w tym, że dębowe stopnie, które były dawniej zamontowane są polakierowane, a podstopnie i boczki to jeszcze surowy dąb. Chciałabym uzyskać na całości kolor bejcy nitro TOP kolor brąz 22-45. Nie wiem tylko czy zeszlifowanie wystarczy żeby bejca była odpowiednim produktem. Proszę mi poradzić w doborze odpowiedniego produktu do zmiany koloru i lakieru. Pozdrawiam.

Monika

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Jeśli uda się wyszlifować stopnie do surowego drewna można nałożyć bejcę 22-45 i lakier tak jak na pozostałe części schodów. Zawsze warto się upewnić czy otrzymany efekt będzie zgodny z oczekiwaniami wykonując próbę bejcowania i lakierowania na niewidocznym elemencie.
EM

Pytanie:

Witam. Moje pytanie dotyczy lakierowania drzwi. Mam schody dębowe polakierowane lakierem Sopur kolor 22-74. Obecnie stolarz zrobił mi drzwi wewnętrzne sosnowe. Chciałabym osiagnąć zbliżony kolor drzwi do koloru schodów. jakim lakierem powinien pomalować stolarz drzwi sosnowe aby uzyskać przybliżony kolor do dębowych schodów polakierowanych kolorem 22-74. Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam Anita.

Anita

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Indeks Orzech 22-74 to indeks Bejcy Nitro. Bejcę nanosi się na surowe drewno i pokrywa odpowiednim lakierem bezbarwnym. Bejcę Nitro można jak najbardziej położyć na drzwi sosnowe, kolor będzie zbliżony do tego jaki wyszedł na dębie. Zawsze należy jednak upewnić się czy wybarwienie spełni oczekiwania wykonując próbne wybarwienie i koniecznie lakierując je lakierem jaki będzie użyty.
EM 

Pytanie:

witam

Chcę zabarwic lity dąb na stopnie w wybarwieniu dab bielony BN - 125/09 a wszyscy proponuja mi tą lakierobejce która nie daja tego efektu (maskuja strukture drewna) a chce widziec uslojenie co Państwo by mi zaproponowali

Zdzislaw

Odpowiedź:

Witam,
Jeśli jest problem w wybarwieniu Bejcą Nitro schodów (za szybko schnie) możemy przygotować bejcę w tym kolorze wersji o dłuższym czasie schnięcia.  Bardzo proszę o kontakt z laboratorium kolorystycznym: 52 587 23 62.
EM

Pytanie:

Witam chce pomalować dąb na wysoki połysk izolant i na to już docelowy lakier

Michal

Odpowiedź:

Witam,
Nie ma potrzeby aplikacji lakieru Izolant na dąb w celu uzyskania wysokiego połysku, np. lakierem SOLAK AC.
EM

Pytanie:

witam.chcialbym odswiezyc parkiet debowy poprzez pomalowanie go jasnym prawie, bialym kolorem z widoczna faktura drewna. jaki produkt/y bedzie do tego najlepszy?

ALEX

Odpowiedź:

Witam,
Do podłóg dębowych polecamy Bejcę do Parkietów o kolorze Dąb Bielony BPR-10. Szczegóły dotyczące aplikacji tego produktu znajdują się w Karcie Technicznej dostępnej na stronie.
EM

Pytanie:

witam chce zabarwic nowe schody na ciemniejszy kolor jaka bejca i do tego jaki lakier

Sławek

Odpowiedź:

Witam,
Do podłóg polecamy Bejcę do Parkietów (na stronie znajduje się Karta Techniczna produktu oraz przykładowe wybarwienia). Polecamy lakier poliuretanowy Solak SOLAK PUR PARKIET 2K. 
EM

Pytanie:

Witam !!! trochę inne pytanie ,gdzie można kupić wzorniki kolorów na dębie ?

jacek

Odpowiedź:

Witam,
Karty Kolorów można kupić u naszych dystrybutorów (adresy i nr telefonu na stronie) lub bezpośrednio u nas - proszę o kontakt z naszym działem handlowym: 52 587 23 50 handlowy@sopur.com.pl.
EM

Pytanie:

Witam jaką dysze stosować przy nakładaniu lakieru Solak NC3519XX?

Michał

Odpowiedź:

Standardowo polecamy dyszę do lakierów nitrocelulozowych: 1,6-1,8.
EM
  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | . . . . | 32 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl