Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 65.

Pytanie:

Dzień dobry,
Jeszcze raz deska podłogowa, sosnowa, surowa. Czy może kolor jasno popielato niebieskawy uzyskać przy użyciu lakieru Solak PUR-N kolorowy wg palety NCS?

Krzysztof

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Niestety nie koloryzujemy lakieru Solak Pur Parkiet 2K.
Kolorowe lakiery (NCS, RAL) są możliwe do przygotowania w wersji lakierów poliuretanowych i nitrocelulozowych przeznaczonych do mebli (nie na podłogi): lakier Solak PUR-N oraz lakier SOLAK NC-N. Karty techniczne znajdują się na stronie.
EM

Pytanie:

Witam.Mam pomalowane drzwi bejcą nitro sopur BN 022 i następnie lakierem matowym poliuretanowym. Kolor wyszedł zdecydowanie za ciemny, prawie grafitowy. Co teraz można zrobić, żeby rozjaśnić drzwi i zachować chociaż w niewielkim stopniu rysunek drewna.

Jarek

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Niestety jedynym wyjściem jest wyszlifowanie drewna i położenie nowej warstwy bejcy i lakieru.
EM

Pytanie:

Dzień dobry.
Mam altanę drewnianą. Wiele lat temu została pomalowana jakimś olejem ( chyba do podkładów) i obecnie jest czarna. Chciałbym ją pomalować tylko niewiem co zakryje ten kolor a jednocześnie spełni swoją rolę ochronną?

Robert

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie starej powłoki do surowego drewna. Wtedy można użyć dowolny produkt przeznaczony do architektury ogrodowej (np. nasz lakier Hydrolak).
Jeśli nie ma takiej możliwości na starą warstwę oleju raczej nie należy aplikować lakieru (nie będzie przyczepności i lakier będzie się łuszczył).
Można spróbować położyć świeżą warstwę oleju przeznaczonego do użytku zewnętrznego (należy wykonać własne testy). 
EM

Pytanie:

Witam. Posiadam stolik zrobiony z litego jesionu. Po zaolejowaniu go bezbarwnym olejem, zrobił się on troche słomkowy, co nie do końca mi się podoba. Chciałabym ten blat troche postarzeć, nadać mu bardziej szlachetno brązowy odcień. Jak to teraz zrobić ? Pozdrawiam serdecznie.

Karolina

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Można spróbować nałożyć warstwę ciemniejszego oleju lub podrapać drewno (można założyć metalową szczotkę do drapania na końcówkę wiertarki lub użyć metalowej szczotki  :https://meblopol24.pl/renowacja-poprzez-olejowanie-drewnianego-mebla.html) i nałożyć olej. Polecamy Olej Twardy do Mebli, np. Dąb Ciemny OT-243). 
EM

Pytanie:

Witam.

Od niedawna uzywam beicy Państwa firmy.

Mam ostatnio taki problem, po zabarwieniu drewna podczas jego lakierowania natryskiem, lakierem Solak NC 352510, pojawia się na drewnie (głównie malowałem sosnę) biała mgiełka, po zeszlifowaniu i po nałożeniu każdej następnej warstwy mgiełka znowu wyskakuję. Powoduję to że lakier nie wydobywa prawdziwego koloru beicy. Nadmienie że dopiero uczę się lakierowania natryskiem, i być może robie coś zle, proszę o poradę. Dodam że z początku kilka elementów malowałem i było ok, a tezaz mam taki problem i nie umiem sobie z tym poradzić.

Łukasz

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Problem przy lakierowaniu może wynikać ze zbyt dużej wilgotności powietrza. W takim przypadku należy opóźnić nieco czas schnięcia lakieru. Można to zrobić dodając do lakieru Dodatek OP-10 w niewielkiej ilości  (karta techniczna znajduje się na stronie). Bielenie może też być skutkiem dodania do lakieru rozcieńczalnika, który nie jest naszym wyrobem (i nie jest kompatybilny z lakierem Solak NC).
EM

Pytanie:

Witam. Mam pytanie. Jaką bejce zastosować do schodów jesionowych aby wyszedł kolor popielaty. Czy mogę użyć bejcy pastelowe i położyć na to lakier bezbarwny poliuretanowy?

Jarek

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Można wykorzystać Bejcę Pastelową (aplikacja natryskiem). Lakier poliuretanowy może delikatnie zażółcić powierzchnię (cechą lakierów poliuretanowych jest delikatnie żółtawa barwa powłoki). Na kolory białe lub jasne lepiej sprawdzą się lakiery wodorozcieńczalne (przeznaczone do podłóg).
EM

Pytanie:

Czy bejca nitro nadaje się na zewnątrz (ogrodzenie)?
Ewentualnie jaka bejca pod olej, żeby drewno nie traciło koloru?

Michał

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bejca Nitro to produkt do wnętrz. Na zewnątrz polecamy Bejcę Zewnętrzną-Wodną. Bejca przeznaczona do dekoracyjnego malowania elementów drewnianych i drewnopochodnych: mebli i architektury ogrodowej przeznaczonej do sezonowej ekspozycji na warunki zewnętrzne (w przypadku elementów wyeksponowanych na całoroczne,bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych konieczne jest zaimpregnowanie drewna przed bejcowaniem lub stosowanie drewna zaimpregnowanego ciśnieniowo). Doskonałym produktem na ogrodzenie jest również lakier Hydrolak. Zapraszamy do zapoznania się z Kartami Technicznymi produktów dostępnymi na stronie.
EM

Pytanie:

Mam blat z surowego sosnowego drewna.czym go zabezpieczyć (urwardzić) żeby służył jak najdłużej. Zależy mi też żeby blat miał wygląd pobielonego drewna.

Ania

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Biały kolor nada bejca (Bejca Nitro Biel 20-01, lub Bejca do Parkietów Sosna Bielona BDP-01) lub olej (Olej Twardy do Mebli Biały OT-001). Bejca musi być zabezpieczona lakierem (np. lakier akrylowy Solak AC). Szczegóły znajdzie Pani w Kartach Technicznych produktów dostępnych na stronie.
EM  

Pytanie:

Witam, zakupiłyem fronty I panele z fornirem modyfikowanym dąb bielony (surowy) - Jest bardzo jasny ( jaśniejszy niż element które zrobiła mi firma montująca kuchnie, już przez nich polakierowane) Pytanie: co potrzebuję do obróbki forniru by uzyskać kolor zbliżony - lakier? bejce?

Marcin

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Możemy polecić białą bejcę (no. Bejca Nitro 20-01) i lakier akrylowy SOLAK AC. Trzeba jednak wykonać próbne wymalowanie by sprawdzić kompatybilności produktów na Pana fornirze i ocenić uzyskany kolor. Jeśli kolor nie będzie spełniał oczekiwań możliwe jest wykonanie doboru kolorystycznego bejcy do elementu kuchni. Jeśli jest Pan tym zainteresowany prosimy o kontakt z naszym laboratorium kolorystycznym: labkolor@sopur.com.pl (tel. 52 587 23 62).
EM 


Pytanie:

Dzień dobry. A co polecicie mi w takiej kombinacji:
Mebel: okleina dębowa + wstawki z żywicy epoksydowej. Drewno wybarwione bejcą. Tylko jaką? Ważne aby ładnie kolor wyrównała. Na bejcę bardzo odporny lakier. Tylko który będzie trzymał się i drewna i żywicy?

Wiktor

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bejcą, która najlepiej wyrównuje kolorystykę podłoża jest Bejca Premium. Jeżeli lakier będzie nakładany natryskiem to proponujemy lakier poliuretanowy Solak PUR-P Standard (podkład) i Solak PUR-N (nawierzchnię). Na stronie znajdują się karty techniczne tych produktów.
EM

Pytanie:

Jak uzyskać kolor dębowy mając pomalowaną boazerię kolorem palisander?

Iza

Odpowiedź:

Witam,
Żeby uzyskać ładne wybarwienie bejcy konieczne jest zeszlifowanie starej powłoki  do surowego drewna. Na tak przygotowaną powierzchnię można nanieść nową bejcę (łatwą bejcą nadającą się do aplikacji pędzlem jest Bejca do Parkietów - np. kolor Dąb Jasny BDP-08. Również łatwy w aplikacji jest również Olej Twardy do Mebli - np. kolor Dąb Jasny OT-11/13). 
EM 

Pytanie:

Witam.
Będę lakierował surowe drzwi sosnowe oraz ościeżnice na kolor raczej ciemny brąz, orzech lub coś podobnego. Prosze o wytypowanie produktów z waszej linii od bejcy po lakier. Ważna jest dla mnie trwałość powłoki na zarysowania, odpryski, dlatego nie zdecydowałem się na drzwi okleinowane. Liczę na fachową poradę i z góry dziękuję.

Przemysław

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Proponujemy Bejcę Nitro (aplikacja natrysk bez przetarcia) i lakier akrylowy Solak AC (aplikacja natrysk, dwie warstwy, lakier AC jest lakierem dwuskładnikowym - wymaga dodania utwardzacza Solur AU w proporcji 1:10 w stosunku do lakieru). Karty Techniczne produktów znajdują się na stronie www.sopur.pl. Natomiast Paleta Kolorów Bejca Niro na sośnie dostępna jest u dystrybutora.
EM

Pytanie:

Witam proszę o wskazanie sklepu gdzie można kupić wasze produkty?

Ania

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Lista dystrybutorów znajduje się na naszej stronie w zakładce Sieć sprzedaży. Polecamy również sklep internetowy: www.meblopol24.pl

Pytanie:

Dzień dobry,
Proszęo informację:jaki indeks ma lakierobejca w kolorze orzech boloński do sosny i czy jest to lakierobejca ekologiczna .

Marzena

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Nasza Lakobjeca to produkt na bazie rozpuszczalników. W zależności od przeznaczenia produktu możemy polecić lakier Hydrolak (lakier kolorowy przeznaczony na zewnątrz) lub lakiery Solak Hydro Plus (przeznaczone do wnętrz). Są to produkty nie zawierające rozpuszczalników. 
EM

Pytanie:

Witam, proszę o wskazanie sklepów internetowych, w których można nabyć Państwa postarzacz do drewna. Ewentualnie sklep stacjonarny w Kaliszu.

Krzysztof

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Postarzacz do drewna może Pan kupić w sklepie www.meblopol24.pl: https://meblopol24.pl/postarzacz-do-drewna-sopur-html
EM

Pytanie:

Witam, chcę odnowić oparcia krzeseł. Są w kolorze jabłoni na drewnie jesionowym. Oparcia są wyczyszczone do litego drewna. przeglądając wasze karty kolorów najbardziej podobny jest oranż w bejcy wodnej antycznej lub oranż w bejcy nitro sosna. Proszę o jakieś wskazówki co do koloru i czy ma być bejca wodna czy nitro?

jolanta

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Kolor bejcy zawsze wyjdzie troszkę inaczej ze względu na rodzaj drewna. Niestety nie mamy wzorników na drewnie jesionowym. Najlepszym rozwiązaniem byłby zakup małej ilości wybranej bejcy (Bejca Nitro i Bejca Antyczna-Wodna dostępne są już w opakowaniach 0,5L) i wykonanie testu na drewnie by ocenić czy kolor spełni oczekiwania.
EM

Pytanie:

Dzień dobry,
chcę pomalować sosnowe biurko na biało i mam dylemat jaki będzie lepszy efekt (głębsze zabarwienie ale nie całkowite) :
- biała bejca + olek twardy bezbarwny
- sam olej w kolorze białym
Pozdrawiam.

Jarek

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Uzyskany efekt to zawsze kwestia gustu ale może warto zacząć najpierw od białego Oleju Twardego do Mebli OT-001 (do nabycia np. tutaj:  https://meblopol24.pl/olej-twardy-do-mebli-biel-sopur.html
EM
  | 1 | . . . . | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | . . . . | 32 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl