Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 65.

Pytanie:

witam,interesuje mnie bejca o odcieniu dąb sonoma lub dąb bielony do pokrycia drewna bukowego,czy posiadacie w swojej ofercie produkty które można by użyć do takiego wybarwienia?
Dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam Marian

Marian Lamch

Odpowiedź:

Witam,
Kolory dąb sonoma:
Bejca Rozpuszczalnikowa BR-229/13
Bejca Antyczna-Wodna 33-113/13
Bejca Wodna   1-393/13
Zalecamy wykonanie próby kolorystycznej by ocenić czy kolor spełnia oczekiwania, Karty Techniczne znajdują się na stronie.
E<

Pytanie:

Witam, chciałbym położyć bejce na podłogę drewnianą (modrzew). Co polecacie do tego rodzaju drewna? Bejca ma być później pokryta lakierem wodnym jednoskładnikowym (kopolimer uretanowo - akrylowy). Czy to też powinno mieć wpływ na wybór bejcy? Jaki utrwalacz przy takim zestawie?

Paweł

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy Bejcę do Parkietu. Trzeba wykonać wybarwienie próbne wykończone właściwym lakierem aby ocenić kolor, nasz wzornik nie jest wykończony lakierem wodnym i kolor będzie się trochę różnił.  Bejce można zastosować na modrzew, „utrwalacz” nie jest stosowany w jednokomponentowych lakierach akrylowo-uretanowych.
KK

Pytanie:

Jaka ma być wełna stalowa do drewna

zbyszek

Odpowiedź:

Witam,
My wykorzystujemy wełnę stalową 00 RAKSO.
EM

Pytanie:

Witam,
czym się różni bejca nitro od rozpuszczalnikowej?

Tomasz

Odpowiedź:

Witam,
Bejca Nitro to produkt polecany na dąb, sosnę, jesion - czas schnięcia 15 min, podkreśla rysunek drewna. Bejca Rozpuszczalnikowa polecana jest do buku i olchy - czas schnięcia 5 min. (dzięki krótkiemu czasowi schnięcia nie powoduje plam), wyrównuje rysunek drewna.
EM

Pytanie:

Szukam koloru do bejcowania schodów na drewnio jesion.Proszę o namiary gdzie można zobaczyć już pomalowane deski
Pozdrawiam

Marcin P

Odpowiedź:

Witam,
Niestety, nie mamy wzorników bejcy na jesionie. Możemy polecić wzorniki bejc na dębie: Bejca Nitro Kolekcja TOP KOLOR lub Bejca do Parkietów (Karty Kolorów znajdują się w punktach dystrybucji - adresy są dostępne na stronie).
EM

Pytanie:

Witam!
Czy na bejcę rozpuszczalnikową można stosować lakier wodorozcieńczalny? i czy to musi być ta sama firma? Chodzi o schody jesionowe wewnętrzne. Jaki lakier mogą Państwo polecić? Dziękuję i pozdrawiam

Karolina

Odpowiedź:

Witam,
Na nasze bejce można zastosować dowolny lakier, także wodorozcieńczalny innego producenta. Należy jednak zawsze przeprowadzić próbne wybarwienie i lakierowanie by sprawdzić kompatybilność produktów.
Do podłóg i schodów polecamy Bejcę do Parkietu oraz lakier poliuretanowy Solak PUR Parkiet 2K. Szczegóły w Kartach Technicznych dostępnych na stronie.
EM

Pytanie:

no to jeszcze jedno pytanko, jak użyje tego lakieru SOLAK NC 3525XX o stopniu połysku wysoki połysk to muszę dać jakąś warstwę lakieru jeszcze przed lakierem o wysokim połysku czy mogę 2 warstwy tego o wysokim połysku nałożyć?

Arek

Odpowiedź:

Witam,
Lakier o wysokim połysku nie ma żadnych dodatków (aby nie zaburzać połysku) i będzie się źle szlifował. Dlatego zalecamy użycie lakieru podkładowego.
EM

Pytanie:

Witam odnawiam starą komodę po bejcowałem ją bejca nitro kolor 26-20 (palisander), jaki lakier użyć? nanoszenie lakieru pędzlem lub wałkiem. nie posiadam pistoletu żeby to psiknąć.

Arek

Odpowiedź:

Witam,
Pędzlem można nanosić np. lakier SOLAK NC 3525XX - na stronie znajduje się Karta Techniczna tego produktu.
EM
 

Pytanie:

co znaczy podrapane drewno debowe.

zibi

Odpowiedź:

Witam,
Drewno dębowe jest "odporowywane" - metalową szczotką jest wybierana miękką część drewna. Dzięki temu uzyskujemy wyraźne pory, które można podkreślić np. patyną.
EM

Pytanie:

biel 20-01 jaki lakier można na nią położyć-schody

zibi

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy Bejcę do Parkietów ( Sosna Bielona BDP-01 lub Dąb Bielony BPR-10). Na bejce pastelowe, białe na podłogi polecamy lakiery wodorozcieńczalne, które są 100% odporne na żółknięcie. Aktualnie takiego lakieru nie mamy w ofercie.
EM

Pytanie:

chce przerobic drzwi sosnowe na bejce dab cynamonowy, ale nie znam mumeru tej farby, moglym prosic o ten numer?

Adam

Odpowiedź:

Witam,
Niestety, "dąb cynamonowy" nie jest naszą nazwą. Jeśli chodzi o nasze bejce to można dokonać wyboru koloru na podstawie Karty Kolorów: np. Bejca Nitro Kolekcja TOP KOLOR Sosna. Karty Kolorów dostępne są u dystrybutorów, (kolory są również umieszczone poglądowo na stronie www, zakładka Katalog Kolorów).
EM

Pytanie:

Czy parkiet dębowy lakierowany 40 lat temu, miejscami wytarty można odnowić np.waszym olejem do podłóg bez cyklinowania ?. Czy ten olej jest silnie alergiczny?

Janusz

Odpowiedź:

Witam,
Parkiet musi być cyklinowany do surowego drewna. Na stronie www znajduje się Karta Techniczna tego produktu (pdf do pobrania) - znajdują się tam szczegółowe informacje dotyczące aplikacji produktu. Niestety, nie dysponujemy badaniami dot. możliwego działania alergizującego Oleju do Podłóg.
EM

Pytanie:

bielenie drewna dębowego-bejca nitro

zibi

Odpowiedź:

Witam,
Polecamy Bejcę Nitro 20-01. Efekt bielenia można też uzyskać za pomocy patyn - w zakładce Katalog Kolorów znajdują się przykładowe wybarwienia: Patyna NOWA KARTA KOLORÓW.
EM

Pytanie:

czym nakladac bejce na parkiet

daniel

Odpowiedź:

"Bejcę do Parkietów" należy nakładać pędzlem płaskim, wałkiem z krótkiego włosia, tamponem z flaneli. Informacje dot. aplikacji poszczególnych produktów znajdują się w Kartach Technicznych dostępnych na stronie.
EM

Pytanie:

Dzień dobry,
Mam schody dębowe pomalowane Bejca Nitro Kolekcja Plus Kolor dąb 22-55. Jak je pielęgnować?

Dorota

Odpowiedź:

Witam,
Sposób pielęgnacji schodów będzie zależał raczej od lakieru niż bejcy. Bejca nadaje kolor ale za wytrzymałość powłoki (twardość, ścieralność, odporność na wodę i środki czystości) odpowiada lakier.
EM

Pytanie:

Witam,
Chciałam zabarwić nogi drewniane na czarno czarno i potem je polakierować na wysoki połysk. Jakiej bejcy użyć?
Dziekuje

jofi

Odpowiedź:

Witam,
Możemy polecić różne rodzaje bejc w zależności od rodzaju drewna i metody aplikacji:
Bejca Nitro Czerń 29-10: sosna, dąb, aplikacja tamponem, natrysk
Bejca Wodna Czerń 19-10: drewno lite, aplikacja tamponem, natryskiem, zanurzanie
Bejca Antyczna-Wodna Czerń 339-10: dąb, jesion, sosna, buk, olcha , aplikacja tamponem, natryskiem, zanurzanie
Bejca Rozpuszczalnikowa: Czerń BR-901: buk, olcha - aplikacja tylko natryskiem 
Lakier np. SOLAK AC wysoki połysk.
Karty Techniczne wszystkich produktów znajdują się na stronie.
EM

Pytanie:

Witam,
Potrzebuję lakierobejcę w kolorze 22-51.
Nie znalazłam takiej w Państwa ofercie (jest tylko bejca).
Czy mogę zmieszać bejcę 22-51 z lakierem?

Adriana

Odpowiedź:

Witam,
Nie polecamy mieszania bejcy z lakierem. Zbliżonym kolorem (na dębie) jest Lakobejca o indeksie 119 PM. (Zawsze należy wykonać próbę wybarwienia i ocenić czy dany kolor będzie spełniał oczekiwania - efekt końcowy będzie zależał od rodzaju drewna, jego przygotowania, aplikacji produktu,itp.). Możemy również przygotować lakier NC lub PUR we wskazanej kolorystyce NCS lub RAL. 
EM

Pytanie:

Witam chciałabym pokryc drzwi sosnowe lakierobejca, jakiego koloru powinnam uzyc aby uzyskac efekt złotego debu? Dostepne preparaty niezbyt przypominają kolor w jakim mam okna parapety i drzwi balkonowe. Proszę o pomoc

julita

Odpowiedź:

Witam,
Nie polecamy Lakobejcy (lakier nitrocelulozowy) na drzwi. Możemy zaproponować lakier poliuretanowy SOLAK PUR N Kolor w dowolnej kolorystyce RAL lub NCS. (Ze wzornika RAL lub NCS dostępnego w hurtowniach należy wybrać najbardziej pasujący do Pani okien kolor i zamówić produkt podając wybrany indeks).
EM

Pytanie:

Witam
Czy na drzwi sosnowe pomalowane (kilka dni temu) emalią wodorozcieńczalną akrylową w kolorze białym można zastosować patynę lub inny państwa produkt w celu osiągnięcia efektu postarzenia. Jakie kolejne czynności wykonać i jakich użyć produktów. Dz

Piotr

Odpowiedź:

Witam,
Można użyć patyny, która pozostanie we frezach i zagłębieniach. Powierzchnię należy zmatowić (by uzyskać przyczepność), następnie nanieść patynę natryskiem i po ok. 20-30min. ściągnąć ją wełną stalową. Patyna pozostanie w zagłębieniach. Całość należy polakierować. Szczegóły aplikacji znajdują się w Karcie Technicznej – Patyna Rozpuszczalnikowa lub Patyna Wodna (karty dostępne są na stronie). 
EM

Pytanie:

Witam Państwa. Chciałbym postarzyć drewno bukowe Jakim sposobem mogę uzyskać efekt zniszczonego drewna z rysami ?

Daniel

Odpowiedź:

Witam,
Rysy można zrobić mechanicznie np. szczotką drucianą, następnie nanieść patynę i całość polakierować. Szczegóły dotyczące aplikacji patyn znajdują się w Kartach Technicznych dostępnych na stronie (katalog produktów - Patyna Rozpuszczalnikowa)- zapraszam również do obejrzenia filmiku instruktażowego dot. aplikacji patyn.
EM
  | 1 | . . . . | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 |   następne »

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl