Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 64.

Pytanie:

Witam.
Mam podłogę z desek sosnowych proszę o jakiej bejcy użyć aby nadać jej pożądany kolor , oraz jakim lakierem pomalować aby uzyskać trwałą i odporną powłokę w półmacie

Wiktor

Odpowiedź:

Witam,
Nasze produkty do podłóg to Bejca do Parkietów oraz lakier SOLAK PUR PARKIET 2K, również w półmacie. Na stronie znajdują się Karty Techniczne produktów oraz przykładowe wybarwienia Bejcy.
EM

Pytanie:

Mamy altankę ogrodową. Czy z pomalowanej tylko Caponem altanki da się zetrzeć ten Capon, aby pomalować impregnatem?

Aga

Odpowiedź:

Witam,
Jeżeli „capon”  jest wyrobem powłokowym – słabo penetrującym można spróbować szlifowania.  Nie jest to jednak nasz produkt i trudno nam udzielić komepetentnej odpowiedzi. Najlepiej jest samemu wykonać próbę, dokładnie przeszlifować kawałek i spróbować jak będzie zachowywał się impregnat (czy drewno będzie go chłonęło).
MP

Pytanie:

Witam!
Mam surowe, nowe drzwi sosnowe i chciałabym aby były czarne, myślałam o bejcy czerń 29-10. Proszę o poradę jak po kolei trzeba je malować, aby uzyskać super efekt i połysk.
Mam też stare schody drewniane i belki, które chciałabym pomalować na biało.Proszę o instrukcję. Pozdrawiam Lila

Lila

Odpowiedź:

Witam,
Jeśli nie ma Pani doświadczenia w barwieniu lepiej powierzyć pracę fachowcowi by nie zepsuć nowych drzwi. Bejce nie są trudne w aplikacji ale wymagają pewnej wprawy. Bejce trzeba zawsze zabezpieczyć lakierem, który najlepiej nakładać na drzwi natryskiem. By odnowić stare schody należy  je przede wszystkim wyszlifować do surowego drewna, do podłóg i schodów polecamy wodną Bejcę do Podłóg. Instrukcje stosowania produktów znajdują się w Kartach Technicznych dostępnych na stronie.
EM

Pytanie:

Witam

W 2011 roku uzywałem bejcy nitro oranż 23-22 teraz nie ma jej juz na rynku ale mam pytanie czy jest jej zamiennik jaki nr. pozdr. Waldek

Waldek

Odpowiedź:

Witam,

Bejca jest cały czas w ofercie (Karta Kolorów PLUS KOLOR) i nie powinno być  problemu z jej zakupem u większości naszych dystrybutorów.
Bejce Nitro pokazujemy w Karcie Kolorów TOP KOLOR (45 najbardziej popularnych odcieni) oraz w Karcie Kolorów PLUS KOLOR (45 uzupełniających kolorów). Kolor Oranż 23-22 znajduje się właśnie w Karcie Kolorów PLUS KOLOR.
EM

Pytanie:

Do malowania elementów restauracji ( stolarka drzwiowa, blaty barowe) wymagany jest lakier niepalny ( lub o ppdwyższonej odporności ) Czy w ofercie Sopur znajdę coś odpowiedniego ?

Marian

Odpowiedź:

Witam,
Niestety w chwili obecnej nie mamy takiego atestu.
EM

Pytanie:

Witam
Chcialabym zmienic wybarwienie stolu-stol pokryty okleina bukowa aktualnie w kolorze wenge, docelowo chce osiagac cieply naturalny jasno brazowy kolor drewna. Prosze o porade jakich produktow nalezy uzyc aby zmienic kolor, utwardzic powierzchnie i dod
atkowo zabezpieczyc przed plamami itp ktore moga powstac podczas dalszego uzytkowania stolu? Jakie czynnosci nalezy wykonac?
z gory dziekuje za odp

BB

Odpowiedź:

Witam,
Ponieważ stół jest okleinowany przeszlifowanie stołu do surowego drewna i ponowne bejcowanie nie będzie możliwe. Można spróbować położyć produkt kryjący (nie będzie widać  usłojenia), np. lakier Solak PUR N Kolor w dowolnej kolorystyce RAL.
EM

Pytanie:

witam mam pytanie jakie kolory bejcy muszę zmieszać i w jakich proporcjach te kolory żeby uzyskać kolor popielaty podobny do srebrnego z góry dziękuję

krzysztof

Odpowiedź:

Witam,
Na Karcie Koloru Bejcy Nitro TOP KOLOR dąb i sosna prezentujemy popiele: BN-022, 20-07. Jeśli te kolory nie odpowiadają możemy dokonać dobór kolorystyczny by spełnić Pana wymagania. Prosimy o kontakt z laboratorium kolorystycznym: 52 587 23 62.
EM

Pytanie:

witam,interesuje mnie bejca o odcieniu dąb sonoma lub dąb bielony do pokrycia drewna bukowego,czy posiadacie w swojej ofercie produkty które można by użyć do takiego wybarwienia?
Dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam Marian

Marian Lamch

Odpowiedź:

Witam,
Kolory dąb sonoma:
Bejca Rozpuszczalnikowa BR-229/13
Bejca Antyczna-Wodna 33-113/13
Bejca Wodna   1-393/13
Zalecamy wykonanie próby kolorystycznej by ocenić czy kolor spełnia oczekiwania, Karty Techniczne znajdują się na stronie.
E<

Pytanie:

Witam, chciałbym położyć bejce na podłogę drewnianą (modrzew). Co polecacie do tego rodzaju drewna? Bejca ma być później pokryta lakierem wodnym jednoskładnikowym (kopolimer uretanowo - akrylowy). Czy to też powinno mieć wpływ na wybór bejcy? Jaki utrwalacz przy takim zestawie?

Paweł

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy Bejcę do Parkietu. Trzeba wykonać wybarwienie próbne wykończone właściwym lakierem aby ocenić kolor, nasz wzornik nie jest wykończony lakierem wodnym i kolor będzie się trochę różnił.  Bejce można zastosować na modrzew, „utrwalacz” nie jest stosowany w jednokomponentowych lakierach akrylowo-uretanowych.
KK

Pytanie:

Jaka ma być wełna stalowa do drewna

zbyszek

Odpowiedź:

Witam,
My wykorzystujemy wełnę stalową 00 RAKSO.
EM

Pytanie:

Witam,
czym się różni bejca nitro od rozpuszczalnikowej?

Tomasz

Odpowiedź:

Witam,
Bejca Nitro to produkt polecany na dąb, sosnę, jesion - czas schnięcia 15 min, podkreśla rysunek drewna. Bejca Rozpuszczalnikowa polecana jest do buku i olchy - czas schnięcia 5 min. (dzięki krótkiemu czasowi schnięcia nie powoduje plam), wyrównuje rysunek drewna.
EM

Pytanie:

Szukam koloru do bejcowania schodów na drewnio jesion.Proszę o namiary gdzie można zobaczyć już pomalowane deski
Pozdrawiam

Marcin P

Odpowiedź:

Witam,
Niestety, nie mamy wzorników bejcy na jesionie. Możemy polecić wzorniki bejc na dębie: Bejca Nitro Kolekcja TOP KOLOR lub Bejca do Parkietów (Karty Kolorów znajdują się w punktach dystrybucji - adresy są dostępne na stronie).
EM

Pytanie:

Witam!
Czy na bejcę rozpuszczalnikową można stosować lakier wodorozcieńczalny? i czy to musi być ta sama firma? Chodzi o schody jesionowe wewnętrzne. Jaki lakier mogą Państwo polecić? Dziękuję i pozdrawiam

Karolina

Odpowiedź:

Witam,
Na nasze bejce można zastosować dowolny lakier, także wodorozcieńczalny innego producenta. Należy jednak zawsze przeprowadzić próbne wybarwienie i lakierowanie by sprawdzić kompatybilność produktów.
Do podłóg i schodów polecamy Bejcę do Parkietu oraz lakier poliuretanowy Solak PUR Parkiet 2K. Szczegóły w Kartach Technicznych dostępnych na stronie.
EM

Pytanie:

no to jeszcze jedno pytanko, jak użyje tego lakieru SOLAK NC 3525XX o stopniu połysku wysoki połysk to muszę dać jakąś warstwę lakieru jeszcze przed lakierem o wysokim połysku czy mogę 2 warstwy tego o wysokim połysku nałożyć?

Arek

Odpowiedź:

Witam,
Lakier o wysokim połysku nie ma żadnych dodatków (aby nie zaburzać połysku) i będzie się źle szlifował. Dlatego zalecamy użycie lakieru podkładowego.
EM

Pytanie:

Witam odnawiam starą komodę po bejcowałem ją bejca nitro kolor 26-20 (palisander), jaki lakier użyć? nanoszenie lakieru pędzlem lub wałkiem. nie posiadam pistoletu żeby to psiknąć.

Arek

Odpowiedź:

Witam,
Pędzlem można nanosić np. lakier SOLAK NC 3525XX - na stronie znajduje się Karta Techniczna tego produktu.
EM
 

Pytanie:

co znaczy podrapane drewno debowe.

zibi

Odpowiedź:

Witam,
Drewno dębowe jest "odporowywane" - metalową szczotką jest wybierana miękką część drewna. Dzięki temu uzyskujemy wyraźne pory, które można podkreślić np. patyną.
EM

Pytanie:

biel 20-01 jaki lakier można na nią położyć-schody

zibi

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy Bejcę do Parkietów ( Sosna Bielona BDP-01 lub Dąb Bielony BPR-10). Na bejce pastelowe, białe na podłogi polecamy lakiery wodorozcieńczalne, które są 100% odporne na żółknięcie. Aktualnie takiego lakieru nie mamy w ofercie.
EM

Pytanie:

chce przerobic drzwi sosnowe na bejce dab cynamonowy, ale nie znam mumeru tej farby, moglym prosic o ten numer?

Adam

Odpowiedź:

Witam,
Niestety, "dąb cynamonowy" nie jest naszą nazwą. Jeśli chodzi o nasze bejce to można dokonać wyboru koloru na podstawie Karty Kolorów: np. Bejca Nitro Kolekcja TOP KOLOR Sosna. Karty Kolorów dostępne są u dystrybutorów, (kolory są również umieszczone poglądowo na stronie www, zakładka Katalog Kolorów).
EM

Pytanie:

Czy parkiet dębowy lakierowany 40 lat temu, miejscami wytarty można odnowić np.waszym olejem do podłóg bez cyklinowania ?. Czy ten olej jest silnie alergiczny?

Janusz

Odpowiedź:

Witam,
Parkiet musi być cyklinowany do surowego drewna. Na stronie www znajduje się Karta Techniczna tego produktu (pdf do pobrania) - znajdują się tam szczegółowe informacje dotyczące aplikacji produktu. Niestety, nie dysponujemy badaniami dot. możliwego działania alergizującego Oleju do Podłóg.
EM

Pytanie:

bielenie drewna dębowego-bejca nitro

zibi

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy Bejcę Nitro 20-01. Efekt bielenia można też uzyskać za pomocy patyn - w zakładce Katalog Kolorów znajdują się przykładowe wybarwienia: Patyna NOWA KARTA KOLORÓW.
EM
  | 1 | . . . . | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl