Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 64.

Pytanie:

Witam. Moje pytanie dotyczy lakierowania drzwi. Mam schody dębowe polakierowane lakierem Sopur kolor 22-74. Obecnie stolarz zrobił mi drzwi wewnętrzne sosnowe. Chciałabym osiagnąć zbliżony kolor drzwi do koloru schodów. jakim lakierem powinien pomalować stolarz drzwi sosnowe aby uzyskać przybliżony kolor do dębowych schodów polakierowanych kolorem 22-74. Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam Anita.

Anita

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Indeks Orzech 22-74 to indeks Bejcy Nitro. Bejcę nanosi się na surowe drewno i pokrywa odpowiednim lakierem bezbarwnym. Bejcę Nitro można jak najbardziej położyć na drzwi sosnowe, kolor będzie zbliżony do tego jaki wyszedł na dębie. Zawsze należy jednak upewnić się czy wybarwienie spełni oczekiwania wykonując próbne wybarwienie i koniecznie lakierując je lakierem jaki będzie użyty.
EM 

Pytanie:

witam

Chcę zabarwic lity dąb na stopnie w wybarwieniu dab bielony BN - 125/09 a wszyscy proponuja mi tą lakierobejce która nie daja tego efektu (maskuja strukture drewna) a chce widziec uslojenie co Państwo by mi zaproponowali

Zdzislaw

Odpowiedź:

Witam,
Jeśli jest problem w wybarwieniu Bejcą Nitro schodów (za szybko schnie) możemy przygotować bejcę w tym kolorze wersji o dłuższym czasie schnięcia.  Bardzo proszę o kontakt z laboratorium kolorystycznym: 52 587 23 62.
EM

Pytanie:

Witam chce pomalować dąb na wysoki połysk izolant i na to już docelowy lakier

Michal

Odpowiedź:

Witam,
Nie ma potrzeby aplikacji lakieru Izolant na dąb w celu uzyskania wysokiego połysku, np. lakierem SOLAK AC.
EM

Pytanie:

witam.chcialbym odswiezyc parkiet debowy poprzez pomalowanie go jasnym prawie, bialym kolorem z widoczna faktura drewna. jaki produkt/y bedzie do tego najlepszy?

ALEX

Odpowiedź:

Witam,
Do podłóg dębowych polecamy Bejcę do Parkietów o kolorze Dąb Bielony BPR-10. Szczegóły dotyczące aplikacji tego produktu znajdują się w Karcie Technicznej dostępnej na stronie.
EM

Pytanie:

witam chce zabarwic nowe schody na ciemniejszy kolor jaka bejca i do tego jaki lakier

Sławek

Odpowiedź:

Witam,
Do podłóg polecamy Bejcę do Parkietów (na stronie znajduje się Karta Techniczna produktu oraz przykładowe wybarwienia). Polecamy lakier poliuretanowy Solak SOLAK PUR PARKIET 2K. 
EM

Pytanie:

Witam !!! trochę inne pytanie ,gdzie można kupić wzorniki kolorów na dębie ?

jacek

Odpowiedź:

Witam,
Karty Kolorów można kupić u naszych dystrybutorów (adresy i nr telefonu na stronie) lub bezpośrednio u nas - proszę o kontakt z naszym działem handlowym: 52 587 23 50 handlowy@sopur.com.pl.
EM

Pytanie:

Witam jaką dysze stosować przy nakładaniu lakieru Solak NC3519XX?

Michał

Odpowiedź:

Standardowo polecamy dyszę do lakierów nitrocelulozowych: 1,6-1,8.
EM

Pytanie:

Czy wariant z bejcą nitro - biel 20-01 i lakierem Solak Pur Parkiet 2K na podłogę z desek sosnowych jest dobry i możliwy do zastosowania?

Wojtek

Odpowiedź:

Witam,
Nasz lakier Solak Pur Parkiet 2K jest bardzo dobrym lakierem parkietowym (o wysokiej odporności i twardości). Jednak jest to produkt poliuretanowy, którego specyfiką jest lekko żółtawy kolor powłoki. Z tego w względu produkt nie jest polecany na jasne lub pastelowe kolory. Niestety w chwili obecnej nie posiadamy w ofercie lakieru do podłóg, który moglibyśmy polecić na biały kolor.
EM 

Pytanie:

Majster kładzie nam nową podłogę z desek sosnowych. Chcemy, aby była pobielona. Jakiej bejcy można użyć(wszystkie możliwe sposoby na biały odcień)? Jakiego lakieru można użyć? Podłoga w pomieszczeniach sypialnych.

Wojtek

Odpowiedź:

Witam,
Możemy zaproponować Olej do Podłóg NANO Biel OPN-25/14 lub Bejcę do Parkietów  Sosna Bielona BDP-01 (bejcę należy zabezpieczyć nieżółknącym lakierem przeznaczonym do parkietów).  Szczegóły dotyczące aplikacji dostępne są w kartach technicznych umieszczonych na stronie www.sopur.pl.
EM
  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | . . . . | 32 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl