Z uwagi na przerwę urlopową na wszystkie pytania zadawane za pośrednictwem strony internetowej odpowiemy po 16.08.2017. W tym czasie zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Pytanie:

Witam,
czy patyną PR-102 można uzyskać podobny efekt? http://www.ludwikstyl.com.pl/media/finishes/db50c645ae37fd036323_L012%20przod.jpg
Czy jest we Wrocławiu dystrybutor takich produktów?

Tomek

Odpowiedź:

Witam,
Proponujemy: na drewno dębowe nanieść najpierw bejcę o kolorze brązowym (np. Bejca Nitro Brunat 22-25), pokryć bejcę lakierem SOLAK AC. Następnie aplikujemy patynę Rozpuszczalnikową PR-102 i po ok. 20 minutach ściągamy jej nadmiar wełną stalową. Następnie aplikujemy jeszcze raz lakier SOLAK AC. Patyna pozostanie w zagłębieniach drewna. We Wrocławiu znajduje się hurtownia MEBLOPOL posiadająca w ofercie nasze produkty (ul. Krakowska 37/45, tel. 071 370 62 01, wroclaw@meblopol.pl). 
EM

Pytanie:

witam, mam meble kuchenne dębowe w kolorze mniej więcej orzech, chcę je przemalować na biało, czy macie Państwo produkt który można używać bezpośrednio za te fronty bez konieczności usuwania starych powłok, czym pomalować pozostałe elementy kuchni w zabudowie, które nie są, tak jak fronty, dębowe. Ten sam problem mam z drewnianymi schodami, które mają ciemny kolor i bez konieczności matowienia i szlifowania chcę je przemalować na biało
pozdrawiam

Ania

Odpowiedź:

Witam,
Drewniane meble kuchenne można spróbować przemalować lakierem poliuretanowym SOLAK PUR N KOLOR (dowolna kolorystyka RAL lub NCS). Jednak zawsze trzeba zmatowić starą powierzchnię. Kolorowego lakieru do podłóg i schodów niestety nie mamy w ofercie.
EM

Pytanie:

Schody dębowe wewnętrzne świeżo zeszlifowane, chciałabym pomalować tak aby uzyskać efekt bielonego drewna/ biały, nie żółknący. Czym malować i jakie warstwy po kolei?

Magda

Odpowiedź:

Witam,

Polecamy Bejcę do Parkietów Dąb Bielony BPR-10 oraz lakier SOLAK PUR Parkiet 2K. Dokładną technologię aplikacji  znajdzie Pan w Kartach Technicznych tych produktów dostępnych na stronie.

EM

Pytanie:

Witam, jakich bejc oraz lakierów powinnam użyć do:
1) podłogi sosnowej - kolor popielaty. po polakierowaniu oczekuję raczej matowego wykończenia
2) drzwi sosnowych po renowacji - kolor biały, mat wykończenie.
interesuje mnie podkreślenie słojów

Dominika

Odpowiedź:

Witam,
1) Do podłogi sosnowej polecamy Bejcę do Podłóg  Dąb skalisty BDP-07, lakier SOLAK PUR 2K półmat. 
2) Do drzwi (wewnętrznych) po renowacji możemy polecić lakier poliuretanowy SOLAK PUR N KOLOR (w dowolnym białym odcieniu według pale RAL lub NCS). Jednak lakier ten nie da efektu podkreślenia słojów. Jeżeli drzwi faktycznie są wyszlifowane do surowego drewna można spróbować aplikacji bejcy (np. Bejca Antyczna, która podkreśla rysunek drewna). Jednak trzeba się upewnić czy drzwi są właściwie przeszlifowane inaczej powstaną plamy.
EM

Pytanie:

Witam,
Robię meble do kuchni z frontami dębowymi. Chciałabym uzyskać ejekt bielonego dębu ewentualnie jakiś mleczny odcień, jednak chciałabym, aby struktura drewna pozostała widoczna. Jakiej bejcy użyć? Czy trzeba jeszcze lakierować? Dziękuję :)

Monika

Odpowiedź:

Proszę użyć Bejcy Nitro Biała Biel 20-01 i wykończyć  lakierem nieżółknącym Solak AC. Polecamy 3 warstwy powłoki lakieru na front dębowy. 

AS

Pytanie:

Witam
gdzie w Poznaniu mogę kupić bejce do parkiet kolor wenge?

ala

Odpowiedź:

W Poznaniu mamy dwóch regionalnych dystrybutorów:
1) TG Meblopol tel.61/64-77-140,  sklep.akcesoria@meblopol.pl
2) Rejs tel.61/862-31-43, poznan@rejs.eu
Proszę się z nimi skontaktować i umówić na zakup.

ML

Pytanie:

Witam,
jakim lakierem powinnam pomalować powierzchnię barwioną bejcą rozpuszczalnikową?
Pozdrawiam serdecznie Bożena Rzeszotarska

Bożena

Odpowiedź:

Na Bejcę Rozpuszczalnikową można położyć praktycznie każdy lakier. Przy wyborze lakieru proszę zwrócić uwagę na co ma być położony: inny lakier stosuje się na blaty robocze, inny na stół a jeszcze inny na fronty meblowe , drzwi czy krzesła. 

ML

Pytanie:

Witam serdecznie!
Kupiłam krzesła dębowe barwione bejcą sopur 22/74 orzech Mam stary stół który po przygotowaniu drewna (oszlifowaniu)chcę pomalować tą bejcą Jakiego lakieru powinnam użyć? Serdecznie dziękuję za odpowiedź

Dorota

Odpowiedź:

Jeżeli to ma być blat roboczy np. w kuchni to polecamy lakier poliuretanowy Solak PUR-N Blaty. Jeżeli to jest stół w salonie to wystarczy lakier akrylowy Solak AC. Należy także  pamiętać , że lakier Solak PUR-N Blaty  daje efekt przyżółcenia a lakier Solak AC czyste wybarwienie i w ten sposób odbiór koloru tej samej bejcy może być zupełnie inny.

MP

Pytanie:

Witam.
Chciałabym pomalować schody jesionowe na kolor wenge tak aby pasowały do koloru płytek i paneli. Stolarz ma problem z doborem koloru - stosuje bejcę Sopur Nitro i na to lakier. Jaki kolor bejcy moglibyście Państwo polecić?

Konstancja

Odpowiedź:

Na schody polecamy Bejcę do parkietów lub Bejcę Antyczną. W sprawie doboru koloru do płytek proszę kontaktować się z Laboratorium Kolorystycznym Spółki SOPUR labkolor@sopur.com.pl lub 52/587-23-62

ML

Pytanie:

Czym pomalować parkiet jesionowy.Chodzi nam o najbardziej trwała powłokę w kolorze półmat.

andrzej

Odpowiedź:

Do malowania parkietów polecamy lakier poliuretanowy dwuskładnikowy Solak PUR PARKIET 2K półmat.Do tego utwardzacz Solur PUR008 w proporcji 100/100 części objętościowych.

ML

Pytanie:

Potrzebuje zabarwic schody na podobny kolor co panele podlogowe ale odcien jest pomiedzy panstwa koloroami czy mozna uzyskac taki color? Czy wystarczy zdjecie do porownania? drewno na ktore pojdzi ekolor to Jesion.

Wojciech

Odpowiedź:

Można uzyskać każdy kolor jednak nie wystarczy zdjęcie. Najlepszy efekt możemy uzyskać po wykonaniu doboru koloru bejcy do paneli. W tej sprawie proszę się  kontaktować z Laboratorium Kolorystycznym tel.52/587-23-62, labkolor@sopur.com.pl 

ML

Pytanie:

Witam, na wycyklinowaną podłogę parkietową i schody wykonane z dębu parkieciarz nałożył nitro bejcę TEK 23-50 a następnie położył lakier Domalux . Niestety wyraźnie widać ślady wałka rozprowadzającego nitro bejcę jakie są sposoby usunięcia tych śladów.

Marek

Odpowiedź:

Bejca 23-50 nie jest produktem na parkiety, a tym bardziej do nakładania wałkiem na dużych powierzchniach. Do tego typu projektów należy użyć Bejcę Antyczną lub Bejcę do parkietów.

Przemalować zakładek się nie da ponieważ jest już powłoka położona. Jedynym rozwiązaniem jest wycyklinowanie powłoki i położenie w/w bejcy.

AS

Pytanie:

jak zabarwić na ciemny orzech drewno sosnowe nasączone woskiem

Marek

Odpowiedź:

Można tylko położyć wyrób kolorowy olejowy czyli olej do mebli lub olej do podłóg. Może być również wosk antyczny.

AS

Pytanie:

Co na biały MDF a co na surowy?

Przemek

Odpowiedź:

Witam

Na mdf surowy polecamy system poliuretanowy (podkład Solak PUR MDF Biel MP01 + nawierzchnia Solak  PUR-N Kolor i  ewentualnie Solak Pur N Plus WP jeśli ma być wysoki gloss polerowany). Jeśli chodzi o biały mdf to dokładnie nie wiem o co chodzi – prawdopodobnie o mdf okleinowany melaminą. Tu problem jest troszkę trudniejszy  bo to „specyficzne” podłoże . Proponuję wypróbować Solak PUR-N Kolor  z dodatkiem DO12 (w celu poprawy adhezji do podłoża). Należy jednak pamiętać o wykonaniu próbnego wylakierowania  ponieważ melamina bywa różna i może być problem z przyczepnością lakieru.

MP

Pytanie:

zastosowałem w 2011 roku na dębowej podłodze wewnątrz domu, "Bejcę Do Drewna nitro" teak 23-49 Sopur/ następnie został nałożony lakier utwardzający 3V3.
po umeblowaniu tego pomieszczenia (po roku) pojawia się zapach i skłonność do wymiotów. Przyczyna ?

Zbigniew Krzyśko z.krzysko@mil

Odpowiedź:

Zapewniam Pana , że nie jest to problem użytej bejcy nitro. Trudno określić  przyczynę ale z Pana opisu wynika , że nieprzyjemny zapach pojawił się po wstawieniu mebli więc może to meble ?
ML

Pytanie:

Witam!
Chcę pomalować drzwiczki kuchenne farbą samochodową i w miejsce frezów chcę użyć brązowej patyny. Czy jest to do zrobienia?

Mariusz

Odpowiedź:

Witam,
Bez przeprowadzenia prób trudno powiedzieć czy się uda. Instrukcję stosowania patyn znajdzie Pan w Karcie Technicznej produktu dostępnej na stronie www.
EM

Pytanie:

witam, mam problem z uzyskaniem koloru grafitu na schodach dębowych, stolarz któremu przywoziłam bejce różnych producentów twierdzi że po położeniu lakieru kolor zmienia sie na zielonkawy lub niebieski. prosze o informacje jaka bejce i lakier proponujecie

Renata

Odpowiedź:

Witam,
W ofercie Bejc do Podłóg mamy kolor Dąb Skalisty BDP-07, który można wypróbować. Jeśli ten kolor nie będzie spełniał oczekiwań prosimy o kontakt z laboratorium kolorystycznym. 
EM

Pytanie:

Chcę pomalować belki świerkowe w kolorze pasującym do złotego dębu, czyli trochę ciemniejszym. Jaka bejca będzie do tego najlepsza, aby zabarwić belki.

longina

Odpowiedź:

Witam,
Jeśli będzie Pani barwić belki (wewnątrz pomieszczenia) pędzlem możemy polecić bejcę Antyczną. Jest to bejca, która polecana jest do dużych powierzchni, podkreśla i wzmacnia rysunek drewna dając efekt rustykalny. Najbardziej zbliżone do koloru "złoty dąb" będą kolory o indeksach: BA-3098 albo BA-304. Zawsze należy jednak upewnić się czy kolor jest zgodny z oczekiwaniami poprzez wykonanie wybarwienia próbnego. Karta Techniczna produktu znajduje się na stronie.
EM

 

Pytanie:

mam pytanie chcemy uzupełnic drewniane ubytki ozdobne przy dachu, ze wzgedu na to, ze budynek pamieta czasy wojny drewno wygląda na stare i zniszczone. czy mozna je jakoś przywrócic do dawnej świetności? ładnie wygladałby efekt metaliczny..ale to drewno

Małgorzata

Odpowiedź:

Niestety nie jesteśmy w stanie pomóc w temacie renowacji drewna na zewnątrz (specjalizujemy się w produktach przeznaczonych do mebli we wnętrzach).
EM

Pytanie:

Witam,
Chcę położyć bejcę nitro sopur 23-05 i na to lakier Harclac, czy tak można i czy po bejcy trzeba położyć Capon

artek

Odpowiedź:

Gwarantujemy kompatybilność naszych bejc z naszymi lakierami. Niestety nie jesteśmy  w stanie zagwarantować zgodności bejcy z wyrobami innych producentów. W związku z tym musi Pan upewnić się czy nie będzie problemów wykonując testy we własnym zakresie.
EM

  | 1 | . . . . | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl