Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 65.

Pytanie:

Dzień dobry,

Czy można z powodzeniem stosować bejcę pastelową na drewno sosnowe?

Pozdrawiam

Adam

Odpowiedź:

Dzień dobry

Tak, bejca ta nadaje się na sosnowe drewno.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam jakiego koloru bejcy pastelowej użyć by zbliżyć się do koloru dąb bielony ?

Beata

Odpowiedź:

Dzień dobry

Polecamy spróbować kolor 20-01 z palety Bejc Nitro. Myślę, że jest to dobra alternatywa dla Bejcy Pastelowej, gdyż tak mocnej bieli w pastelowych kolorach nie ma. 

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam. Mam świeżo co zamontowane na piankę stopnie schodowe jesionowe. Niestety moim zdaniem montażysta pokrył je tylko 1 warstwą matowego lakieru i nie podoba mi się to. Co gorsza, wydaje mi się że w rąbki zbiera się brud i nie jest odporny na uszkodzenia. Myślę o pokryciu ich jeszcze co najmnie 2 warswami lakieru, ale już w półmacie lub półpołysku, czy mogę to zrobić na zamontowanych stopniach? Jeżeli tak, to jakiego lakieru użyć, żeby nie śmierdziało? Bardzo dziękuję za odpowiedź

Iza

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Może Pani to zrobić jak najbardziej, natomiast z tym, żeby nie śmierdziało, łatwo nie będzie, gdyż w tym celu musi użyć Pani wodnego produktu, a nie ma gwarancji, że będzie on kompatybilny z lakierem, który w tym momencie jest zaaplikowany na schody. W naszym asortymencie na aplikację pędzlem nadaje się tylko PUR-Pakier 2K (rozpuszczalnikowy lakier do podłóg).

Pozdrawiamy

Pytanie:

witam jaki nr bejcy jest najbardziej zbliżony do dąb winchester?

Pozdrawiam

Michał

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Niestety takiego doboru nie robiliśmy jeszcze, więc najlepiej byłoby trafić do naszego Dystrybutora, który ma wzornik kolorów, i poszukać najbardziej zbliżony kolor do Pana wzornika Dąb Winchester.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Dzien dobry. Mam debowy olejowany stol, do ktorego pielegnacji producent zaleca stosowanie Panstwa ptoduktow. Ktory zatem produkt bedzie odpowiedni do codziennej pielęgnacji powstalych plam, lekkich zadrapań czy poprawy wygladu, a ktory produkt bedzie odpowiedni do konserwacji, którą producent stolu zaleca wykonywac raz na pol roku. Dziekuje

Kinga

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Do pielęgnacji mamy w ofercie specjalne zestawy pielęgnacyjne, które są stworzone specjalnie do czyszczenia powierzchni olejowych. W miarę potrzeby (zakładamy, że raz na pół roku, chociaż zależy to w dużej mirze od warunków użytkowania) zalecamy przeszlifować powierzchnie i zaaplikować świeżą warstwę oleju, by odświeżyć powierzchnie w przypadku, jeśli na niej powstały jakieś zmiany, które nie da się usunąć inaczej. W tym celu również można nabyć nasze zestawy naprawcze. Przypominamy, że nie trzeba zeszlifować całej powierzchni w celach naprawy, lecz tylko miejsce, na którym wystąpił problem.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam mam do pomalowania 310mb listwy przypodłogowe wysokie na 10cm i 40mb wysokiej na 15cm. Listwy są surowe jesionowy. Co moglibyście polecić na ich pomalowanie... Kolor ma być biały.. Czy muszę je najpierw zaimpregnowac? Ile farby będzie potrzebne?

Renata

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Jakiego produktu użyć zależy od Pani oczekiwań, gdyż można użyć białej Bejcy Nitro 20-01 lub Olej Twardy OT-001, wówczas uzyska Pani transparentne wybarwienie z widocznym słojem drewna, w tym czasie jak użycie białej farby Newcolours Śnieżna Biel, spowoduję, że otrzyma Pani całkowicie niewidoczny rysunek drewna. Jeśli listwy będą używane wewnątrz pomieszczeń, to impregnacja nie jest potrzebna. Polecamy skorzystać z naszych e-katalogów kart kolorów na stronie WWW, na pewno znajdzie Pani efekt, który spełni Pani oczekiwania.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam
wykonuję drewniane nóżki o małych gabarytach w dużych ilościach ich lakierowanie natryskowo jest nieopłacalne więc szukam alternatywy, najbardziej sensowne jest chyba lakierowanie zanurzeniowe jednak nie wiem czy lakobejce można do tej metody stosować i jaka jest dokładna technologia tej metody. Słyszałem ze powinny być to lakiery wodne z małą zawartością rozpuszczalników ale nie wiem ??.
Proszę o odpowiedz

Maciej Słodownik

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Rzeczywiście można takie elementy lakierować metodą zanurzeniową. Polega ona na zanurzeniu produktu w lakierze/bejcy o odpowiednich parametrach i pozostawienie do wyschnięcia. Jest to dosyć prosta metoda, jednak lakier musi mieć tiksotropowe właściwości by nie pozostawiać zacieków na polakierowanych elementach, poza tym nic trudnego nie ma. Lakiery wodne (bezbarwne i kolorowe) jak również i bejcy wodne dobrze się nadają do takiego rodzaju aplikacji.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Dzien dobry mam pytanie jakiej bejcy uzyc aby zblizyc drewno sosnowe aby przypominalo troche buk(buk sciemnialy od lakieru bezbarwnego po x latach)Dziekuje

Adam

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Jest to dosyć nietypowe zapytanie. Prosimy pamiętać, że sosna po czasie też się zmieni, więc po pół roku Pana sosnowe meble i tak nie będą pasować do buku. Z uwagi na to, że będzie ciężko zgadnąć, jak mocno się zmieni sosna w czasie (zależy to od ilości światła w pomieszczeniu, odcienia drewna), ciężko polecić jakiś konkretny indeks produktu.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Dzień dobry,

olej twardy posiada normę en-71-3. Czy to oznacza, że może mieć kontakt z żywnością? Mam na myśli zaolejewonie deski do podawania np. serów.
Pozdrawiam.

Mateusz

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Ta norma oznacza jedynie, że ten produkt nadaje się na zabawki i meble dla dzieci. Olej nie posiada atestów na kontakt z żywnością, gdyż nie jest on dla tego produktu wymagany.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam
Mam pytanie czym pomalować trepy bukowe surowe i jak je zabezpieczyć chodzi mi o kolor szary? Pozd.

Sebastian

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Pomalować można na różne sposoby, zależy to od Pana oczekiwań i dalszego zastosowania pomalowanych elementów. Na szaro można pomalować olejami (do mebli lub do podłóg), Bejcą Nitro 20-07 (i polakierować lakierem transparentnym), można również zastosować Lakobejcę lub Solak Metalik. Prosimy więc o sprawdzenie e-katalogu kolorów na naszej stronie. 

Pozdrawiamy

Pytanie:

witam czy u was mogę zamówić bejcę BR 386 teak ???

Bolesław

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Jeśli Pan nie znalazł tego produktu u dystrybutora to prosimy o kontakt z działem handlowym.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam mam zamontowane schody dębowe w fornirze. Jakie produkty wybrać do malowania, żeby były trwałe i odporne na żółknięcie. Chciałabym nadać kolor dąb bielony. Potrzebuje na schody/trepy 16 sztuk po 31,5 x96, 20m 5x7cm elementów barierki i ok 23m2 parkietu. Ile trzeba kupić? Czy można próbki bejcy czy lakieru kolorowego kupić, żeby pomalować scinki.

Ela

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Jeśli Pan szuka produktów, odpornych na żółknięcie i trwałych, to polecamy rozejrzeć się za lakierami akrylowymi do schodów. W naszym asortymencie taki akurat jest i nazywa się Solak Acryl Schody. Lakier ten doskonale się nadaje na schody drewniane oraz jest w 100% odporny na żółknięcie. By pomalować schody w kolor dębu bielonego, polecamy Bejce Nitro 20-01 lub Bejce Pastelowe o jasnych odcieniach (znajdzie Pan wzornik na stronie www). Może Pan poszukać próbki tych produktów u naszych dystrybutorów. Wydajność bejcy, jak i lakieru, wynosi około 10m2 z 1L przy jednokrotnej aplikacji. 

Pozdrawiamy

Pytanie:

Dzień dobry

użyłem do olejowania blatu z drewna Amazaque bezbarwnego oleju NANO. Przy drugim olejowaniu, po wytarciu i wypolerowaniu blatu po jakimś czasie pojawiły się drobne, błyszczące kropki oleju. Wypolerowałem je, ale po 30 minutach pojawiły się kolejne. Powtarzałem ten cykl kilka razy. Czy to normalne zjawisko? Czy źle dobrałem olej? Czy może polerowałem niewłaściwym materiałem (płaski pad z filcu) ?

Bartek

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej jest to wina samego drewna, które ma bardzo dużą tendencję do tworzenia wytrąceń mineralnym w postaci białego proszku/plamek.

Można spróbować wyszlifować drewno papierem 100-120 i następnie położyć olej i najpierw go zetrzeć (do sucha), czynność powtórzyć 2-3 krotnie (wytarcie do sucha jest bardzo istotne) a później polerować dopiero ostatnią warstwę – przy pomocy pada.

W razie problemów prosimy o bezpośredni kontakt z laboratorium.

PozdrawiamyPytanie:

Dzień dobry.
Proszę o informację który produkt będzie odpowiedni do zabezpieczenia drzwi wewnętrznych dębowych surowych. Generalnie chodzi mi o produkt na bazie oleju/wosku ale jednocześnie trwały, nie wycierający się. Czy macie państwo jakąś gamę kolorystyczną takich produktów

Marcin

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Dobrym wyborem będzie Olej Twardy. Znajdzie Pan wzornik kolorów na naszej stronie. Jest to dobrej jakości i łatwy w aplikacji produkt, który będzie świetnie się sprawdzał na drzwiach wewnętrznych. 

Pozdrawiamy

Pytanie:

Czy solak nc biel można lakierować pistoletem i w jakiej temperaturze

Wojciech Drabik

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Jak najbardziej można. W temperaturze od 5 do 30 stopni Celsjusza.

Pozdrawiamy

Pytanie:

czy pod bejce nitro można użyć izolantu

czarek

Odpowiedź:

Dzień dobry

Nie polecamy zastosowania takiej technologii.

Pozdrawiamy

Pytanie:

witam chce uzyskać efekt sniezno bialego koloru na schodach dębowych jakiej bejcy użyć z waszej palety kolorów

łukasz

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Śnieżno biały kolor to jest zadanie raczej dla lakieru niż bejcy. Bejca pozostawi widoczny rysunek drewna i kolor nie będzie idealnie biały. Może Pan zobaczyć, jak wygląda biały kolor na dębie we wzorniku Bejc Nitro na naszej stronie, jest to kolor 20-01. Jeśli Panu odpowiada taki efekt, to może Pan spróbować taki efekt uzyskać na schodach, natomiast śnieżną biel uzyska Pan tylko przez wykorzystanie lakieru kolorowego.

Pozdrawiamy
  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | . . . . | 32 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl