Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 65.

Pytanie:

Witam. Chciałbym pomalować drzwi sosnowe,surowe na kolor biały i oczekuję jednolitego śnieżnobiałego koloru bez przebić, jakie produkty dostępne są do tego celu?? Dodam że zależy mi na półmatowym wykończeniu.

Adam

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Jeśli rysunek drewna ma być całkowicie zakryty polecamy na przykład lakier Solak NC Biel 303810 (mat). Szczegóły w karcie technicznej dostępnej na stronie www).
Pozdrawiamy!

Pytanie:

Witam
Mam schody jesion wybarwione bejcą nitro dąb 22-40 brązowy.
Kupiłem półki drewniane sosna, które chcę wybarwić tym samym kolorem. Jaki lakier na półki?

Darek

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bardzo dobrym lakierem w naszej ofercie jest lakiery akrylowy SOLAK AC. Możemy również polecić lakier nitrocelulozowy SOLAK NC 3525XX. Szczegóły dotyczące aplikacji produktów znajdują się w Kartach Technicznych.
EM

Pytanie:

Jaki lakier na bejcę rozpuszczalnikową

Marek

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Na Bejcę Rozpuszczalnikową można w zasadzie położyć każdy lakier. Jedynie lakiery chemoutwardzalne (rzadko spotykane)  mogą sprawić kłopot. Polecamy lakier akrylowy Solak AC (szczegóły dotyczące lakieru i bejcy znajdują się w Karcie Technicznej). 
EM

Pytanie:

Dzień dobry,
Proszę o dobór rodzaju bejcy oraz impregnatu do malowania stołu jadalnianego, które zabezpieczą przed skutkami powstałymi w wyniku użytkowania . Stół wykonany jest z drewna teak ( indyjski). Drewno jest w stanie surowym. Oczekiwany efekt po malowaniu, to widoczne słoje przy kolorze ciemny orzech i matowe jedwabiste wykończenie.

Ania

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Polecamy Bejcę Nitro, która podkreśla usłojenie - w ofercie jest wiele kolorów w odcieniu typu ciemny orzech (np. Orzech 22-66, Orzech 22-60). Wyboru koloru najlepiej dokonać na podstawie Karty Kolorów (dostępnej u dystrybutorów). Ponieważ jednak teak to czerwone drewno należy się upewnić (wybarwić niewidoczne miejsce, np. spód stołu jeśli jest taka możliwość) jak położona na nim bejca faktycznie będzie wyglądać (prawdopodobnie czerwień będzie przebijała). Na bejcę polecamy lakier Solak AC (mat). Szczegóły dotyczące aplikacji obu produktów znajdują się w Kartach Technicznych dostępnych na stronie.
EM

Pytanie:

mam schody dębowe (drewno surowe) i chcę je wybielić przez ługowanie olejowanie. Powierzchnia do malowania to 26 m2. Proszę o poradę jak to zrobić oraz jakie ilości materiału należy zamówić.

KAZIMIERZ

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Nasz Ług do drewna o efekcie patyny nie da efektu równomiernie rozjaśnionej powierzchni. Produkt pozwala na uzyskanie raczej naturalnie postarzonej powierzchni. Ług reaguje z substancjami zawartymi w drewnie i otrzymywane w ten sposób wybarwienia nie są przewidywalne. Najbezpieczniejszym sposobem wybielania będzie bejcowanie lub olejowanie na kolor biały.
EM

Pytanie:

Witam
Mam stopnie surowe dębowe i chcę je pomalować bejcom. Jakiej bejcy użyć - do parkietów czy nitro. Czy bejca do parkietów nie podniesie włosków drewna? Jeśli tak to jak malować żeby tego uniknąć. Która bejca jest łatwiejsza w stosowaniu i lepsza i jakiego lakieru użyć?
Pozdrawiam

Jarek

Odpowiedź:

Jeśli aplikacja będzie natryskiem (bejca i lakier) można użyć bejcy nitro (w przypadku aplikacji lakieru pędzlem na bejcę nitro bejca może krwawić do lakieru). Bejca Nitro posiada szybki czas schnięcia, co może być problemem dla mniej doświadczonych lakierników. Bejca do Parkietów jest bejcą wodną   (z wyjątkiem bejcy w kolorze białym na dąb – Dąb Bielony BPR-10, która jest rozpuszczalnikowa) i może one powodować delikatne podniesienie włosów drewna. Ogólnie nie powinno to być problemem z uwagi na aplikację 3 warstw lakieru - przy każdej z warstw robimy przeszlif. Żeby jednak uniknąć tego zjawiska  można popsikać stopnie delikatnie wodą a po wyschnięciu wyszlifować papierem ~180 i wtedy bejcować. Bejca do Parkietów nie krwawi pod lakierem (gdy ten nanoszony jest pędzlem) i posiada dość długi czas schnięcia (pozwala na spokojną pracę bez obaw o powstanie zakładek kolorystycznych).
EM

Pytanie:

Mam nowy surowy blat jesionowy do kuchni z klepek ok 4 cm. Zależałoby mi na zachowaniu rysunku słojów i uzyskaniu bardzo jasno popielatego koloru drewna. Blaty wolałbym wykończyć olejem (lub woskiem) niż lakierem. Wybrałem bejcę Nitro Biel 20-01 i olej twardy Popiel OT-8/13 albo Biel OT-001. Ale może inne propozycje np. BPA-DF348/16 lub BPA-D153/16 albo PR-160/12 ale co dalej ?

Mirosław S.

Odpowiedź:

Najlepszym rozwiązaniem byłaby aplikacja samego Oleju Twardego (jeśli kolor OT-8/13 jest za ciemny to można go rozjaśnić olejem białym - OT-001). Bejca może krwawić do oleju. W ofercie posiadamy lakier na blaty (o bardzo dobrych parametrach dotyczących tego typu lakierów) jednak jego wadą jest zażółcanie powierzchni co może być problemem w przypadku jasnych kolorów.  
EM

Pytanie:

Jak uzyskać na meblach kolor dąb sonoma?

Ania

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Proponujemy Bejcę Pastelową Sonoma BPA-D02. 
EM

Pytanie:

Witam jak uzyskać kolor winchester na debie

Robert

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Doboru koloru najlepiej dokonać przy pomocy Palety Kolorów (np. Paleta Kolorów Bejca Nitro Dąb lub Paleta Kolorów Bejca Pastelowa Dąb). Karty są dostępne u dystrybutorów lub można je kupić w sklepie www.meblopol24.pl (lub w naszym dziale handlowym handlowy@sopur.com.pl).
EM

Pytanie:

Witam.1 Jakiego oleju mogę użyć do olejowania dębowych blatów kuchennych.
2 Czy olej do podłóg nano jest w macie czy połysku

Mariusz

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Do blatów kuchennych można użyć Olej Twardy lub Olej NANO do Podłóg (oleje charakteryzują się dużą twardością i odpornością na płyny). Powłoka olejowa jest półmatowa, bardziej wypolerowana nabierze większego połysku.
EM

Pytanie:

Czy na bejce nitro można nanosić lakier akrylowy

Rafał

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Można nanosić lakier akrylowy.
EM

Pytanie:

Witam mam okna kolr winchester a taras drewniany jakim kolorem pomalowac deski zeby byk podobny do koloru okien

Aga

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Dziękujemy za kontakt. Niestety, nie mamy produktu na deski tarasowe, który moglibyśmy polecić.
EM

Pytanie:

Dlaczego bejca pastelowa nie nadaje się na Schody

Sylwester

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bejca Pastelowa jak najbardziej nadaje się na schody. Trzeba ją wykończyć lakierem przeznaczonym na podłogi - jeśli odcień bejcy jest jasny ważne by lakier był nieżółknący.
EM

Pytanie:

Witam. Naniosłem białą bejcę nitro Sopur na dębowe krzesła. Przetarłem i chce je teraz wykończyć. Jak to zrobić żeby było dobrze?

Marek

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy dwuskładnikowy lakier akrylowy SOLAK AC.  Produkt jest całkowicie odporny na działanie promieni UV, dlatego nie istnieje ryzyko zżółknięcia powłoki. Prosimy o zapoznanie się z kartą techniczną, gdzie znajdzie Pan szczegółowe informacje dot. aplikacji.
EM

Pytanie:

Witam, chcę przemalować stół dębowy z jasnego koloru na ciemny orzech 2266 nitro. Wybrałem ten kolor ponieważ zakupiłem krzesła które są pomalowane właśnie tą bejcą. Mam takie pytanie czy na tą bejcę można nanieść olej do konserwacji drewna ? Przemaluję go oczywiście po uprzednim zeszlifowaniu i oczyszczeniu starego lakieru. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Darek

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bejca może być wykończona olejem (jednak jak olej będzie aplikowany pędzlem to bejca może "krwawić" do warstwy oleju). Polecamy nasz Olej Twardy do Mebli, który tworzy twarde powłoki odporne na zarysowania i płyny.
EM

Pytanie:

Witam. Chcę surowe podstopnie dębowe pomalować ba biało. Jakiej bejcy użyć do tego. I czy wcześniej należy pod bejcę zagruntować drewno, aby zapobiec w przyszłości żółknięciu i powstawaniu przebarwień?

Elzbieta

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Polecamy naszą Bejcę Nitro Biel 20-01 lub Bejca do parkietów Dąb Bielony. Drewno przed barwieniem nie trzeba gruntować (dąb w odróżnieniu od sosny dąb nie żółknie). Natomiast warto zwrócić uwagę czy lakier, który zastosujemy jest nieżółknący (odporny na promieniowanie UV).

EM

Pytanie:

Witam. Czy na pomlowany blat stołu kolorem brąz 22-51 można nanieść kolor orzech 22-60 bez uprzedniego usunięcia tego brązu?

darek

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Jeśli blat nie był lakierowany to można (jednak bejce mogą trochę się rozmazać i zmieszać jeśli bejca będzie aplikowana ręcznie).
EM

Pytanie:

Dzień dobry,
Proszę o poradę czym zabezpieczyć na matowo surowe drewno sosnowe aby zachowało swój naturalny kolor? Chodzi o meble i o stolik kawowy. Próbowałam na fragmencie lakieru matowego do drewna ale kolor robi się żółty i ciepły. Czy na tak zabezpieczonym blacie stolika można stawiać gorące kubki z herbatą? Dziękuję.

Aga

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bardzo dobrym lakierem matowym na blaty stołów jest lakier SOLAK AC ULTRAMAT (ale jest to produkt do profesjonalnego użytku, dwuskładnikowy, do aplikacji natryskiem). Sam lakier jest odporny na żółknięcie i nie zmieni koloru lakierowanej powierzchni. Jednak sosna to drewno, które samo z siebie z czasem zżółknie i jest to proces, którego żaden lakier niestety nie zatrzyma.
EM
  | 1 | . . . . | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | . . . . | 32 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl