Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 64.

Pytanie:

Witam !!! trochę inne pytanie ,gdzie można kupić wzorniki kolorów na dębie ?

jacek

Odpowiedź:

Witam,
Karty Kolorów można kupić u naszych dystrybutorów (adresy i nr telefonu na stronie) lub bezpośrednio u nas - proszę o kontakt z naszym działem handlowym: 52 587 23 50 handlowy@sopur.com.pl.
EM

Pytanie:

Witam jaką dysze stosować przy nakładaniu lakieru Solak NC3519XX?

Michał

Odpowiedź:

Standardowo polecamy dyszę do lakierów nitrocelulozowych: 1,6-1,8.
EM

Pytanie:

Czy wariant z bejcą nitro - biel 20-01 i lakierem Solak Pur Parkiet 2K na podłogę z desek sosnowych jest dobry i możliwy do zastosowania?

Wojtek

Odpowiedź:

Witam,
Nasz lakier Solak Pur Parkiet 2K jest bardzo dobrym lakierem parkietowym (o wysokiej odporności i twardości). Jednak jest to produkt poliuretanowy, którego specyfiką jest lekko żółtawy kolor powłoki. Z tego w względu produkt nie jest polecany na jasne lub pastelowe kolory. Niestety w chwili obecnej nie posiadamy w ofercie lakieru do podłóg, który moglibyśmy polecić na biały kolor.
EM 

Pytanie:

Majster kładzie nam nową podłogę z desek sosnowych. Chcemy, aby była pobielona. Jakiej bejcy można użyć(wszystkie możliwe sposoby na biały odcień)? Jakiego lakieru można użyć? Podłoga w pomieszczeniach sypialnych.

Wojtek

Odpowiedź:

Witam,
Możemy zaproponować Olej do Podłóg NANO Biel OPN-25/14 lub Bejcę do Parkietów  Sosna Bielona BDP-01 (bejcę należy zabezpieczyć nieżółknącym lakierem przeznaczonym do parkietów).  Szczegóły dotyczące aplikacji dostępne są w kartach technicznych umieszczonych na stronie www.sopur.pl.
EM

Pytanie:

Witam. Chcę pomalować stare drzwi (chyba świerk) białą bejcą nitro i olejem twardym platyna, tak jak na filmie. Czy efekt będzie podobny?

Ela

Odpowiedź:

Witam,
Na filmie instruktażowym (przygotowanie skrzynki sosnowej) sosna została podrapana - nadmiar oleju został starty tak by pozostał przede wszystkim w zagłębieniach.  Dzięki temu otrzymaliśmy efekt kontrastu białej bejcy i popielatego oleju. Jeśli drzwi zostaną podrapane będzie można uzyskać podobny efekt. Przed przystąpieniem do barwienia trzeba usunąć stare powłoki - wyszlifować drewno do surowego.
EM  

Pytanie:

Dzień dobry
Próbuję zabarwić stary stół z litej sosny na kolor podobny do płyty laminowanej ''dąb sonoma'' , której teksturę można obejrzeć w katalogi ZIP> tekstury na następującej stronie:
http://www.pfleiderer.pl/plyta-laminowana
Próbowałem następującego sposobu:
1-sza warstwa - bejca wodna dąb.
Następne warstwy dokładnie wg podanego na Waszych stronach sposobu z bejcą pastelową dąb sonoma oraz patyną rozpuszczalnikową beż.
Pomimo zastosowania do próbnych barwień wielu różnych bejc w kolorze dębu, od różnych producentów, nie mogę uzyskać efektu kolorystycznego zbliżonego do płyty wymienionej w linku.
Czy zastosowanie bejcy nitro białej oraz oleju twardego dąb jasny może dać pożądany efekt?
Dziękuję

Marcin

Odpowiedź:

Witam,
Żeby uzyskać efekt na drewnie podobny do płyty (gdzie często można zobaczyć wiele odcieni) można wykorzystać bejcę i patynę. Jednak patyna musi mieć możliwość pozostania w porach, zagłębieniach. Dobry efekt można uzyskać więc w przypadku dębu. Sosnę można natomiast podrapać, położyć bejce a następnie olej (aplikacje tego typu prezentujemy w filmiku instruktażowym dostępnym na stronie www.sopur.pl, podstrona produktu Olej Twardy do Mebli). 
EM

Pytanie:

Dzień dobry
Mam do pomalowania deski sosnowe . Chcę je pomalować bejcą Brunat 2025. Jaki zastosować lakier poliuretanowy podkładowy a jaki nawierzchniowy. Pozdrawiam

Urszula

Odpowiedź:

Witam,
Zależy od przeznaczenia desek - jeśli nie jest to blat roboczy lub podłoga proponujemy lakier Solak PUR-P Standard (lakier podkładowy) i lakier Solak PUR-N Standard w wybranym stopniu połysku (lakier nawierzchniowy). Szczegóły dotyczące produktów i ich aplikacji znajdują się w kartach technicznych dostępnych na stronie.
EM

Pytanie:

Witam mam schody ktore stolarze niestety pociagneli juz pol Roku temu caponem , (schody jeszcze nie uzywame) chcialabym polozyc na nie bejce I lakier czy moge I Jakie ? A jak nie to moze olej ? Czy zostaje mi tylko lakier I jaki

Agnieszka

Odpowiedź:

Witam,
Najbezpieczniej będzie wykończyć schody samym lakierem parkietowym po uprzednim zmatowieniu i oczyszczeniu z kurzu. Jeśli ma być kładziona bejca lub olej należy wyszlifować drewno do surowego.
EM

Pytanie:

Wiem, czy warto zaimpregnować podłogę sosnową zaolejiwaną olwjem nano? Jeśli tak, to jakim prosuktem.

Paweł

Odpowiedź:

Witam,,
Na olejowane drewno nie należy aplikować innych wyrobów.
EM

Pytanie:

Witam
Mam do pomalowania stół pokojowy z drewna brzozowego jakim kolorem bejcy pomalować żeby wyszedł kolor nsjbardziej zbliżony do dębu naturalnego i jaki byłby najlepszy lakier pół matowy? Z góry dziękuję za pomoc

Andrzej

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Dobrym kolorem może być Bejca Rozpuszczalnikowa BR-229 (na stronie jest ten kolor pokazany: katalog kolorów "Bejca Rozpuszczalnikowa TOP KOLOR BUK"). Zawsze jednak należy wykonać próbne wybarwienie by przekonać się czy kolor spełni oczekiwania. Lakier Solak AC półmat. Karty Techniczne produktów znajdują się na stronie.
EM
  | 1 | . . . . | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | . . . . | 32 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl