Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 64.

Pytanie:

jak mieszać kolory bejcy aby były jaśniejsze lub ciemniejsze
mam bejcę spirytusową kasztan ale za ciemną chciał bym ją rozjaśnić

Kazimierz Falkowski

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bejcę Spirytusową można mieszać w dowolnych proporcjach z inną (jaśniejszą) Bejcą Spirytusową.
Można też dodać niedużą ilość Rozcieńczalnika RS-1 (do 10%), spowoduje to delikatne rozjaśnienie barwy. Nie należy jednak przekraczać ilości dodawanego rozcieńczalnika ponieważ wpłynie to na pogorszenie właściwości bejcy. Można też zastosować Rozjaśniacz do R-60 albo ewentualnie Rozjaśniacz R-20 w dowolnej ilości. Zawsze należy przeprowadzić test rozcieńczenia na małej ilości bejcy i wybarwić ją na małym kawałku drewna przed rozcieńczeniem/barwieniem całości.
EM

Pytanie:

Dzień dobry
Jaką bejcę nitro czy pastelową należy wybrać do stopni schodowych dębowych?
Po położeniu bejcy zamierzam dać dwie warstwy lakieru.

Grzegorz

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Zastosować można i Bejcę Nitro i Bejcę Pastelową (o twardości powłoki decyduje lakier). Jeśli bejca będzie kładziona ręcznie (pędzel) polecamy Bejcę do Parkietu. Szczegóły dotyczące wszystkich produktów znajdują się na stronie w Kartach Technicznych.
EM

Pytanie:

Witam, kupiłam bejcę sopur nitro i chciałabym pomalowac pistoletowo ławki. Czy jest możliwość, żebym uzyskała efekt postarzenia stosując jakieś metody

Dominika

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Drewno sosnowe można ciekawie postarzyć drapiąc je i używając bejcy i oleju (filmik instruktażowy: https://youtu.be/pGb46AlVGZk). Drewno dębowe lub jesionowe można patynować lub wykorzystać Postarzacz do drewna. Szczegóły w kartach technicznych produktów znajdujących się na stronie.
EM

Pytanie:

Witam
Mam do pomalowania drzwi wewnętrzne nowe (surowe) sosnowe na kolor biały. Wymaganie aby było widać (ale bardzo lekko strukturę drewna). Ma to pasować do białych listew przypodłogowych. Testowo pomalowałem czymś o nazwie lazur. 4-krotne malowanie i ciągle nie są w pełni białe (za dużo widać strukturę drewna).
Co Państwo polecacie ? Domyślam się, że jakaś bejca + lakier.

Krzysztof

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Zgadza się: Bejca Nitro Biel 20-01 i lakier Solak AC. Szczegóły w kartach technicznych produktów znajdujących się na stronie. Oczywiście trzeba przetestować by upewnić się, że efekt spełnia oczekiwania.
EM

Pytanie:

Witam
Chciała bym pomalować sztachety z drewna olchowego, oczekuję aby zastosowany produkt utworzył trwałą i lekko błyszczącą powłokę, który/które z Państwa produktów powinnam zastosować?Dodam że drewno nie było wcześniej malowane.
Pozdrawiam serdecznie

Beata

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Produktem, który polecamy na zewnątrz jest lakier Hydrolak. Jest to produkt, który pozwala na otrzymanie  wysokiej jakości powłok z widocznym rysunkiem drewna. Dzięki wysokospecjalistycznym dodatkom, między innymi blokera UV, tworzy powłokę odporną na biodegradację i zmienne warunki atmosferyczne. Szczegóły w karcie technicznej dostępnej na stronie.
EM

Pytanie:

Witam, mam pytanie odnośnie schodów chciałem pomalować bejcą sopur natomiast nie wiem jakiego lakieru użyć? I czym najlepiej malować bejce. Drewno to jesion.

Ł

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Polecamy Bejcę Nitro lub Bejcę do Parkietów. Szczegóły dotyczące aplikacji tych produktów znajdują się w Kartach Technicznych dostępnych na stronie (w przypadku aplikacji pędzlem polecamy Bejcę do Parkietów).  Bejcę należy zabezpieczyć lakierem do podłóg (na ciemne kolory proponujemy lakier poliuretanowy Solak PUR-Parkiet 2K).
EM

Pytanie:

Dzień dobry,
Jeszcze raz deska podłogowa, sosnowa, surowa. Czy może kolor jasno popielato niebieskawy uzyskać przy użyciu lakieru Solak PUR-N kolorowy wg palety NCS?

Krzysztof

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Niestety nie koloryzujemy lakieru Solak Pur Parkiet 2K.
Kolorowe lakiery (NCS, RAL) są możliwe do przygotowania w wersji lakierów poliuretanowych i nitrocelulozowych przeznaczonych do mebli (nie na podłogi): lakier Solak PUR-N oraz lakier SOLAK NC-N. Karty techniczne znajdują się na stronie.
EM

Pytanie:

Witam.Mam pomalowane drzwi bejcą nitro sopur BN 022 i następnie lakierem matowym poliuretanowym. Kolor wyszedł zdecydowanie za ciemny, prawie grafitowy. Co teraz można zrobić, żeby rozjaśnić drzwi i zachować chociaż w niewielkim stopniu rysunek drewna.

Jarek

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Niestety jedynym wyjściem jest wyszlifowanie drewna i położenie nowej warstwy bejcy i lakieru.
EM

Pytanie:

Dzień dobry.
Mam altanę drewnianą. Wiele lat temu została pomalowana jakimś olejem ( chyba do podkładów) i obecnie jest czarna. Chciałbym ją pomalować tylko niewiem co zakryje ten kolor a jednocześnie spełni swoją rolę ochronną?

Robert

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie starej powłoki do surowego drewna. Wtedy można użyć dowolny produkt przeznaczony do architektury ogrodowej (np. nasz lakier Hydrolak).
Jeśli nie ma takiej możliwości na starą warstwę oleju raczej nie należy aplikować lakieru (nie będzie przyczepności i lakier będzie się łuszczył).
Można spróbować położyć świeżą warstwę oleju przeznaczonego do użytku zewnętrznego (należy wykonać własne testy). 
EM

Pytanie:

Witam. Posiadam stolik zrobiony z litego jesionu. Po zaolejowaniu go bezbarwnym olejem, zrobił się on troche słomkowy, co nie do końca mi się podoba. Chciałabym ten blat troche postarzeć, nadać mu bardziej szlachetno brązowy odcień. Jak to teraz zrobić ? Pozdrawiam serdecznie.

Karolina

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Można spróbować nałożyć warstwę ciemniejszego oleju lub podrapać drewno (można założyć metalową szczotkę do drapania na końcówkę wiertarki lub użyć metalowej szczotki  :https://meblopol24.pl/renowacja-poprzez-olejowanie-drewnianego-mebla.html) i nałożyć olej. Polecamy Olej Twardy do Mebli, np. Dąb Ciemny OT-243). 
EM

Pytanie:

Witam.

Od niedawna uzywam beicy Państwa firmy.

Mam ostatnio taki problem, po zabarwieniu drewna podczas jego lakierowania natryskiem, lakierem Solak NC 352510, pojawia się na drewnie (głównie malowałem sosnę) biała mgiełka, po zeszlifowaniu i po nałożeniu każdej następnej warstwy mgiełka znowu wyskakuję. Powoduję to że lakier nie wydobywa prawdziwego koloru beicy. Nadmienie że dopiero uczę się lakierowania natryskiem, i być może robie coś zle, proszę o poradę. Dodam że z początku kilka elementów malowałem i było ok, a tezaz mam taki problem i nie umiem sobie z tym poradzić.

Łukasz

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Problem przy lakierowaniu może wynikać ze zbyt dużej wilgotności powietrza. W takim przypadku należy opóźnić nieco czas schnięcia lakieru. Można to zrobić dodając do lakieru Dodatek OP-10 w niewielkiej ilości  (karta techniczna znajduje się na stronie). Bielenie może też być skutkiem dodania do lakieru rozcieńczalnika, który nie jest naszym wyrobem (i nie jest kompatybilny z lakierem Solak NC).
EM

Pytanie:

Witam. Mam pytanie. Jaką bejce zastosować do schodów jesionowych aby wyszedł kolor popielaty. Czy mogę użyć bejcy pastelowe i położyć na to lakier bezbarwny poliuretanowy?

Jarek

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Można wykorzystać Bejcę Pastelową (aplikacja natryskiem). Lakier poliuretanowy może delikatnie zażółcić powierzchnię (cechą lakierów poliuretanowych jest delikatnie żółtawa barwa powłoki). Na kolory białe lub jasne lepiej sprawdzą się lakiery wodorozcieńczalne (przeznaczone do podłóg).
EM

Pytanie:

Czy bejca nitro nadaje się na zewnątrz (ogrodzenie)?
Ewentualnie jaka bejca pod olej, żeby drewno nie traciło koloru?

Michał

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bejca Nitro to produkt do wnętrz. Na zewnątrz polecamy Bejcę Zewnętrzną-Wodną. Bejca przeznaczona do dekoracyjnego malowania elementów drewnianych i drewnopochodnych: mebli i architektury ogrodowej przeznaczonej do sezonowej ekspozycji na warunki zewnętrzne (w przypadku elementów wyeksponowanych na całoroczne,bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych konieczne jest zaimpregnowanie drewna przed bejcowaniem lub stosowanie drewna zaimpregnowanego ciśnieniowo). Doskonałym produktem na ogrodzenie jest również lakier Hydrolak. Zapraszamy do zapoznania się z Kartami Technicznymi produktów dostępnymi na stronie.
EM

Pytanie:

Mam blat z surowego sosnowego drewna.czym go zabezpieczyć (urwardzić) żeby służył jak najdłużej. Zależy mi też żeby blat miał wygląd pobielonego drewna.

Ania

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Biały kolor nada bejca (Bejca Nitro Biel 20-01, lub Bejca do Parkietów Sosna Bielona BDP-01) lub olej (Olej Twardy do Mebli Biały OT-001). Bejca musi być zabezpieczona lakierem (np. lakier akrylowy Solak AC). Szczegóły znajdzie Pani w Kartach Technicznych produktów dostępnych na stronie.
EM  

Pytanie:

Witam, zakupiłyem fronty I panele z fornirem modyfikowanym dąb bielony (surowy) - Jest bardzo jasny ( jaśniejszy niż element które zrobiła mi firma montująca kuchnie, już przez nich polakierowane) Pytanie: co potrzebuję do obróbki forniru by uzyskać kolor zbliżony - lakier? bejce?

Marcin

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Możemy polecić białą bejcę (no. Bejca Nitro 20-01) i lakier akrylowy SOLAK AC. Trzeba jednak wykonać próbne wymalowanie by sprawdzić kompatybilności produktów na Pana fornirze i ocenić uzyskany kolor. Jeśli kolor nie będzie spełniał oczekiwań możliwe jest wykonanie doboru kolorystycznego bejcy do elementu kuchni. Jeśli jest Pan tym zainteresowany prosimy o kontakt z naszym laboratorium kolorystycznym: labkolor@sopur.com.pl (tel. 52 587 23 62).
EM 


Pytanie:

Dzień dobry. A co polecicie mi w takiej kombinacji:
Mebel: okleina dębowa + wstawki z żywicy epoksydowej. Drewno wybarwione bejcą. Tylko jaką? Ważne aby ładnie kolor wyrównała. Na bejcę bardzo odporny lakier. Tylko który będzie trzymał się i drewna i żywicy?

Wiktor

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bejcą, która najlepiej wyrównuje kolorystykę podłoża jest Bejca Premium. Jeżeli lakier będzie nakładany natryskiem to proponujemy lakier poliuretanowy Solak PUR-P Standard (podkład) i Solak PUR-N (nawierzchnię). Na stronie znajdują się karty techniczne tych produktów.
EM

Pytanie:

Jak uzyskać kolor dębowy mając pomalowaną boazerię kolorem palisander?

Iza

Odpowiedź:

Witam,
Żeby uzyskać ładne wybarwienie bejcy konieczne jest zeszlifowanie starej powłoki  do surowego drewna. Na tak przygotowaną powierzchnię można nanieść nową bejcę (łatwą bejcą nadającą się do aplikacji pędzlem jest Bejca do Parkietów - np. kolor Dąb Jasny BDP-08. Również łatwy w aplikacji jest również Olej Twardy do Mebli - np. kolor Dąb Jasny OT-11/13). 
EM 
  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | . . . . | 32 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl