Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 65.

Pytanie:

Dzień dobry,
Co to za bejca o symbolu SOPUR 33-M98/12-s4/PA ??
Producent podaje, że użył do wybarwienia mebli

K. Nowak

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Jest to symbol naszej Bejcy Antycznej-Wodnej (kolor dąb skalisty).
EM

Pytanie:

Witam
Jakim produktem pokryć drewno bukowe (surowe), tak aby uzyskać czarny kolor i efekt postarzenia. Potrzebuje pomalować łóżko.

Tomasz

Odpowiedź:

Witam,
Bejcą polecaną na drewno bukowe jest Bejca Rozpuszczalnikowa lub Bejca Pastelowa (u naszych dystrybutorów znajduję się karty kolorów tych bejc, kolory można również obejrzeć na naszej stronie www). Bejce należy na drewno należy nanosić natryskiem. 
EM

Pytanie:

Witam.Mam meble CARINA firmy PAGED kupione 10 lat temu dąb czekoladowy i chciałam dorobić sobie półkę i nie wiem jaki kolor bejcy byłby dobry brąz 22-56 czy mahoń BE -525.Mógłby mi pan doradzić

DOROTA

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Niestety nie dysponujemy wzorem koloru mebla. 
EM

Pytanie:

Witam,
Czy po pobejcowaniu schodów bejcą nitro Sopur, nie ma przeciwwskazań do polakierowania ich lakierem poliuretanowo-akrylowym do parkietów?
Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie

Grzegorz

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Można położyć na bejcę lakier poliuretanowo-akrylowy. Polecamy aplikację lakieru natryskiem (przy aplikacji pędzlem lub wałkiem Bejca Nitro może krwawić do lakieru).
EM

Pytanie:

czy lakier hydrolak na zewnątrz może być stosowany do pomalowania drzwi wewnętrznych w pokoju dziecięcym

Edyta

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Może być stosowany wewnątrz, np. do drzwi.
EM

Pytanie:

czy olej twardy do mebli można wykorzystać do pomalowania drzwi wewnętrznych sosnowych

Edyta

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Można Olej Twardy wykorzystać do drzwi wewnątrz pomieszczeń. Na stronie znajdują się karty techniczne wszystkich naszych produktów :).
EM

Pytanie:

witam, chciałem zabarwić podłogępom cyklinacji z litego drewna -czerśni( ma ona naturalny czerwonawy odcień) a chciałbym uzyskać kolor popiel/biel nie tracąc rysunku drewna.chciałbym aby aplikacja była z pędzla ewentualnie z tampona. na ten kolor chciałem połozyć lakier ale nie na bazie wody. czy macie też lakiery komponętne z bejcą?, i czy bejce pastelowe moge polakierować lakierm dwuskładnikowym rozpuszczalnikowym(poliuretan, poliakryl)? co polecacie?
pozdrawiam

adam

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bejcę Pastelową należy aplikować natryskiem. Do aplikacji pędzlem, tamponem polecamy Bejcę do Parkietów (np. Dąb skalisty BDP-07, Sosna bielona BDP-01). Wydłużony czas schnięcia bejcy pozwala na spokojną pracę na dużych powierzchniach bez tworzenia się zakładek kolorystycznych. Zaletą bejcy jest również to, że nie krwawi do lakieru gdy lakier aplikowany jest pędzlem. Niestety w chwili obecnej nie posiadamy w ofercie lakieru wodnego do podłóg, który moglibyśmy polecić. Ponieważ drewno czereśni ma kolor, który na pewno w płynie na ostateczny kolor wybarwienia koniecznie należy wykonać wymalowanie próbne by ocenić czy kolor spełni oczekiwania. 
EM

Pytanie:

Lakiery do stolarki zewnętrznej jakie

Michał

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Niestety nie posiadamy lakierów do stolarki zewnętrznej.
EM

Pytanie:

Witam,
bardzo proszę o informację czy Państwa lakiery ( dokładnie BN-125/09) są odporne na wodę, alkohol i wysoką temperaturę np. szklanka, kubek z gorącym zapojem.
z góry dziękuję za odpowiedź

Maciek

Odpowiedź:

Dzień dobry,
BN-125/09 to indeks bejcy. Każdą bejcę należy pokryć lakierem i to od lakieru zależą odporności, o które Pan pyta. Dobry lakier, który możemy polecić na blaty stołów to nasz lakier Solak AC. 
EM

Pytanie:

Witam
Kupiłam bejce latte pastelową na schody chciałam uzyskać kolor zimnego beżu na próbnikach kolor ten wpadał w jasny brąz niestety bejca dała kolor szary cementowy na pewno nie jest to latte proszę o poradę jaki kolor miałabym zamówić nie chciałam żeby schody były ciemne tylko nadal jasne ale nie żółte jak po kaponie schody będą malowane wałkiem kaponem a później lakierem 2k akrylowo-rozć

Katarzyna

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Finalny kolor bejcy faktycznie może się różnić w zależności od metody aplikacji, koloru drewna i lakieru, który będzie stosowany. Jedyną najlepszą metodą jest wykonanie próbnych wybarwień na oryginalnym drewnie i pokrycie je lakierem, który będzie stosowany (Bejca Pastelowa dostępna jest także w małych opakowaniach 0,5L). Możliwe jest również zlecenie nam wykonanie doboru koloru do Pani wzorca. W takim wypadku bardzo prosimy o kontakt z naszym laboratorium kolorystycznym: labkolor@sopur.com.pl, tel. 52 587 23 62.
EM

Pytanie:

Witam. Pomalowane lozko debowe bejca nitro . Użyłem pędzla. Krótki czas schnięcia nie pozwala równomiernie rozprowadzić bejce. Pozostaly pewne nawarstwienia. Czy można bejce rozcienczyc bądź w inny sposób spowolnić czas schnięcia stosując pędzel lub tampon. Proszę o odpowiedź.

LudwiK.

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Można opóźnić czas schnięcia Bejcy Nitro dodając Dodatek OP-11, karta techniczna znajduje się na stronie. Bejcą, która przeznaczona jest w szczególności do aplikacji pędzlem jest Bejca do Parkietów lub Bejca Premium. Są to bejce o dłuższym czasie schnięcia pozwalającym na spokojną pracę, bez ryzyka powstawania zakładek kolorystycznych. Dodatkowo Bejca do Parkietów nie będzie krwawiła do lakieru (jeśli lakier będzie aplikowany pędzlem).
EM 

Pytanie:

Witam
Czym najlepiej zabezpieczyć blat dębowy przeznaczony do łazienki.

Leszek

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Można zabezpieczyć np. Olejem do Podłóg NANO (jest to produkt olejowy najbardziej odporny na płyny w naszej ofercie). Zaletą oleju jest jego naturalny wygląd a także możliwość łatwej, miejscowej renowacji w razie potrzeby. Oczywiście należy dbać by na blacie nie stała woda.
EM 

Pytanie:

Witam -Bejca do parkietu -jaki czas schnięcia ?

Robson

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Około 5h (czas schnięcia pozwala na spokojną pracę na dużej powierzchni i poprawki). 
EM

Pytanie:

Michał

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Produkt jest wyrobem powłokowym dlatego w celu pełnej ochrony drewna zaleca się wcześniejszą impregnację drewna. Produkt  nie jest jednak polecany na stolarkę otworową.
EM

Pytanie:

jak mieszać kolory bejcy aby były jaśniejsze lub ciemniejsze
mam bejcę spirytusową kasztan ale za ciemną chciał bym ją rozjaśnić

Kazimierz Falkowski

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bejcę Spirytusową można mieszać w dowolnych proporcjach z inną (jaśniejszą) Bejcą Spirytusową.
Można też dodać niedużą ilość Rozcieńczalnika RS-1 (do 10%), spowoduje to delikatne rozjaśnienie barwy. Nie należy jednak przekraczać ilości dodawanego rozcieńczalnika ponieważ wpłynie to na pogorszenie właściwości bejcy. Można też zastosować Rozjaśniacz do R-60 albo ewentualnie Rozjaśniacz R-20 w dowolnej ilości. Zawsze należy przeprowadzić test rozcieńczenia na małej ilości bejcy i wybarwić ją na małym kawałku drewna przed rozcieńczeniem/barwieniem całości.
EM

Pytanie:

Dzień dobry
Jaką bejcę nitro czy pastelową należy wybrać do stopni schodowych dębowych?
Po położeniu bejcy zamierzam dać dwie warstwy lakieru.

Grzegorz

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Zastosować można i Bejcę Nitro i Bejcę Pastelową (o twardości powłoki decyduje lakier). Jeśli bejca będzie kładziona ręcznie (pędzel) polecamy Bejcę do Parkietu. Szczegóły dotyczące wszystkich produktów znajdują się na stronie w Kartach Technicznych.
EM

Pytanie:

Witam, kupiłam bejcę sopur nitro i chciałabym pomalowac pistoletowo ławki. Czy jest możliwość, żebym uzyskała efekt postarzenia stosując jakieś metody

Dominika

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Drewno sosnowe można ciekawie postarzyć drapiąc je i używając bejcy i oleju (filmik instruktażowy: https://youtu.be/pGb46AlVGZk). Drewno dębowe lub jesionowe można patynować lub wykorzystać Postarzacz do drewna. Szczegóły w kartach technicznych produktów znajdujących się na stronie.
EM

Pytanie:

Witam
Mam do pomalowania drzwi wewnętrzne nowe (surowe) sosnowe na kolor biały. Wymaganie aby było widać (ale bardzo lekko strukturę drewna). Ma to pasować do białych listew przypodłogowych. Testowo pomalowałem czymś o nazwie lazur. 4-krotne malowanie i ciągle nie są w pełni białe (za dużo widać strukturę drewna).
Co Państwo polecacie ? Domyślam się, że jakaś bejca + lakier.

Krzysztof

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Zgadza się: Bejca Nitro Biel 20-01 i lakier Solak AC. Szczegóły w kartach technicznych produktów znajdujących się na stronie. Oczywiście trzeba przetestować by upewnić się, że efekt spełnia oczekiwania.
EM

Pytanie:

Witam
Chciała bym pomalować sztachety z drewna olchowego, oczekuję aby zastosowany produkt utworzył trwałą i lekko błyszczącą powłokę, który/które z Państwa produktów powinnam zastosować?Dodam że drewno nie było wcześniej malowane.
Pozdrawiam serdecznie

Beata

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Produktem, który polecamy na zewnątrz jest lakier Hydrolak. Jest to produkt, który pozwala na otrzymanie  wysokiej jakości powłok z widocznym rysunkiem drewna. Dzięki wysokospecjalistycznym dodatkom, między innymi blokera UV, tworzy powłokę odporną na biodegradację i zmienne warunki atmosferyczne. Szczegóły w karcie technicznej dostępnej na stronie.
EM
  | 1 | . . . . | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | . . . . | 32 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl