Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 65.

Pytanie:

Witam.

Chciałbym wykonać pytynowanie drewna w taki sposób jak na umieszczonym przez was filmie: http://www.youtube.com/watch?v=DBux81tJM0E . W 3:37 jest opis patynowania w stylu rustykalnym. Mam pytanie czy drzwi muszą być wyszlifowane do gołego drewna? Posiadam meble które były robione prawdopodobnie lakierem nitro, jednak było to około 20lat temu i teraz chciałbym cos w nich zmienić i zastanawiam się jaki będzie efek

remik

Odpowiedź:

Witam,
Drzwi nie muszą być całkowicie wyszlifowane, lakier musi być jednak zmatowiony (by patyna miała przyczepność). W przypadku starych powłok należy zawsze wykonać test kompatybilności z nowymi powłokami. Szczegóły dotyczące aplikacji patyny i lakierów znajdują się w Kartach Technicznych dostępnych na stronie.
EM

Pytanie:

czym pomalowac bejce nitro biel sopur na debie

irek

Odpowiedź:

Witam,
Powierzchnie wybarwione Bejcą Nitro należy pokryć lakierem o wysokiej odporności na działanie promieni UV. Polecamy lakier SOLAK AC. Szczegóły w Karcie Technicznej produktów dostępnych na stronie.
EM

Pytanie:

jaki lakier nitrocelulozowy, lub inny moge użyc do lakierowania gitary, aby był trwały i wysoko błyszczący

Jarek

Odpowiedź:

Witam,
Odradzamy lakier nitrocelulozowy. Polecamy lakier poliuretanowy, dwuskładnikowy SOLAK PUR-N PLUS 100. Jest to lakier o najwyższym stopniu połysku (w naszej ofercie). Charakteryzuje się również wysoką twardością. Więcej informacji znajduje się w Karcie Technicznej produktu dostępnej na stronie.

Pytanie:

Witam. Znalazłem w ofercie Bejce wodną antyczną w kolorze mięty ( 33-95/13 ). Czy jest możliwość zamówienia bejcy nitro w tym kolorze.

Gutek

Odpowiedź:

Witam,
Oczywiście, jest taka możliwość. Prosimy o kontakt z najbliższym dystrybturem lub naszym Działem Handlowym: handlowy@sopur.com.pl, 52 587 23 50.
EM

Pytanie:

Dzień dobry, mam takie pytanie co do waszej firmy.
Czy mogłoby państwo powiedzieć mi, jaki numer posiada bejca sopur dąb jasny oraz dąb naturalny?? Bardzo proszę o odpowiedź na temat, ponieważ szukam tego już OD BARDZA DAWNA, a chciałbym sobie właśnie użyć takiego koloru. :)

Adam

Odpowiedź:

Witam,
Kolor należy wybierać kierując się przykładowymi wybarwieniami przedstawianymi w Kartach Kolorów (są dostępne w punktach dystrybucji). Każdy producent nazywa inaczej podobne kolory i sama nazwa nie jest gwarancją, że otrzyma Pan kolor, który Pan oczekuje. Nasze bejce nie nazywamy Dąb Jasny czy Dąb Naturalny ale np. Brunat 22-01 lub Brunat 22-05. Proszę zapoznać się z Kartą Kolorów TOP KOLOR DĄB - na pewno znajdzie Pan w niej kolor, który spełni Pana oczekiwania.
EM

Pytanie:

cenniki na poszczególne art.

waclaw

Odpowiedź:

Witam,
Prosimy o kontakt z dystrybutorami, ich dane znajdują się na stronie: http://www.sopur.com.pl/pl/dystrybucja
EM

Pytanie:

Witam, mam stare drzwi sosnowe jasne , przypuszczam iż surowe drewno zostało pomalowane lakierem bezbarwnym.Jakiej farby mogę użyć by zmienic kolor na ciemny a jednocześnie zostawić strukturę drzewa .Drzwi przeznaczone na zewnątrz

liza

Odpowiedź:

Witam,
Drzwi należy zmatowić i pomalować lakierem przeznaczonym na zewnątrz.
Proponujemy lakier wodorozcieńczalny Hydrolak. Karta techniczna i przykładowa kolorystyka znajdują się na stronie. Należy zawsze wykonać próbne malowanie by upewnić się, że lakier będzie kompatybilny ze starą powłoką.
EM

Pytanie:

Witam mam drzwiczki brzozowe(kuch.)lakierowane i chcialbym zmienic kolor na orzech jakiej bejcy powinienem uzyc i jakiego lakieru .Dziekuje zapomoc

roman

Odpowiedź:

Witam,
Drzwiczki należy zmatowić i barwić Bejcą Rozpuszczalnikową (metodą natrysku) oraz zabezpieczyć lakierem, np. SOLAK AC. (Należy zawsze wykonać próbne wybarwienie by ustalić czy bejca będzie kompatybilna ze starą powłoką. Karty techniczne i przykładowe wybarwienia znajdują się na stronie.
EM

Pytanie:

Chcę zmienić kolor stopni na schodach. Obecnie jest sosna polakierowana. Chciałabym z mienić kolor na orzech. Czy sa jakieś koloryzujące lakiery i jak trzeba przygotować podłoże.

beata

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy Bejcę do Parkietu (np. Orzech BDP-03) i lakier SOLAK PUR PARKIET 2K.
Ze schodów należy dokładnie usunąć starą powłokę. Informacje dotyczące stosowania produktów znajdują się na stronie:
Bejca do Parkietów:  http://www.sopur.com.pl/pl/produkty/produkty-do-podlog/rid,147.html
Lakier SOLAK PUR PARKIET 2K: http://www.sopur.com.pl/pl/produkty/produkty-do-podlog/rid,148.html
EM

Pytanie:

Witam,
mam pytanie czy jest w ofercie jakiś rodzaj patyny zielonej tak by uzyskać efekt podobny do przedstawionego przez państwa kawałka sosnowego pokrytego patyną lazurową ale w kolorze oliwkowej zieleni bądź jasnej zieleni? Czy można mieszać bejce żeby z ciemnej zieleni zrobić jaśniejszy?

Jolka

Odpowiedź:

Witam,
Patyny zielone w naszej aktualnej ofercie raczej nie spełnią Pani oczekiwań.
Istnieje jednak możliwość przygotowania produktu dokładnie pod Pani wymagania. W tym celu bardzo prosimy o kontakt z naszym Laboratorium Kolorystycznym (tel. 52 587 23 62).
EM

Pytanie:

Witam. czym zaimpregnować gonta swierkowego na budynku sakralnym

Wojtek

Odpowiedź:

Witam,
Niestety, aktualnie nie posiadamy w ofercie impregnatu do drewna.
EM

Pytanie:

Witam. Po zabejcowaniu powierzchni drewnianych, celem zagruntowania nakładam lakier podkładowy (nitro), który powoduje wycieranie się wcześniej zabejcowanych elementów. W jaki sposób mogę poradzić sobie z tym problemem?

Rafał

Odpowiedź:

Witam,
Jeśli nakłada Pan lakier na bejcę pędzlem to ma miejsce "krwawienie" (przenikanie bejcy do lakieru).  By uniknąć tego zjawiska lakier nitro na bejcę nitro powinien być aplikowany natryskiem. Jeśli problem wynika z czegoś innego bardzo prosimy o kontakt telefoniczny z naszym laboratorium w celu ustalenia szczegółów.
EM

Pytanie:

Witam. Chciałbym po bejcować(koloryzować) fronty meblowe na biało uzyskać efekt całościowego krycia, drewno olchowe lub sosnowe nie zależy mi na uwydatnianiu słoi chciałbym tez na koniec pomalować je lakierem półmatem.

Paweł ZAKLAD Stolarski

Odpowiedź:

Witam,
Jeśli słoje mogą być niewidoczne, zamiast bejcy polecamy  biały lakier:
- nitrocelulozowy: SOLAK NC Biel 303810 (lakier matowy)
- poliuretanowy: SOLAK PUR N STANDARD BIEL (+ utwardzacz SOLUR PUR 013) - półmat
- wodorozcieńczalny: SOLAK HYDRO LWC-54/12 (w przypadku sęcznej sosny polecamy jako podkład lakier na sęki LW-88/12).
W razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszym Przedstawicielem Technicznym lub Laboratorium.

EM

Pytanie:

Proszę o informację , czym rozjaśnić kolor 22-27

Andrzej

Odpowiedź:

Witam,
Do rozjaśniania Bejcy Nitro proponujemy Rozjaśniacz do Bejc Nitro. Na stronie znajduje się Karta Techniczna tego produktu : http://www.sopur.com.pl/pl/produkty/produkty-uzupelniajace/rid,119.html

EM

Pytanie:

Czy na bejcę nitro można bezpośrednio nałożyć lakier PUR-P Standard a następnie PUR-N Standard czy muszę przed ww. lakierami położyć jeszcze warstwę lakieru nitro np: NC 3525XX?

Mariusz

Odpowiedź:

Witam,
Można na Bejcę Nitro położyć bezpośrednio lakier poliuretanowy.
EM

Pytanie:

Zaiimpregnowane meble tekowe ogrodowe olejem tekowym chciałabym uzyskać naturalne wybarwienie na szaro, ktoś powiedział, że taiki kolor mozna uzyskać tylko bez impregnowania i poddać wpływom deszczu itp warunków atmosferycznych, Ale może da się chemicznie?

Dana

Odpowiedź:

Witam,
Nie posiadamy niestety w ofercie  oleju przeznaczonego do mebli ogrodowych, którym można by było podobny efekt szarego wybarwienia uzyskać.
EM

Pytanie:

Proszę o polecenie koloru bejcy odpowiedniego do koloru okien okleina kolor złoty dąb, mam juz próbkę koloru na stopniu, brąz 22-51 jest prawie idealny ale troszeczkę za ciemny jaki kolor jest o ton jaśniejszy?

Karol, mail krol44@wp.pl

Odpowiedź:

Witam,

Jeżeli kolor bejcy 22-51 jest trochę za ciemny to proponuję zakupić Rozjaśniacz R-20 i samemu dobrać kolor. Jeżeli chce Pan wybrać nową bejcę to odsyłam do naszych "Kart Kolorów" dostępnych na stronie www lub w hurtowniach z listy naszych dystrybutorów.

ML

Pytanie:

Drewniane ogrodzenie, ktore ma byc szare wiec musze łączyc srodki. Moj wybor to HYDROLAK a pod nim bejca. Ktora - wodna czy rozpuszalnikowa?

Marek

Odpowiedź:

Witam,

 Może Pan zastosować Hydrolak w kolorze Popielu lub Bejcę Zewnetrzną-wodną i na to Hydrolak bezbarwny. Proszę jednak pamiętać , że produkty te tworzą tylko powłokową  ochronną i należy wcześniej drewno zabezpieczyć impregnatem.  ML
Pytanie:

czym uzupełnić ubytki w schodach przed malowaniem olejami?

Jarek

Odpowiedź:

Witam,

Do zaklejenia szczelin w drewnie pod olej proponuje użycie szpachli na bazie maczki drzewnej.

AS

Pytanie:

czy na lakobejce bez 71 pm naklada sie lakier celem wykonczenia

zigi

Odpowiedź:

Witam,

Na Lakobejce nie jest wymagane nanoszenie lakieru nawierzchniowego.

ML  | 1 | . . . . | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl