Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 64.

Pytanie:

Czym pomalować parkiet jesionowy.Chodzi nam o najbardziej trwała powłokę w kolorze półmat.

andrzej

Odpowiedź:

Do malowania parkietów polecamy lakier poliuretanowy dwuskładnikowy Solak PUR PARKIET 2K półmat.Do tego utwardzacz Solur PUR008 w proporcji 100/100 części objętościowych.

ML

Pytanie:

Potrzebuje zabarwic schody na podobny kolor co panele podlogowe ale odcien jest pomiedzy panstwa koloroami czy mozna uzyskac taki color? Czy wystarczy zdjecie do porownania? drewno na ktore pojdzi ekolor to Jesion.

Wojciech

Odpowiedź:

Można uzyskać każdy kolor jednak nie wystarczy zdjęcie. Najlepszy efekt możemy uzyskać po wykonaniu doboru koloru bejcy do paneli. W tej sprawie proszę się  kontaktować z Laboratorium Kolorystycznym tel.52/587-23-62, labkolor@sopur.com.pl 

ML

Pytanie:

Witam, na wycyklinowaną podłogę parkietową i schody wykonane z dębu parkieciarz nałożył nitro bejcę TEK 23-50 a następnie położył lakier Domalux . Niestety wyraźnie widać ślady wałka rozprowadzającego nitro bejcę jakie są sposoby usunięcia tych śladów.

Marek

Odpowiedź:

Bejca 23-50 nie jest produktem na parkiety, a tym bardziej do nakładania wałkiem na dużych powierzchniach. Do tego typu projektów należy użyć Bejcę Antyczną lub Bejcę do parkietów.

Przemalować zakładek się nie da ponieważ jest już powłoka położona. Jedynym rozwiązaniem jest wycyklinowanie powłoki i położenie w/w bejcy.

AS

Pytanie:

jak zabarwić na ciemny orzech drewno sosnowe nasączone woskiem

Marek

Odpowiedź:

Można tylko położyć wyrób kolorowy olejowy czyli olej do mebli lub olej do podłóg. Może być również wosk antyczny.

AS

Pytanie:

Co na biały MDF a co na surowy?

Przemek

Odpowiedź:

Witam

Na mdf surowy polecamy system poliuretanowy (podkład Solak PUR MDF Biel MP01 + nawierzchnia Solak  PUR-N Kolor i  ewentualnie Solak Pur N Plus WP jeśli ma być wysoki gloss polerowany). Jeśli chodzi o biały mdf to dokładnie nie wiem o co chodzi – prawdopodobnie o mdf okleinowany melaminą. Tu problem jest troszkę trudniejszy  bo to „specyficzne” podłoże . Proponuję wypróbować Solak PUR-N Kolor  z dodatkiem DO12 (w celu poprawy adhezji do podłoża). Należy jednak pamiętać o wykonaniu próbnego wylakierowania  ponieważ melamina bywa różna i może być problem z przyczepnością lakieru.

MP

Pytanie:

zastosowałem w 2011 roku na dębowej podłodze wewnątrz domu, "Bejcę Do Drewna nitro" teak 23-49 Sopur/ następnie został nałożony lakier utwardzający 3V3.
po umeblowaniu tego pomieszczenia (po roku) pojawia się zapach i skłonność do wymiotów. Przyczyna ?

Zbigniew Krzyśko z.krzysko@mil

Odpowiedź:

Zapewniam Pana , że nie jest to problem użytej bejcy nitro. Trudno określić  przyczynę ale z Pana opisu wynika , że nieprzyjemny zapach pojawił się po wstawieniu mebli więc może to meble ?
ML

Pytanie:

Witam!
Chcę pomalować drzwiczki kuchenne farbą samochodową i w miejsce frezów chcę użyć brązowej patyny. Czy jest to do zrobienia?

Mariusz

Odpowiedź:

Witam,
Bez przeprowadzenia prób trudno powiedzieć czy się uda. Instrukcję stosowania patyn znajdzie Pan w Karcie Technicznej produktu dostępnej na stronie www.
EM

Pytanie:

witam, mam problem z uzyskaniem koloru grafitu na schodach dębowych, stolarz któremu przywoziłam bejce różnych producentów twierdzi że po położeniu lakieru kolor zmienia sie na zielonkawy lub niebieski. prosze o informacje jaka bejce i lakier proponujecie

Renata

Odpowiedź:

Witam,
W ofercie Bejc do Podłóg mamy kolor Dąb Skalisty BDP-07, który można wypróbować. Jeśli ten kolor nie będzie spełniał oczekiwań prosimy o kontakt z laboratorium kolorystycznym. 
EM

Pytanie:

Chcę pomalować belki świerkowe w kolorze pasującym do złotego dębu, czyli trochę ciemniejszym. Jaka bejca będzie do tego najlepsza, aby zabarwić belki.

longina

Odpowiedź:

Witam,
Jeśli będzie Pani barwić belki (wewnątrz pomieszczenia) pędzlem możemy polecić bejcę Antyczną. Jest to bejca, która polecana jest do dużych powierzchni, podkreśla i wzmacnia rysunek drewna dając efekt rustykalny. Najbardziej zbliżone do koloru "złoty dąb" będą kolory o indeksach: BA-3098 albo BA-304. Zawsze należy jednak upewnić się czy kolor jest zgodny z oczekiwaniami poprzez wykonanie wybarwienia próbnego. Karta Techniczna produktu znajduje się na stronie.
EM

 

Pytanie:

mam pytanie chcemy uzupełnic drewniane ubytki ozdobne przy dachu, ze wzgedu na to, ze budynek pamieta czasy wojny drewno wygląda na stare i zniszczone. czy mozna je jakoś przywrócic do dawnej świetności? ładnie wygladałby efekt metaliczny..ale to drewno

Małgorzata

Odpowiedź:

Niestety nie jesteśmy w stanie pomóc w temacie renowacji drewna na zewnątrz (specjalizujemy się w produktach przeznaczonych do mebli we wnętrzach).
EM

Pytanie:

Witam,
Chcę położyć bejcę nitro sopur 23-05 i na to lakier Harclac, czy tak można i czy po bejcy trzeba położyć Capon

artek

Odpowiedź:

Gwarantujemy kompatybilność naszych bejc z naszymi lakierami. Niestety nie jesteśmy  w stanie zagwarantować zgodności bejcy z wyrobami innych producentów. W związku z tym musi Pan upewnić się czy nie będzie problemów wykonując testy we własnym zakresie.
EM

Pytanie:

witam mam problem czy lakier podkładowy bona prime classic można polżyć bejce biel 22-01

marcin

Odpowiedź:

Witam,
Bejce należy nakładać na surowe drewno zgodnie z Kartą Techniczną. Jeśli bejca (nitro) i lakier będą kładzione na dębinę lub jesion taniny z materiału drzewnego mogą być wypłukiwane przez lakier wodny. Da to efekt nie białego wybarwienia ale zielonego. Białą bejce (nitro) na dębinie lepiej wykańczać rozpuszczalnikowym lakierem (oczywiście nie żółknącym). Natomiast jeśli barwiona pędzie podłoga to proponujemy Bejcę do Podłóg  (w przypadku barwienia dębu indeks Dąb Bielony BPR-10). Można ją wtedy wykańczać lakierem wodnym (produkt zawiera bloker tanin). Karta techniczna znajduje się na stronie.
Pozdrawiam,
EM

Pytanie:

Witam.
Poszukuję bejcy na dąb dający efekt orzecha amerykańskiego.

Norbert

Odpowiedź:

Witam,
Możemy zaproponować Bejcę Nitro o indeksie BN-M292/11. (Należy zawsze wykonać próbę wybarwienia by stwierdzić czy kolor odpowiada Pana oczekiwaniom).
EM 

Pytanie:

Proszę o poradę. Chcę polakierować parkiet z płyt wiórowych i szukam odpowiedniego lakieru który nie będzie wsiąkał.

jurek

Odpowiedź:

Witam,
Nie mamy doświadczenia z podłogami z płyt ale można spróbować położyć lakier SOLAK PUR P Izolant 01 ( charakteryzuje się on wysoką zdolnością gruntowania trudnych powierzchni zabezpieczając przed nadmierną chłonnością kolejnych warstw - szczegóły w Karcie Technicznej) a następnie lakier SOLAK PUR Parkiet 2K. Konieczne są indywidualne testy.
EM

Pytanie:

Jak malować dąb nitro biel 20-01 aby wyszła idealna biel
ze słojami

Łukasz T

Odpowiedź:

Sposób aplikacji podany jest w Karcie Technicznej Bejcy Nitro (dostępna na stronie). W razie wątpliwości proszę o kontakt z laboratorium kolorystycznym.
EM

Pytanie:

Witam
Szukam koloru dąb palermo 2610, producent krzesel ktore kupilem odpowiedzial mi ze sa pomalowane w/w kolorem.
potrzebuje taką bejce, a na Panswa stronie tez nie moge jej znalez.
Prosze o porade

Piotr

Odpowiedź:

Witam,
Dąb palermo 2610 będzie to prawdopodobnie nazwa płyty meblowej. Nasze bejce nie mają takich indeksów. Proszę spytać producenta o indeks bejcy firmy SOPUR. Jeśli nie uzyska Pan odpowiedzi to możemy ewentualnie doradzić kolor, który będzie najbardziej zbliżony to płyty. Proszę o kontakt: emowinska@sopur.com.pl.
EM  

Pytanie:

Skoro to bejca wodna to pewnie podnosi włókna drewna ,jaka jest technika wykańczania powierzchni żeby tego uniknąć chodzi o schody dębowe?Z reguły nanoszenie bejcy i lakieru wykonuje natryskowo, lakier poliuretanowy .(efekt rustykalny to tamponem)

Jnek

Odpowiedź:

Witam,
Jeśli nakłada Pan natryskowo bejcę jak i lakier możemy zaproponować Bejcę Nitro z linii  o indeksach BN-MXX. Posiada ona wysoką odporność na UV. Lakier SOLAK PUR PARKIET 2K, Karty Techniczne produktów dostępne są na stronie.
EM

Pytanie:

Witam , czym się rożni bejca do parkietu od np. bejcy nitro Top-dąb ? można tą drugą zastosować na schody?

Jnek

Odpowiedź:

Witam,Bejca do parkietu to produkt wodny, przeznaczony na duże powierzchnie do aplikacji pędzlem. Podczas jej aplikacji nie ma ryzyka powstawania "zakładek kolorystycznych" czy "krwawienia" pod lakierem (gdy lakier jest nakładany pędzlem na inną bejcę barwnik może przechodzić do lakieru, tworząc palmy). Bejca ta jest bardzo odporna na promieniowanie UV.Bejca Nitro to produkt przeznaczony do mebli. Zawiera rozpuszczalniki tak więc schnie szybko (może być problem z zakładkami kolorystycznymi), bejca ta może również "krwawić" gdy będziemy na nią nakładać lakier pędzlem. Tak więc na podłogi i schody szczególnie polecamy Bejcę do Parkietów.

EM

Pytanie:

lakier do szkła na zewnatrz czarny?

Jurek

Odpowiedź:

Witam,
Niestety, nie posiadamy lakieru do szkła użytkowanego na zewnątrz. (Posiadamy jedynie lakiery do szkła we wnętrzach).
EM

Pytanie:

Witam. Mam pytanie czy mogliby Państwo doradzić jaki kolor wybarwienia stołu i krzeseł wybrać aby pasował do systemu Forrest producenta BogFran (jest dostępny na stronie http://bogfran.pl/index.php?s=8&lang=Pl&KategoriaId=2&SystemId=153 Z góry dziękuję za

Teresa

Odpowiedź:

Witam,
Niestety, bardzo ciężko podpowiedzieć widząc kolor na ekranie komputera. Najlepszym rozwiązaniem byłoby podesłanie do nas elementu mebla, do którego moglibyśmy dobrać kolor. Również może Pani wykorzystać nasze Karty Kolorów (wybarwienia przygotowane na okleinie) i porównać je do systemu Forrest, wybierając kolor najbardziej zbliżony. 
Karty Kolorów dostępne są u naszych dystrybutorów, natomiast jeśli interesowałby Panią dobór koloru bardzo proszę o kontakt z naszym laboratorium kolorystycznym.
EM
  | 1 | . . . . | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 |   następne »

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl