Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 65.

Pytanie:

Dzien dobry mam pytanie jakiej bejcy uzyc aby zblizyc drewno sosnowe aby przypominalo troche buk(buk sciemnialy od lakieru bezbarwnego po x latach)Dziekuje

Adam

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Jest to dosyć nietypowe zapytanie. Prosimy pamiętać, że sosna po czasie też się zmieni, więc po pół roku Pana sosnowe meble i tak nie będą pasować do buku. Z uwagi na to, że będzie ciężko zgadnąć, jak mocno się zmieni sosna w czasie (zależy to od ilości światła w pomieszczeniu, odcienia drewna), ciężko polecić jakiś konkretny indeks produktu.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Dzień dobry,

olej twardy posiada normę en-71-3. Czy to oznacza, że może mieć kontakt z żywnością? Mam na myśli zaolejewonie deski do podawania np. serów.
Pozdrawiam.

Mateusz

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Ta norma oznacza jedynie, że ten produkt nadaje się na zabawki i meble dla dzieci. Olej nie posiada atestów na kontakt z żywnością, gdyż nie jest on dla tego produktu wymagany.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam
Mam pytanie czym pomalować trepy bukowe surowe i jak je zabezpieczyć chodzi mi o kolor szary? Pozd.

Sebastian

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Pomalować można na różne sposoby, zależy to od Pana oczekiwań i dalszego zastosowania pomalowanych elementów. Na szaro można pomalować olejami (do mebli lub do podłóg), Bejcą Nitro 20-07 (i polakierować lakierem transparentnym), można również zastosować Lakobejcę lub Solak Metalik. Prosimy więc o sprawdzenie e-katalogu kolorów na naszej stronie. 

Pozdrawiamy

Pytanie:

witam czy u was mogę zamówić bejcę BR 386 teak ???

Bolesław

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Jeśli Pan nie znalazł tego produktu u dystrybutora to prosimy o kontakt z działem handlowym.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam mam zamontowane schody dębowe w fornirze. Jakie produkty wybrać do malowania, żeby były trwałe i odporne na żółknięcie. Chciałabym nadać kolor dąb bielony. Potrzebuje na schody/trepy 16 sztuk po 31,5 x96, 20m 5x7cm elementów barierki i ok 23m2 parkietu. Ile trzeba kupić? Czy można próbki bejcy czy lakieru kolorowego kupić, żeby pomalować scinki.

Ela

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Jeśli Pan szuka produktów, odpornych na żółknięcie i trwałych, to polecamy rozejrzeć się za lakierami akrylowymi do schodów. W naszym asortymencie taki akurat jest i nazywa się Solak Acryl Schody. Lakier ten doskonale się nadaje na schody drewniane oraz jest w 100% odporny na żółknięcie. By pomalować schody w kolor dębu bielonego, polecamy Bejce Nitro 20-01 lub Bejce Pastelowe o jasnych odcieniach (znajdzie Pan wzornik na stronie www). Może Pan poszukać próbki tych produktów u naszych dystrybutorów. Wydajność bejcy, jak i lakieru, wynosi około 10m2 z 1L przy jednokrotnej aplikacji. 

Pozdrawiamy

Pytanie:

Dzień dobry

użyłem do olejowania blatu z drewna Amazaque bezbarwnego oleju NANO. Przy drugim olejowaniu, po wytarciu i wypolerowaniu blatu po jakimś czasie pojawiły się drobne, błyszczące kropki oleju. Wypolerowałem je, ale po 30 minutach pojawiły się kolejne. Powtarzałem ten cykl kilka razy. Czy to normalne zjawisko? Czy źle dobrałem olej? Czy może polerowałem niewłaściwym materiałem (płaski pad z filcu) ?

Bartek

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej jest to wina samego drewna, które ma bardzo dużą tendencję do tworzenia wytrąceń mineralnym w postaci białego proszku/plamek.

Można spróbować wyszlifować drewno papierem 100-120 i następnie położyć olej i najpierw go zetrzeć (do sucha), czynność powtórzyć 2-3 krotnie (wytarcie do sucha jest bardzo istotne) a później polerować dopiero ostatnią warstwę – przy pomocy pada.

W razie problemów prosimy o bezpośredni kontakt z laboratorium.

PozdrawiamyPytanie:

Dzień dobry.
Proszę o informację który produkt będzie odpowiedni do zabezpieczenia drzwi wewnętrznych dębowych surowych. Generalnie chodzi mi o produkt na bazie oleju/wosku ale jednocześnie trwały, nie wycierający się. Czy macie państwo jakąś gamę kolorystyczną takich produktów

Marcin

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Dobrym wyborem będzie Olej Twardy. Znajdzie Pan wzornik kolorów na naszej stronie. Jest to dobrej jakości i łatwy w aplikacji produkt, który będzie świetnie się sprawdzał na drzwiach wewnętrznych. 

Pozdrawiamy

Pytanie:

Czy solak nc biel można lakierować pistoletem i w jakiej temperaturze

Wojciech Drabik

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Jak najbardziej można. W temperaturze od 5 do 30 stopni Celsjusza.

Pozdrawiamy

Pytanie:

czy pod bejce nitro można użyć izolantu

czarek

Odpowiedź:

Dzień dobry

Nie polecamy zastosowania takiej technologii.

Pozdrawiamy

Pytanie:

witam chce uzyskać efekt sniezno bialego koloru na schodach dębowych jakiej bejcy użyć z waszej palety kolorów

łukasz

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Śnieżno biały kolor to jest zadanie raczej dla lakieru niż bejcy. Bejca pozostawi widoczny rysunek drewna i kolor nie będzie idealnie biały. Może Pan zobaczyć, jak wygląda biały kolor na dębie we wzorniku Bejc Nitro na naszej stronie, jest to kolor 20-01. Jeśli Panu odpowiada taki efekt, to może Pan spróbować taki efekt uzyskać na schodach, natomiast śnieżną biel uzyska Pan tylko przez wykorzystanie lakieru kolorowego.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam
Mam do pomalowania schody bukowe i nie wiemy jak się do tego zabrać. Chcemy bejce nitro w kolorze brązowo-czarnym i jaki to by był nr? Czy najpierw stosujemy jakiś lakier podkładowy i czy dopiero po bejcy? Lakier chciałabym w połysku. Poproszę o radę. Pozdrawiam

Maria

Odpowiedź:

Dzień dobry

Przed bejcą nie trzeba aplikować podkład. Mamy dosyć dużą paletę odcieni bejcy więc najlepiej jak by Pani znalazła naszą hurtownię ze wzornikiem kolorów i wybrała ten, który najbardziej spełnia Pani oczekiwania, gdyż czarno-brązowych odcieni znajdzie się kilka w naszej palecie. Jako warstwa nawierzchniowa polecamy na ciemne odcienie lakier PUR-Parkiet 2k Połysk.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam od lat używam waszych bejc ale dziś w hurtowni gdy zapytałem o nowy wzornik to powiedzieli ze koszt nowego wzornika to 60 zł czy to prawda ze jako stały klient muszę płacić taką kwotę za wzornik ??

Michał

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Cenę wzornika ustala hurtownia, więc nie mamy na to dużego wpływu, natomiast wykonujemy wzorniki na naturalnym drewnie i dobrej jakości poligrafii, jest to więc dosyć kosztowny materiał, który, niestety, ma prawo tyle kosztować.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Czy w swojej ofercie posiadacie Państwo produkt to tuszowania, maskowania zarysowań powstałych na parkiecie, schodach drewnianych malowanych bejcą, lakierem ?

Klaudia

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Na razie takiego produktu, niestety, nie ma.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Dzien dobry, czy to bejcy pastelowej bpa-df349/16 posiadacie Panstwo korektor, flamaster tuszujacy lub inny preparat w celu zakrycia drobnych pęknięć, rys?

Aneta

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Takiej serii produktów, niestety, jeszcze nie posiadamy w ofercie. 

Pozdrawiamy

Pytanie:

Czy otrzymam od Państwa kalendarz z kolorami nitro. Jaki jest ewentualny koszt.

Marek

Odpowiedź:

Dzień dobry

Prosimy o kontakt telefoniczny w tej sprawie bezpośrednio z działem handlowym lub z jednym z naszych Dystrybutorów

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam
Mam w domu nowo powstałe schody dębowe, lecz niektóre listwy są jaśniejsze, niektóre ciemniejsze. Czym pomalować schody, żeby otrzymać oryginalny kolor dębu, ale jednolity?

Łukasz

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Jedyne co można spróbować w tej sytuacji to Bejca Specjal Dąb Naturalny. Niemniej jednak nie gwarantujemy, że zlikwiduje ona różnice kolorystyczne w odcieniach dębu. Jest to pewna cecha drewna, która odróżnia go od sztucznych powłok foliowych. Wiemy, że nie każdy klient akceptuje tę cechę, ale pewnych sposobów na to nie ma, gdyż jeśli chcemy ukryć takie "wady" drewna, to musimy polakierować/pobejcować drewno w całości co zmienia jego wygląd. Polecamy spróbować Bejce Specjał Dąb Naturalny na małym kawałku drewna, najlepiej niepochodzącym z powierzchni schodów :-) i zobaczyć czy taki efekt odpowiada.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam
Mam do pomalowania szafkę dębową na kolo rustykal dąb. Posiadacie cos takiego w ofercie bąć podobne.

Łukasz M

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Prosimy sprawdzić nasz elektroniczny katalog kolorów - na pewno znajdzie tam Pan odpowiedni kolor wśród prawie 100 odcieni różnych kolorów bejc.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam. Zamówiłem stopnie jesionowe które chce sam założyć jak i również pomalować . Stopnie wraz z poręczami będą pokryte lakierem (mat ),natomiast podstopnie chciałbym uzyskać w kolorze bieli z widocznym usłojeniem drewna. Stad moje pytanie tj,
1. czy bejca nitro biel 20-01 będzie dobra na podstopnie .
2 . jaki użyć lakier (mat ) aby jednocześnie pokryć stopnie i bejcowane podstopnie uzyskując przy tym bardzo mocną powlokę i aby z czasem biel podstopnia nie zżółkła ?
3.czy przed aplikacja lakieru na stopnie muszę dać podkład aby stopnie za parę lat nie żółkły ? Jeżeli tak to jaki
Dodam że wszystko będzie malowane metodą natryskową ,oraz że olej nie wchodzi w grę
Pozdrawiam.

Mariusz

Odpowiedź:

Dzień dobry,

1) Tak, jak najbardziej.
2) Polecamy lakier SOLAK AKRYL SCHODY, posiada on bardzo odporną powłokę i 100% odporność na żółknięcie - aplikacja tylko natryskiem (mam nadzieje, że ma Pan możliwość pomalować wszystko przed zamontowaniem).
3) Lakier SOLAK AKRYL SCHODY jest lakierem wielowarstwowym i nie wymaga podkładu.

Jeśli wszystko będzie jak Pan piszę, to na pewno będzie Pan zadowolony z wyniku.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Nie mogę w obecnym zestawie kolorów znaleźć Latte BPA-08. Czy jest jakiś odpowiednik obecnie tego koloru?

Henryk

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Odpowiednikiem jest kolor BPA-D08.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam
Do lakieru celulozowego dodałem rozpuszczalnika nitro i lakier po 20 godzinach nadal jest lepki. Czy czekać i doschnie czy usunąć warstwę nr 2.

Tomasz

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Jeśli jest to lakier NC to niemożliwe by on był cały czas mokry po aplikacji, ponieważ czas jego schnięcia to ok 5 minut a rozpuszczalnik może go tylko przyspieszyć. Prosimy o skontaktowanie się z laboratorium i dokładne wytłumaczenie nazwy produktu i użytej technologii w celach udzielenia kompletnej odpowiedzi.

Pozdrawiamy
  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | . . . . | 32 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl