Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 65.

Pytanie:

Jak uzyskać na meblach kolor dąb sonoma?

Ania

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Proponujemy Bejcę Pastelową Sonoma BPA-D02. 
EM

Pytanie:

Witam jak uzyskać kolor winchester na debie

Robert

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Doboru koloru najlepiej dokonać przy pomocy Palety Kolorów (np. Paleta Kolorów Bejca Nitro Dąb lub Paleta Kolorów Bejca Pastelowa Dąb). Karty są dostępne u dystrybutorów lub można je kupić w sklepie www.meblopol24.pl (lub w naszym dziale handlowym handlowy@sopur.com.pl).
EM

Pytanie:

Witam.1 Jakiego oleju mogę użyć do olejowania dębowych blatów kuchennych.
2 Czy olej do podłóg nano jest w macie czy połysku

Mariusz

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Do blatów kuchennych można użyć Olej Twardy lub Olej NANO do Podłóg (oleje charakteryzują się dużą twardością i odpornością na płyny). Powłoka olejowa jest półmatowa, bardziej wypolerowana nabierze większego połysku.
EM

Pytanie:

Czy na bejce nitro można nanosić lakier akrylowy

Rafał

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Można nanosić lakier akrylowy.
EM

Pytanie:

Witam mam okna kolr winchester a taras drewniany jakim kolorem pomalowac deski zeby byk podobny do koloru okien

Aga

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Dziękujemy za kontakt. Niestety, nie mamy produktu na deski tarasowe, który moglibyśmy polecić.
EM

Pytanie:

Dlaczego bejca pastelowa nie nadaje się na Schody

Sylwester

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bejca Pastelowa jak najbardziej nadaje się na schody. Trzeba ją wykończyć lakierem przeznaczonym na podłogi - jeśli odcień bejcy jest jasny ważne by lakier był nieżółknący.
EM

Pytanie:

Witam. Naniosłem białą bejcę nitro Sopur na dębowe krzesła. Przetarłem i chce je teraz wykończyć. Jak to zrobić żeby było dobrze?

Marek

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy dwuskładnikowy lakier akrylowy SOLAK AC.  Produkt jest całkowicie odporny na działanie promieni UV, dlatego nie istnieje ryzyko zżółknięcia powłoki. Prosimy o zapoznanie się z kartą techniczną, gdzie znajdzie Pan szczegółowe informacje dot. aplikacji.
EM

Pytanie:

Witam, chcę przemalować stół dębowy z jasnego koloru na ciemny orzech 2266 nitro. Wybrałem ten kolor ponieważ zakupiłem krzesła które są pomalowane właśnie tą bejcą. Mam takie pytanie czy na tą bejcę można nanieść olej do konserwacji drewna ? Przemaluję go oczywiście po uprzednim zeszlifowaniu i oczyszczeniu starego lakieru. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Darek

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bejca może być wykończona olejem (jednak jak olej będzie aplikowany pędzlem to bejca może "krwawić" do warstwy oleju). Polecamy nasz Olej Twardy do Mebli, który tworzy twarde powłoki odporne na zarysowania i płyny.
EM

Pytanie:

Witam. Chcę surowe podstopnie dębowe pomalować ba biało. Jakiej bejcy użyć do tego. I czy wcześniej należy pod bejcę zagruntować drewno, aby zapobiec w przyszłości żółknięciu i powstawaniu przebarwień?

Elzbieta

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Polecamy naszą Bejcę Nitro Biel 20-01 lub Bejca do parkietów Dąb Bielony. Drewno przed barwieniem nie trzeba gruntować (dąb w odróżnieniu od sosny dąb nie żółknie). Natomiast warto zwrócić uwagę czy lakier, który zastosujemy jest nieżółknący (odporny na promieniowanie UV).

EM

Pytanie:

Witam. Czy na pomlowany blat stołu kolorem brąz 22-51 można nanieść kolor orzech 22-60 bez uprzedniego usunięcia tego brązu?

darek

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Jeśli blat nie był lakierowany to można (jednak bejce mogą trochę się rozmazać i zmieszać jeśli bejca będzie aplikowana ręcznie).
EM

Pytanie:

Dzień dobry,
Proszę o poradę czym zabezpieczyć na matowo surowe drewno sosnowe aby zachowało swój naturalny kolor? Chodzi o meble i o stolik kawowy. Próbowałam na fragmencie lakieru matowego do drewna ale kolor robi się żółty i ciepły. Czy na tak zabezpieczonym blacie stolika można stawiać gorące kubki z herbatą? Dziękuję.

Aga

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bardzo dobrym lakierem matowym na blaty stołów jest lakier SOLAK AC ULTRAMAT (ale jest to produkt do profesjonalnego użytku, dwuskładnikowy, do aplikacji natryskiem). Sam lakier jest odporny na żółknięcie i nie zmieni koloru lakierowanej powierzchni. Jednak sosna to drewno, które samo z siebie z czasem zżółknie i jest to proces, którego żaden lakier niestety nie zatrzyma.
EM

Pytanie:

Mam pytanie odnosnie tego jaki lakier zastosowac po wczesniejszym naniesieniu bejcy na domowa dekoracje. Napewno chcialbym lakier bezbarwny polmat ale nie wiem jakiego rodzaju.
Z gory dziekuje i pozdrawiam

Lukasz

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Jeśli będzie Pan aplikował lakier samodzielnie polecamy lakier wodorozcieńczalny (np. Hydrolak bezbarwny, półmat).
EM

Pytanie:

W czasie transportu uszkodzono szafę czereśnia antyczna.Nie mogę dostać szpachli o tym kolorze,jaki kolor będzie zbliżony?

Jola

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Niestety nie mamy w ofercie szpachli do drewna. Uszkodzone miejsce można podbarwić bejcą - najlepiej pożyczyć kartę kolorów z najbliższej hurtowni (adresy znajdują się na stronie) i na jej postawie wybrać najbardziej pasujący kolor.
EM

Pytanie:

Witam
czy bejcą pastelową można malować bez patyny i drapania (popiel BPA-DF348/16) ,chcę pomalować fronty kuchenne z litego dębu płyciny w
frontach fornirowane dębem i czy nawierzchniowo można położyć lakier
chemoutwardzalny.

Janusz

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Można jak najbardziej malować samą bejcą. Bejca o indeksie BPA-DF.... to bejca o mocno kryjącym efekcie – polecana jest do aplikacji natryskiem bez przecierania. Szczegóły dotyczące aplikacji i uwagi co do lakierowania znajdują się w Karcie Technicznej dostępnej na stronie: http://www.sopur.com.pl/pl/produkty/bejce/rid,167.html#download
EM

Pytanie:

Witam,jakie bejce na dąb lity/trepy/ pod lakier poliuretanowy,zaczynam produkcję schodów dębowych i potrzebuję bejc pod lakier poliuretanowy, chętnie nawiąże współpracę. Użyłem spirytusowej i muszę stwierdzić,ze po bejcowaniu,podnoszą się pory,zastanawiam się nad nitro,tylko czy nadaje się pod poliuretan

Piotr

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bejca Nitro nadaje się pod lakier poliuretanowy jednak łatwiejszą bejcą w aplikacji na większe powierzchnie jest Bejca Antyczna-Rozpuszczalnikowa lub Bejca do Parkietów. Karty techniczne tych produktów znajdują się na stronie. Jeśli byłby Pan zainteresowany wizytą naszego Przedstawiciela Technicznego prosimy o kontakt :)
EM

Pytanie:

Witam prosiłabym o dobór koloru stołu dębowego do mebli z kolekcji Kaspian Black Red White w kolorze wenge.

Joanna

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Ponieważ nie posiadamy wybarwienia z kolekcji BRW, a zdjęcia internetowe często nie oddają rzeczywistych kolorów trudno nam polecić najbardziej zbliżony kolor z naszej oferty. Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielny wybór koloru na podstawie naszych wzorników "Paleta Kolorów Bejca Nitro Dąb, Paleta Kolorów Bejca Pastelowa Dąb" (wzorniki dostępne są u dystrybutorów - adres na stronie). Może też Pani przesłać nam element  z kolekcji BRW (np. szuflada) i my na tej podstawie dobierzemy najlepszy kolor z naszej oferty - w takim wypadku prosimy o kontakt z laboratorium kolorystycznym w celu ustalenia szczegółów.
EM
 

Pytanie:

Witam
Nowe schody z jesionu,kolor orzech 22-66 czy ta bejca bedzie dobra,czy dawac podklac wtedy pod lakier pur parkiet?czy ten lakier bedzie najlepszy do tych schodow?jesli chodzi o slizganie sie na schodach czy jest wyczuwalna rozniaca miedzy polmatem,polpolyskiem i polyskiem?Prosze o kompletna fachowa odpowiedz , mile widziane podpowiedzi odnosnie calego eptapu lakierowania wlacznie ze srodkami.Pozdrawiam

irek

Odpowiedź:

Dzień dobry, 
Można zastosować Bejcę Nitro 22-66 ale łatwiejszą w stosowaniu bejcą będzie Bejca Antyczna-Rozpuszczalnikowa lub Bejca do Parkietów (ze względu na dłuższy czas schnięcia, który pozwala na spokojną pracę bez obawy o powstawanie zakładek kolorystycznych). W przypadku Bejcy Antycznej Rozpuszczalnikowej indeks BA-263 będzie odpowiadał kolorowi 22-66. Na to można położyć bezpośrednio lakier SOLAK PUR PARKIET 2K lub uprzednio położyć podkład SOLAK PUR-P IZOLANT 01 (z podkładem lepiej). Lakier ma już sam w sobie dodatki antypoślizgowe i stopień połysku na to nie wpływa. W kartach technicznych produktów dostępnych na stronie znajdzie Pan szczegółowe wytyczne dotyczące aplikacji produktów – w razie jakichkolwiek niejasności bardzo prosimy o kontakt.
EM

Pytanie:

Witam .
Bardzo proszę o informację czy dopuszczalne jest malowane lakierem np NC 3525 lub 5525 wcześniej zaolejowanego drewna dębowego ( blat stołu ) olejem twardym do mebli. Zrobiłem przed tygodniem próbę na dużym wzorniku ( ok pół metra kwadratowego ) i wygląda doskonale.
Z wyczytanych w różnych źródłach wiadomości jednak wynika że nie jest to możliwe . Pozdrawiam |Z . Pokora .

Zdzisław

Odpowiedź:

Witam,
Żeby zagwarantować przyczepność lakieru powierzchnia powinna być odpowiednio przygotowana (wyszlifowana do surowego drewna). Trudno przewidzieć jak lakier zachowa się na powierzchni olejowanej, nie testowaliśmy takiego rozwiązania, i nie możemy polecić.
EM

Pytanie:

Witam,
mam pytanie, który produkt bedzie najlepszy do przemalowania mebli z płyty mdf??i co zrobić, żeby powłoka byłą trwała i farba nie schodziła??

Dominika

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Niestety takie produktu w chwili obecnej nie mamy w ofercie.
EM
  | 1 | . . . . | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | . . . . | 32 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl