Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 64.

Pytanie:

co znaczy podrapane drewno debowe.

zibi

Odpowiedź:

Witam,
Drewno dębowe jest "odporowywane" - metalową szczotką jest wybierana miękką część drewna. Dzięki temu uzyskujemy wyraźne pory, które można podkreślić np. patyną.
EM

Pytanie:

biel 20-01 jaki lakier można na nią położyć-schody

zibi

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy Bejcę do Parkietów ( Sosna Bielona BDP-01 lub Dąb Bielony BPR-10). Na bejce pastelowe, białe na podłogi polecamy lakiery wodorozcieńczalne, które są 100% odporne na żółknięcie. Aktualnie takiego lakieru nie mamy w ofercie.
EM

Pytanie:

chce przerobic drzwi sosnowe na bejce dab cynamonowy, ale nie znam mumeru tej farby, moglym prosic o ten numer?

Adam

Odpowiedź:

Witam,
Niestety, "dąb cynamonowy" nie jest naszą nazwą. Jeśli chodzi o nasze bejce to można dokonać wyboru koloru na podstawie Karty Kolorów: np. Bejca Nitro Kolekcja TOP KOLOR Sosna. Karty Kolorów dostępne są u dystrybutorów, (kolory są również umieszczone poglądowo na stronie www, zakładka Katalog Kolorów).
EM

Pytanie:

Czy parkiet dębowy lakierowany 40 lat temu, miejscami wytarty można odnowić np.waszym olejem do podłóg bez cyklinowania ?. Czy ten olej jest silnie alergiczny?

Janusz

Odpowiedź:

Witam,
Parkiet musi być cyklinowany do surowego drewna. Na stronie www znajduje się Karta Techniczna tego produktu (pdf do pobrania) - znajdują się tam szczegółowe informacje dotyczące aplikacji produktu. Niestety, nie dysponujemy badaniami dot. możliwego działania alergizującego Oleju do Podłóg.
EM

Pytanie:

bielenie drewna dębowego-bejca nitro

zibi

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy Bejcę Nitro 20-01. Efekt bielenia można też uzyskać za pomocy patyn - w zakładce Katalog Kolorów znajdują się przykładowe wybarwienia: Patyna NOWA KARTA KOLORÓW.
EM

Pytanie:

czym nakladac bejce na parkiet

daniel

Odpowiedź:

"Bejcę do Parkietów" należy nakładać pędzlem płaskim, wałkiem z krótkiego włosia, tamponem z flaneli. Informacje dot. aplikacji poszczególnych produktów znajdują się w Kartach Technicznych dostępnych na stronie.
EM

Pytanie:

Dzień dobry,
Mam schody dębowe pomalowane Bejca Nitro Kolekcja Plus Kolor dąb 22-55. Jak je pielęgnować?

Dorota

Odpowiedź:

Witam,
Sposób pielęgnacji schodów będzie zależał raczej od lakieru niż bejcy. Bejca nadaje kolor ale za wytrzymałość powłoki (twardość, ścieralność, odporność na wodę i środki czystości) odpowiada lakier.
EM

Pytanie:

Witam,
Chciałam zabarwić nogi drewniane na czarno czarno i potem je polakierować na wysoki połysk. Jakiej bejcy użyć?
Dziekuje

jofi

Odpowiedź:

Witam,
Możemy polecić różne rodzaje bejc w zależności od rodzaju drewna i metody aplikacji:
Bejca Nitro Czerń 29-10: sosna, dąb, aplikacja tamponem, natrysk
Bejca Wodna Czerń 19-10: drewno lite, aplikacja tamponem, natryskiem, zanurzanie
Bejca Antyczna-Wodna Czerń 339-10: dąb, jesion, sosna, buk, olcha , aplikacja tamponem, natryskiem, zanurzanie
Bejca Rozpuszczalnikowa: Czerń BR-901: buk, olcha - aplikacja tylko natryskiem 
Lakier np. SOLAK AC wysoki połysk.
Karty Techniczne wszystkich produktów znajdują się na stronie.
EM

Pytanie:

Witam,
Potrzebuję lakierobejcę w kolorze 22-51.
Nie znalazłam takiej w Państwa ofercie (jest tylko bejca).
Czy mogę zmieszać bejcę 22-51 z lakierem?

Adriana

Odpowiedź:

Witam,
Nie polecamy mieszania bejcy z lakierem. Zbliżonym kolorem (na dębie) jest Lakobejca o indeksie 119 PM. (Zawsze należy wykonać próbę wybarwienia i ocenić czy dany kolor będzie spełniał oczekiwania - efekt końcowy będzie zależał od rodzaju drewna, jego przygotowania, aplikacji produktu,itp.). Możemy również przygotować lakier NC lub PUR we wskazanej kolorystyce NCS lub RAL. 
EM

Pytanie:

Witam chciałabym pokryc drzwi sosnowe lakierobejca, jakiego koloru powinnam uzyc aby uzyskac efekt złotego debu? Dostepne preparaty niezbyt przypominają kolor w jakim mam okna parapety i drzwi balkonowe. Proszę o pomoc

julita

Odpowiedź:

Witam,
Nie polecamy Lakobejcy (lakier nitrocelulozowy) na drzwi. Możemy zaproponować lakier poliuretanowy SOLAK PUR N Kolor w dowolnej kolorystyce RAL lub NCS. (Ze wzornika RAL lub NCS dostępnego w hurtowniach należy wybrać najbardziej pasujący do Pani okien kolor i zamówić produkt podając wybrany indeks).
EM

Pytanie:

Witam
Czy na drzwi sosnowe pomalowane (kilka dni temu) emalią wodorozcieńczalną akrylową w kolorze białym można zastosować patynę lub inny państwa produkt w celu osiągnięcia efektu postarzenia. Jakie kolejne czynności wykonać i jakich użyć produktów. Dz

Piotr

Odpowiedź:

Witam,
Można użyć patyny, która pozostanie we frezach i zagłębieniach. Powierzchnię należy zmatowić (by uzyskać przyczepność), następnie nanieść patynę natryskiem i po ok. 20-30min. ściągnąć ją wełną stalową. Patyna pozostanie w zagłębieniach. Całość należy polakierować. Szczegóły aplikacji znajdują się w Karcie Technicznej – Patyna Rozpuszczalnikowa lub Patyna Wodna (karty dostępne są na stronie). 
EM

Pytanie:

Witam Państwa. Chciałbym postarzyć drewno bukowe Jakim sposobem mogę uzyskać efekt zniszczonego drewna z rysami ?

Daniel

Odpowiedź:

Witam,
Rysy można zrobić mechanicznie np. szczotką drucianą, następnie nanieść patynę i całość polakierować. Szczegóły dotyczące aplikacji patyn znajdują się w Kartach Technicznych dostępnych na stronie (katalog produktów - Patyna Rozpuszczalnikowa)- zapraszam również do obejrzenia filmiku instruktażowego dot. aplikacji patyn.
EM

Pytanie:

Witam, chciałabym zmienić kolor sosnowego stołu w jadalni (teraz jest tylko polakierowany) - powinien być zbliżony do koloru jasny dąb sonoma. Czy znajdę u Państwa bejcę do drewna sosnowego w takim kolorze?

Anna

Odpowiedź:

Witam,
Niestety, na chwilę obecną nie możemy polecić bejcy o tym kolorze na sosnę.
EM

Pytanie:

Witam, mam do polakierowania podłogę dębową na kolor schodów dębowych które pomalowane zostały bejcą nitro nr 22-40. Jakiej bejcy użyć aby otrzymać taki kolor?

Piotrek

Odpowiedź:

Witam,
Możemy polecić bejcę Antyczną Rozpuszczalnikową. Jest to produkt, który ze względu na wydłużony czas schnięcia nadaje się do aplikacji na duże powierzchnie, np. podłogi. Kolorem zbliżonym do Bejcy Nitro 22-40 byłby kolor BA-252. 
Możemy polecić też Bejcę wodną Bejcę do Parkietów - kolorem zbliżonym jest BDP-04 Dąb ciemny. Karty Techniczne produktów znajdują się na stronie. Zawsze warto wykonać próbę koloru (na oryginalnym drewnie, pokryć lakierem) by ocenić czy odcień będzie zgodny z oczekiwaniami. 
EM

Pytanie:

WITAM,ZAKUPIŁEM STOPNIE BUKOWE ,CHCIAŁEM JE POKRYĆ BEJCA NITRO O CIEPŁYM ODCIENIU CYNAMONU ,JAKI KOLOR BEDZIE NAJODPOWIEDNIEJSZY,CZY BEJCA NITRO TO NAJLEPSZY WYBOR

ADAM

Odpowiedź:

Witam,
Bejca nitro faktycznie nie jest najlepszym wyborem. Jest to produkt polecany do dębu, sosny, jesionu. Do buku polecamy Bejcę Rozpuszczalnikową (aplikacja suchym natryskiem). Jednak w przypadku podłóg i schodów gdzie wchodzi w grę aplikacja ręczna (np. pędzel) polecamy Bejcę do Parkietów. Karta Techniczna tego produktu oraz przykładowa kolorystyka znajduje się na stronie. Ciekawym kolorem jest Wiśnia BDP-02.
EM  

Pytanie:

Witam,
jakiej maski lakierniczej używać do malowania lakierem solak

Mariusz

Odpowiedź:

Witam,
Należy stosować maskę z filtrem typu A lub uniwersalną, dobór klasy (1, 2 lub 3) do ustalenia w zależności od dopuszczalnego stężenia użytkowego (p. norma EN 141). Informacje dot. kontroli narażeń są dostępne w Kartach Charakterystyki wyrobów (dostępne u dystrybutorów).
EM

Pytanie:

Witam,
Mam stół w kolorze brąz 22-51. Jakiego produktu użyć, aby kolorystycznie dopasować dębowe krzesła zakupione przed laty w IKEA. Są już oszlifowane i wygładzone.

Adriana

Odpowiedź:

Witam,
Można jak najbardziej użyć do barwienia Bejcę Nitro 22-51. 
EM

Pytanie:

Dzień dobry , mam problem z zabarwieniem bukowych stopni schodów . Jakiego produktu użyć aby uzyskać popiel/grafit bez pozostałości brązu kolor stopni muszę jak najbardziej zbliżyć do drzwi dre kolor dąb szary ryfla

Radek

Odpowiedź:

Witam,
W tym momencie trudno nam podać indeks koloru, który wyjdzie maksymalnie zbliżony do koloru DRE. Proponujemy dobór kolorystyczny w naszym laboratorium kolorystycznym. W takim przypadku będzie miał Pan pewność, że kolor będzie trafiony. Bardzo proszę o kontakt telefoniczny z naszym laboratorium kolorystycznym w celu ustalenia szczegółów: 52 587 23 52
EM

Pytanie:

Witam, ma pytanie pomalowałem drzwi zewnętrzne lakierem wodorozcieńczalnym na zewnątrz jedno skrzydło wyszło jaśniejsze od drugiego , czy jest możliwość przyciemnienia drugiego skrzydła ,żeby kolory się wyrównały

Robert

Odpowiedź:

Witam,
Jakiego lakieru Pan użył (kolorowego czy bezbarwnego)? 
Można zmatowić powierzchnię i nałożyć warstwę lakieru o odrobinę ciemniejszym odcieniu (jeśli był to lakier kolorowy).  Jeśli był to lakier bezbarwny nakładanie kolejnej warstwy prawdopodobnie nic nie da (różnica koloru może wynikać z różnego odcienia drewna lub bejcy).
EM

Pytanie:

Witam, chciałbym pomalować schody sosnowe bejcą nitro (lub inną?) w kolorze biel 20-01 (wangi) oraz brąz 22-45 (stopnie) jakiego lakieru powinienem użyć w celu wykończenia powierzchni, aplikacja odbywać się będzie pędzlem.
pozdrawiam

Kamil

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy lakier Solak PUR Parkiet 2K - jest to lakier przeznaczony do aplikacji pędzlem. Jednak żeby mieć pewność, że nie nastąpi "krwawienie" bejcy (przenikanie barwnik do lakieru) najlepiej jest użyć bejcy przeznaczonej do podłóg i schodów "Bejcy do parkietów".
EM 
  | 1 | . . . . | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl