Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 65.

Pytanie:

Czy po zabejcowaniu parkietu bejcą nitro i po wypolerowaniu mogę parkiet zaolejować czy muszę lakierować ?

Zbigniew

Odpowiedź:

Witam,
Generalnie Bejca Nitro jest przeznaczona do barwienia elementów meblowych, nie podłóg. Bejcę należy pokryć lakierem (najkorzystniej metodą natrysku). Olej nie jest zalecany ponieważ barwnik może przenikać do oleju i powodować brudzenie.
Wyjątkiem jest Bejca Nitro o indeksach BN (linia specjal), w przypadku której dopuszcza się aplikowanie oleju. Do podłóg i schodów polecamy Bejcę do Parkietów. Szczegóły dotyczące obu bejc znajdują się na stronie internetowej.
EM

Pytanie:

witam , mam pomalowane schody lakiero-bejcą nitro, schody wycierają się w miejscach największego uczęszczania jaki lakier mogę położyć na to aby dodatkowo zabezpieczyć powierzchnie przed wycieraniem i słońcem

Janek

Odpowiedź:

Witam,

Bejca nitro wymaga zabezpieczenia lakierem. Żeby położyć nową powłokę lakierową należy zeszlifować stary lakier i na starannie wyszlifowaną powierzchnię położyć nowy (np. SOLAK PUR PARKIET 2K). Szczegóły techniczne znajdują się w Karcie Technicznej dostępnej na stronie.
EM

Pytanie:

Gdzie można kupić bejcę do renowacji krzeseł kupionych w "Nowy Styl" z krosna . Metryka krzesła podaję wenge klasyczne a bejce mają podobno sopura.

Jacuu

Odpowiedź:

Witam,
Bejcę można kupić u naszych dystrybutorów, których adresy i telefony znajdują się na stronie. U dystrybutorów znajdują się również Karty Kolorów z których można wybrać kolor odpowiadający oczekiwaniom.
EM

Pytanie:

Witam!Obserwując strony internetowe z produktami sopur, doszedłem do wniosku że jest ich bardzo mało, a jak już to znalazłem tylko bejce nitro.Potrzebuje bejce do parkietów (puszka) oraz Solak PUR Parkiet 2K gdzie mogę je znależć.

Paweł

Odpowiedź:

Witam,
Najlepiej spytać hurtownię znajdującą się najbliżej miejsca Pana zamieszkania (adresy na stronie). Hurtownie nie zawsze mają wszystkie nasze produkty na stanie ale mogą sprowadzić na zamówienie.
EM

Pytanie:

Gdzie można kupic wasze produkty w Warszawie lub pod Warszawą

aliciap

Odpowiedź:

Witam,

T.G. MEBLOPOL
ul. Szeligowska 81
Warszawa
Tel./fax: 022 665 91 66
E-Mail: warszawa2@meblopol.pl

T.G. MEBLOPOL
ul. Kopijników 67B
Warszawa
Tel./fax: 022 837 27 61
E-Mail: warszawa@meblopol.pl

Auriga Rafał Borkowski
ul. Terespolska 109
05-074 Konik Nowy
Tel./fax: 22 783 67 06
E-Mail: sprzedaz@auriga.waw.pl

EM


Pytanie:

Witam!
Proszę o wskazanie bejcy i oleju do wykończenia płaskorzeźby z drewna bukowego dla uzyskania podobnego efektu: http://euryt.eu/web_images/s_herb_rodowy_poraj_004.jpg .
Używam Waszych bejc nitro (najczęściej 22 05). Może przy wykańczaniu olejem należy stosować inny rodzaj bejc? Gdzie mogę kupić mniejsze opakowania w celu przetestowania koloru?
Pozdrawiam!
Wiesław Soliński

Wiesław

Odpowiedź:

Witam,
Proponujemy Bejce Rozpuszczalnikową BR-2432 i Olej Twardy do Mebli.  Jeśli kolor nie będzie pasował pozostaje dobór kolorystyczny do wzorca w naszym labratorium – raczej odradzamy do zdjęcia.
KK

Pytanie:

Witam
Jak mogę pomalować krzesła bukowe, żeby były podobne do Dąb Latte (meble Wójcik - kolekcja Madras]

Agnieszka

Odpowiedź:

Witam,
W ofercie posiadamy kolor Dąb Latte ale przeznaczony na drewno dębowe. W przypadku buku dużo zależy od koloru samego drewna (czy jest to buk czerwony, szary czy żółty). W związku z tym najlepszym rozwiązaniem byłby dobór koloru do wzorca w naszym laboratorium. Prosimy o kontakt z Laboratorium Kolorystycznym, tel. 52 587 23 62.
EM

Pytanie:

Witam, poszukuje koloru dąb sonoma. W poradach przeczytałam numer bejcy nitro aw tym kolorze ale nie mogę jej znaleźć w produktach. Czy bejca w kolorze dąb sonoma jest dostępna

Luśka

Odpowiedź:

Witam,

Polecamy nowy kolor Bejcy Nitro Dąb Sonoma BN-162/14 + Patyna Rozpuszczalnikowa Beż PR-1094/14. Produkty te są jak najbardziej produkowane, można je zamawiać (może być jednak tak, że nie wszystkie hurtownie mają je na stanie i potrzebują kilku dni na ich sprowadzenie).
EM

Pytanie:

Czy bejcę TEAK BR-332 rozcieńcza się jeszcze/.

Weronika

Odpowiedź:

Witam,
Bejca jest produktem gotowym do użycia, nie rozcieńcza się. Jeśli jest potrzeba rozjaśnienia koloru proponujemy Rozjaśniacz R-20. Karta Techniczna tego produktu znajduje się na stronie.
EM

Pytanie:

Witam, czy można zastosować na stół wykonany z płyty MDF oklejony okleiną naturalną bukową - Solak Metalik ?
Ewentualnie jako ostatnią warstwę pokryć jeszcze Solak Metalik lakierem Solak PUR-N BLATY.

Adam

Odpowiedź:

Witam,
Nie polecamy aplikacji lakieru poliuretanowego na nitrocelulozowy (Solak Metalik). Poza tym lakier SOLAK PUR-N Blaty (ze względu na specyfikę tego typu produktów) nie powinien być kładziony na jasne kolory. Jeżeli interesują Pana kolory typu złoto czy srebro możemy polecić Patynę Specjal Złotą  PR-304 lub Srebrną PR-302 i lakier SOLAK PUR N PLUS (który charakteryzuje się całkowitą odpornością na żółknięcie).
EM

Pytanie:

witam, posiadam olej twardy do mebli po

fabian

Odpowiedź:

Witam,
Przebarwienia na sośnie wynikają z różnej twardości przyrostów letnich i zimowych drewna sosnowego, Olej Twardy Do Mebli podkreśla i uwypukla  te naturalne różnice drewna przez co wygląda ono bardziej naturalnie niż po zastosowaniu na przykład lakieru.
Jeśli chodzi o używanie Oleju Twardego do Mebli po podanym terminie gwarancji, to nie zalecamy stosowania wyrobu przeterminowanego, co do skutków ewentualnego zastosowania wyrobu przeterminowanego
to jest możliwe, że nie będzie żadnych negatywnych skutków, jednak nie możemy tego zagwarantować dlatego nie rekomendujemy takiego rozwiązania.
KK

Pytanie:

Witam. Do natrysku bejc nitro Sopur używam pistoletu Optima 801LVLP. Proszę o podanie rozmiaru dyszy w mm; ciśnienia wlotowego powietrza w NI/min oraz odległości w mm od wyrobu lakierowanego jakie powinienem zastosować. A także kąta natrysku odpowiedniego do użycie tych produktów.

Stol-Ral

Odpowiedź:

Witam,
Dysza – 1,2 – 1,3
Ciśnienie – 1,5  - 2 bar w zależności od materiału na który nanoszona jest bejca
Odległość – 15 – 20 cm
Kąt – 80° - 90°
EM

Pytanie:

czy mogę lekko rozjaśnić drewno pomalowane w tej chwili na kolor palisander

darek

Odpowiedź:

Witam,
Jeżeli ma być kładziona bejca trzeba aktualny lakier i bejcę zeszlifować. Można też spróbować zmatowić aktualną warstwę lakieru i położyć lakier kolorowy kryjący (np. SOLAK PUR-N KOLOR), który jednak całkowicie zasłoni rysunek drewna. Jeżeli malowane drewno to dąb można zmatowić lakier i położyć jaśniejszą patynę (która zostając w porach drewna optycznie rozjaśni powierzchnię).
EM

Pytanie:

Witam, czym pomalowac schody z buku, aby uzyskać efekt postarzanego bielonego drewna z widocznymi słojami.

Agnieszka

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy Bejcę do Parkietów Sosna Bielona BDP-01.  W celu uzyskania efektu rustykalnego (intensywne podkreślenie rysunku drewna) wybarwione powierzchnie należyprzetrzeć suchym pędzlem lub tamponem z miękkiej flaneli wzdłuż słojów drewna. Szczegóły dot. plikacji znajdują się w Karcie Technicznej dostępnej na stronie. Zawsze należy wykonać próbne wybarwienie by przekonać się, że efekt jest taki jakiego oczekujemy.
EM

Pytanie:

Dzień dobry, mam takie pytanie. Czy mieszają państwo kolory z bejcą nitro?Czy mogłabym wysłać zdjęcie danego koloru na wasz e-mail?

Marlena

Odpowiedź:

Witam,
Wykonujemy usługę doboru kolorystycznego. By dobrać idealny kolor bejcy potrzebny jest najlepiej wzorzec na drewnie oraz informacja jaką metodą i na jakie drewno będzie bejca aplikowana (idealnie jest jak również otrzymujemy element surowego oryginalnego drewna). Na podstawie zdjęcia (ale przesłanego zwykłą pocztą - nie mailem, ponieważ ekran i wydruk drukarki przekłamują kolor) możemy spróbować dobrać zbliżony kolor. Bardzo proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszym laboratorium kolorystycznym w celu ustalenia szczegółów.
EM
 

Pytanie:

Dzień dobry, ja mam takie pytanie, na które oczekuję szczególnej odpowiedzi. Długo już staram się uzyskać porady na temat mojego problemu... Postanowiłem, że zapytam państwa i że się nie zawiodę co do tej porady. A więc, malowałem dość długo drzwi i szafę na kolor dąb bielony bejcą sopur. Non stop wychodził mi kolor biały i nawet nie wiem jakim cudem... Malowałem to nawet kilkakrotnie i ciągle uzyskiwałem kolor biały... Nie wiem co robić! Proszę o skuteczną i szybką poradę, dziękuję i pozdrawiam...:)

Adam

Odpowiedź:

Witam,
Bejca do Parkietów Dąb Bielony to bejca w kolorze białym. Przeznaczona jest to uzyskania koloru białego na dębie, należy ją aplikować pędzlem.  By uzyskać widoczny rysunek drewna bejcę po nałożeniu należy przetrzeć wzdłuż słojów drewna. Jakiego efektu Pan oczekiwał? Czy chce Pan uzyskać inny kolor niż biały? Byśmy mogli udzielić skutecznej porady bardzo proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny z naszym laboratorium kolorystycznym.
EM

Pytanie:

Witam.
Czy mają Państwo w ofercie produkt, którym mogę zabarwić olej lniany by uzyskać jakiś odcień brązu (np. orzech)

Adam

Odpowiedź:

Witam,
Niestety takich pigmentów w ofercie nie mamy. Możemy zaproponować zakup Oleju do Mebli w wybranym kolorze. (Może Pan spróbować wymieszać go z olejem lnianym ale należy przeprowadzić próby kompatybilności produktów).
EM

Pytanie:

Potrzebuję pomalować drzwi do wewnątrz z drewna sosnowego w kolorze 22-66. Jaką lakierobejce wybrać i jaką metodą najlepiej ją nakładać.

Heniu

Odpowiedź:

Witam,
Proponujemy lakobejcę o indeksie 86PM (jest to kolor zbliżony do koloru Bejcy Nitro 22-66). Produkt przeznaczony jest do aplikacji natryskiem pneumatycznym lub hydrodynamicznym. Oczywiście, może Pan również użyć Bejcy Nitro 22-66 i lakieru (np. SOLAK AC). Bejca podkreśli rysunek drewna, lakobejca go przytłumi. Szczegóły co do zastosowania produktów znajdują się w Kartach Technicznych dostępnych na stronie.  
EM

Pytanie:

Witam,
używam bejc Sopur od jakiegoś czasu i bardzo sobie chwalę. Zazwyczaj nanosiłem ją pędzlem, ale nie jestem do końca zadowolony z tej metody. Chciałbym spróbować nanosić metodą natryskową. Tutaj pojawia się problem: jaki pistolet i jaka dysza? Może coś polecicie?

Olek

Odpowiedź:

Witam,
Możemy polecić np. pistolety HPA (Kremlin) o dyszy do bejcy 1,2.
EM
  | 1 | . . . . | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl