Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 64.

Pytanie:

witam
czym mogę pokryć bejce wodną abym mógł ją zastosować na zewnątrz - tzn. chodzi mi o to aby zachować tak intensywne kolory np. czerwieni lub niebieskiego - i dlatego planuję pokryć ją jakims bezbarwnym środkiem do drewna na zewnątrz

Tomasz

Odpowiedź:

Witam,
Jak najbardziej Bejcę Zewnętrzną-Wodną można pokryć lakierem bezbarwnym HYDROLAK.
EM

Pytanie:

witam.
mam pytanie zwiazane z bejca i olejowaniem, zamierzam bejcowac i olejowac parapety, schody, futryny i podloge tym samym produktem; kolor - dab postarzany, dobre bedzie bejca do deby linie PLUS czy TOP, dalej OLEJ DO PODLUG, Czy to OK?

piotr

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy Bejcę do Parkietów do wybarwienia wszystkich elementów, które Pan wymienia. Wtedy będzie pewność, że kolor wszędzie będzie taki sam. 
(Bejca Nitro (z serii TOP i PLUS) nie jest produktem rekomendowanym do podłóg i schodów). Kolor Bejcy do Parkietów można wybrać ze Wzornika Bejca do Parkietów Dąb lub zlecić wykonanie doboru koloru naszemu Laboratorium. 
Wszystkie elementy jak najbardziej można pokryć Olejem do Podłóg.
EM

Pytanie:

Witam serdecznie.
Mamy wielki problem z bejcą 20-01. Po pomalowaniu lakierem wodnym wychodzą po pewnym czasie (tydzień,miesiąc) żółte brzydkie smugi-plamy na drewnie sosnowym. Lakier wodny Sayerlack.
Pozdrawiam.

Marcin

Odpowiedź:

Witam,
Prawdopodobnie problemem jest wypływająca z drewna żywica, która powoduje powstawanie charakterystycznych plam. 
KK

Pytanie:

witam .chce pomalować drzwi dębowe wewnętrzne na ciemny kolor .jakiej użyć bejcy a jakiego lakieru

artur

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy Bejcę Antyczną (jej długi czas schnięcia pozwoli na spokojne wybejcowanie dużej powierzchni) lub Bejcę Nitro. Kolor można wybrać z Karty Kolorów, np.  KARTA KOLORÓW BEJCA NITRO TOP KOLOR dąb (wzorniki dostępne są u naszych dystrybutorów).  Polecamy lakier akrylowy SOLAK AC (szczegóły dotyczące aplikacji produktów znajdują się w Kartach Technicznych dostępnych na stronie).
EM

Pytanie:

jak zabejcować i polakierować wykończony już przedmiot który został uszkodzony i musiałem wprawić wstawkę z drewna żeby nie było plamy i różnicy w odcieniu

krzysiek

Odpowiedź:

Witam,
Najlepiej byłoby wyjąć wstawkę zabejcować ją i polakierować tak jak pozostały mebel  a następnie jako gotowy element zamontować.
KK

Pytanie:

jak usunąć plamę z bejcy która mi się rozlała na polakierowany już przedmiot

krzysiek

Odpowiedź:

Witam,
Niestety, nie ma innej możliwości jak aceton i papier ścierny.
EM

Pytanie:

Witam!
Mam podłogę zrobioną z sosnowych desek. Chciałbym ją odnowić i uzyskać na jej powierzchni kolor bielonego dębu z matowym wykończeniem. Jakie produkty z Państwa linii mogę zastosować? Myślałam o bejcy do parkietów- dąb bielony i lakier SOLAK AC?

asia

Odpowiedź:

Witam,
Proponujemy Bejcę do Podłóg Sosna Bielona BDP-01 (kolor Dąb Bielony BPR-10 jest przeznaczony na drewno dębowe). Podłoga musi być bardzo dobrze wyszlifowana żeby uniknąć plam.  Należy użyć nieżółknącego lakieru przeznaczonego do podłóg (lakier SOLAK AC jest przeznaczony do mebli). Niestety, w obecnie nie posiadamy takiego lakieru w ofercie.
EM

Pytanie:

mam klepkę jesionową ułożoną w jodełkę,a mogło przyczyną być to że malowane było o godz 12 w ok 30stopniach Celsjusza?

kasia

Odpowiedź:

Witam,
Drastyczne warunki, czyli wysoka temperatura i niska wilgotność jak najbardziej mogą się przyczynić do powstawania wad i/lub do ich uwidocznienia.
AM

Pytanie:

witam,mam wybejcow. parkiet jesion i polakierowany. niestety przy ostatniej warstwie lakieru(mat) na większości powierzchni pozostały widoczne ślady(smugi )po wałku. co może być przyczyną bo fachowiec jej nie zna i czy lepiej mat czy półmat i co zrobić

kasia

Odpowiedź:

Witam,
Takie pasy powstają na skutek różnic w grubości powłoki. Lakierować należy zawsze zgodnie z kierunkiem ułożenia desek parkietowych, staramy się nie lakierować w poprzek (chyba, że ułożenie – wzór nie daje nam innej możliwości). Należy dobrze rozplanować, w którym miejscu zacząć, a w którym skończyć lakierowanie, tak aby dobrze ukryć nakładki. Nakładka jest to miejsce graniczne, w którym jedna warstwa lakieru (wcześniej położona) nachodzi na drugą . Powstają one ze względu na układ i wielkość pomieszczenia i nie da się ich uniknąć. Nie są jednak widoczne jeżeli fachowiec umiejętnie położy lakier. Najkorzystniejsze w wypadku nakładek jest sytuacja gdy kładziemy lakier mokro na mokro, tzn w miejscu, w którym jest łączenie, wcześniej położona warstwa nie zdążyła wyschnąć. Ważne jest aby  rozłożyć lakier na całej powierzchni równomiernie, tak aby utworzył równą taflę. Częsty jest błąd gdy parkieciarz na wcześniej położony lakier w jednym lub paru miejscach „przejeżdża” wałkiem (świeżo umaczanym w lakierze) chcąc zaretuszować jakiś błąd. Mamy wówczas różne grubości powłoki. Gdy lakier nie zdąży się rozlać i połączyć z wcześniejszą warstwą, po wyschnięciu będą widoczne pasy. Najczęściej dochodzi także do sytuacji, że lakier w miejscu gdzie jest go więcej posiada inny połysk. Najwrażliwsze na takie błędy są lakiery w głębokich matach, łatwiejsze są półmaty i półpołyski. 
Należy dojść przyczyny czy błąd popełnił fachowiec poprzez nieumiejętną aplikację, czy może mamy do czynienia z wadliwym produktem lakierowym. W drugim przypadku nawet przy dobrej aplikacji powstają błędy, wówczas należy zareklamować lakier. Podłogę powinien zobaczyć ekspert lub inny niezależny fachowiec. 
Chcąc naprawić taką podłogę należy równomiernie zmatować powierzchnię podłogi za pomocą szlifierki tarczowej (używając siatek matujących). Jest bardzo ważne aby zrobić to starannie i solidnie, aby uzyskać równą taflę. W innym wypadku ponownie mogą być widoczne różnice w grubości. Na tak przeszlifowaną podłogę ponownie kładziemy lakier, kierując się wskazówkami powyżej. Zalecałbym zastosowanie lakieru w półmacie. Oczywiście możemy położyć lakier matowy ale wówczas poszukałbym parkieciarza, który specjalizuje się w takich aplikacjach. 
AM

Pytanie:

Witam. Chce pomalować łóżeczko drewniane sosnowe jest gładkie przygotowane do malowania ilość ok. 600szt. miesięcznie warunki: tanio i łatwo, by farba na II-raz była dobrze pokryta. I tak aby elementy się nie sklejały po pomalowaniu

Krystian

Odpowiedź:

Witam,
Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny z naszym Doradcą Technicznym (zakładka KONTAKT, proszę wybrać województwo). Nasz przedstawiciel, po ustaleniu jeszcze kilku szczegółów, będzie w stanie zaproponować produkty, które spełnią Pana wymagania.
EM 

Pytanie:

Dzień dobry.
Chcę pomalować parapet dębowy na kolor złoty dąb .
Jakiej bejcy użyć , oraz jakiego lakieru ?

Leszek

Odpowiedź:

Witam,

Proponujemy Bejcę Nitro BN-245. oraz lakier SOLAK AC (jest to lakier szczególnie odporny na promieniowanie UV, który zapewni długotrwałą stabilność koloru).
Zawsze należy wykonać próbne wymalowanie bejcą oraz lakierem by upewnić się, że kolor spełnia nasze oczekiwania. Karty Techniczne dostępne na stronie.
EM

Pytanie:

Dzień dobry, chcę przemalować stół z litej brzozy na kolor taki jak krzesła z ikea w odcieniu bejca patynowa http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40044196/ Jakiej użyć bejcy?

Ania

Odpowiedź:

Witam,
Proponujemy Bejcę Rozpuszczalnikową lub Lakobejcę. Produkty te należy aplikować natryskiem na bardzo dobrze wyszlifowane drewno (żeby uniknąć plam). Odcień najlepiej wybrać z Karty kolorów BEJCA ROZPUSZCZALNIKOWA TOP KOLOR. Karty Kolorów dostępne są w punktach dystrybucji. 
EM 

Pytanie:

Dzień dobry, kilkuletnie łóżko i drzwi z buk chciałabym przemalować na popiel lub dąb bielony.

Ela

Odpowiedź:

Jeżeli struktura drewna ma być niewidoczna można użyć lakieru poliuretanowego SOLAK PUR N KOLOR – dowolny kolor wybrany z palety RAL lub NCS. Jeśli struktura drewna ma być widoczna można użyć bejcy (ale drewno trzeba bardzo dobrze wyszlifować (usunąć stare powłoki) żeby uniknąć plam. Na drewno bukowe można nanieść Bejcę Rozpuszczalnikową (np. o indeksie Popiel BR-185/13), na bejcę aplikujemy lakier np. akrylowy SOLAK AC. Kolejnym rozwiązaniem może być aplikacja lakobejcy (kolorowy lakier, który przytłumi rysunek drewna, np. o indeksie Biel LN-492/11/PM). Wszystkie powyższe produkty muszą być aplikowane natryskiem. Karty techniczne są dostępne na stronie.
EM

Pytanie:

Witam.
Chcialbym zabejcowac i polakierowac nowe schody bukowe klejone. Jakich srodkow najlepiej uzyc tak aby nie zepsuc swojej pracy. Jakiego rodzaju bejcy i lakieru powinienem poszukiwac ?

Piotr

Odpowiedź:

Witam,
Produktami do podłóg i schodów w naszej ofercie są Bejca do Parkietów oraz lakier Solak PUR Parkiet 2K. Karty techniczne są dostępne na stronie www. 
EM

Pytanie:

Witam mam problem z pomalowaniem dębiny na biało , farba nie wnika w pory zostawiając bardzo wyrażny szary rysunek a chciałbym uzyskać jednolity biały kolor z białym rysunkiem .Pozdrawiam

Krzysztof

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy Bejcę na bazie rozpuszczalników. Bejca Nitro Biel 20-01 (natrysk z przetarciem) wniknie w drewno i podkreśli rysunek drewna. Bejcę należy wykończyć nieżółknącym lakierem, np. akrylowym: SOLAK AC lub poliuretanowym: SOLAK PUR N PLUS. (Można również wypróbować Bejcę do Parkietów Dąb Bielony BPR-10). Karty Techniczne produktów znajdują się na stronie.   
EM

Pytanie:

Witam,
czy patyną PR-102 można uzyskać podobny efekt? http://www.ludwikstyl.com.pl/media/finishes/db50c645ae37fd036323_L012%20przod.jpg
Czy jest we Wrocławiu dystrybutor takich produktów?

Tomek

Odpowiedź:

Witam,
Proponujemy: na drewno dębowe nanieść najpierw bejcę o kolorze brązowym (np. Bejca Nitro Brunat 22-25), pokryć bejcę lakierem SOLAK AC. Następnie aplikujemy patynę Rozpuszczalnikową PR-102 i po ok. 20 minutach ściągamy jej nadmiar wełną stalową. Następnie aplikujemy jeszcze raz lakier SOLAK AC. Patyna pozostanie w zagłębieniach drewna. We Wrocławiu znajduje się hurtownia MEBLOPOL posiadająca w ofercie nasze produkty (ul. Krakowska 37/45, tel. 071 370 62 01, wroclaw@meblopol.pl). 
EM

Pytanie:

witam, mam meble kuchenne dębowe w kolorze mniej więcej orzech, chcę je przemalować na biało, czy macie Państwo produkt który można używać bezpośrednio za te fronty bez konieczności usuwania starych powłok, czym pomalować pozostałe elementy kuchni w zabudowie, które nie są, tak jak fronty, dębowe. Ten sam problem mam z drewnianymi schodami, które mają ciemny kolor i bez konieczności matowienia i szlifowania chcę je przemalować na biało
pozdrawiam

Ania

Odpowiedź:

Witam,
Drewniane meble kuchenne można spróbować przemalować lakierem poliuretanowym SOLAK PUR N KOLOR (dowolna kolorystyka RAL lub NCS). Jednak zawsze trzeba zmatowić starą powierzchnię. Kolorowego lakieru do podłóg i schodów niestety nie mamy w ofercie.
EM

Pytanie:

Schody dębowe wewnętrzne świeżo zeszlifowane, chciałabym pomalować tak aby uzyskać efekt bielonego drewna/ biały, nie żółknący. Czym malować i jakie warstwy po kolei?

Magda

Odpowiedź:

Witam,

Polecamy Bejcę do Parkietów Dąb Bielony BPR-10 oraz lakier SOLAK PUR Parkiet 2K. Dokładną technologię aplikacji  znajdzie Pan w Kartach Technicznych tych produktów dostępnych na stronie.

EM

Pytanie:

Witam, jakich bejc oraz lakierów powinnam użyć do:
1) podłogi sosnowej - kolor popielaty. po polakierowaniu oczekuję raczej matowego wykończenia
2) drzwi sosnowych po renowacji - kolor biały, mat wykończenie.
interesuje mnie podkreślenie słojów

Dominika

Odpowiedź:

Witam,
1) Do podłogi sosnowej polecamy Bejcę do Podłóg  Dąb skalisty BDP-07, lakier SOLAK PUR 2K półmat. 
2) Do drzwi (wewnętrznych) po renowacji możemy polecić lakier poliuretanowy SOLAK PUR N KOLOR (w dowolnym białym odcieniu według pale RAL lub NCS). Jednak lakier ten nie da efektu podkreślenia słojów. Jeżeli drzwi faktycznie są wyszlifowane do surowego drewna można spróbować aplikacji bejcy (np. Bejca Antyczna, która podkreśla rysunek drewna). Jednak trzeba się upewnić czy drzwi są właściwie przeszlifowane inaczej powstaną plamy.
EM

Pytanie:

Witam,
Robię meble do kuchni z frontami dębowymi. Chciałabym uzyskać ejekt bielonego dębu ewentualnie jakiś mleczny odcień, jednak chciałabym, aby struktura drewna pozostała widoczna. Jakiej bejcy użyć? Czy trzeba jeszcze lakierować? Dziękuję :)

Monika

Odpowiedź:

Proszę użyć Bejcy Nitro Biała Biel 20-01 i wykończyć  lakierem nieżółknącym Solak AC. Polecamy 3 warstwy powłoki lakieru na front dębowy. 

AS

  | 1 | . . . . | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 |   następne »

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl