Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 65.

Pytanie:

witam
na wyczyszczone drewno położyłem 1 warstwę oleju bezbarwnego niestety stół wyszedł zbyt ciemny. Co mogę zrobić by na tym etapie rozjaśnić mój stół? czy mogę na ten bezbarwny olej nałożyć olej bielony? lub co mogę zrobić innego pozdrawiam

Bartek

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Można, oczywiście, zaaplikować warstwę białego oleju. Na pewno poprawi to wygląd i rozjaśni kolor, aczkolwiek prosimy sprawdzić finalny efekt na małym kawałku drewna lub małej powszechni stołu. Olej ożywia kolor drewna, więc zawsze po aplikacji oleju odcień drewna staje się bardziej wyrazisty.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam. Chcialbym pomalować drzwi wewnetrzne wykonane z oblogow jesionowych i futryny z litego jesionu na kolor mogacy przypominac dąb bielony badz byc do niego zblizony co wybrac???? Co bedzie odpowiednie ? P.s schody mam debowe lite wlasnie w kolorze debu bielonego. Licze na szybka odpowiedz

Damian A

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Wszystko zależy od tego, jakimi warunkami do aplikacji Pan dysponuje. Jeśli Istnieje możliwość zlecenia komuś prac z użyciem profesjonalnego sprzętu, to możemy polecić wiele wyrobów o efekcie dąb bielony. Wśród nich są: Bejce Pastelowe, Bejca Wodna, Bejca Antyczna-wodna, Bejca do Parkietów. Prosimy o zgłoszenie się do naszego działu handlowego lub punktu sprzedaży z zapytaniem o taki wyrób. Raczej nie będzie dostępny na stanie, ale pewnie będzie dostępny na zamówienie.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam
Posiadam meble firmy paged kolor dąb czekoladowy. Chciałabym odświeżyć kolor, ponieważ meble wyblakły i maja przebarwienia. Jak przygotować meble do malowania i jaka farbę wybrać. Zależy mi na mało toksycznej farbie ponieważ do odnowienia jes tez łóżko sypialniane .
Dziękuje

Kamila

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej meble zostały wykonane z użyciem bejcy i lakieru wodnego. W warunkach domowych uzyskać taką samą jakość wybarwienia jak w fabryce będzie, niestety,  niemożliwie. By łóżko odnowić z użyciem tych samych produktów, należałoby całkowicie usunąć powłokę, co się wiąże z przerobem całego mebla, oraz aplikować produkty w warunkach produkcyjnych. W Pani przypadku polecamy do odnowienia mebli zastosować farbę Newcolours. Jest ona całkowicie bezpieczna i łatwa w stosowaniu i jak najbardziej pasuje do przemalowywania starych mebli bez konieczności usuwania starej powłoki. Szczegóły znajdzie Pani na stronie farby Newcolours. Farba dostępna w sklepach naszych partnerów lub przez Internet.

Pozdrawiamy.

Pytanie:

Witam. Zgodnie z instrukcją malowanie dębiny bejcą a potem patyną w celu uzyskania efektu dąb sonoma. Po zebraniu nadmiaru patyny uzyskuje prawie porządany efekt-jak to laik by powiedział tak mogło by zostać, jednak trzeba to jeszcze polakierować-i tu rodzi się problem-lakier nawierzchniowy powoduje ciemnienie drewna i psuje cały efekt... Jak zrobić żeby jasność dębu sonoma zachować?

Robert

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Czy Pan aplikuje patynę od razu po warstwie bejcy? Jeśli tak, to polecamy zaaplikować po warstwie bejcy lakier i dopiero później warstwę patyny i na to jeszcze raz lakier, gdyż właściwa technologia wymaga oddzielenia warstwy bejcy od patyny. Proszę również zaznaczyć, jaki Pan stosuje lakier? Należy użyć lakieru akrylowego, który maksymalnie zabezpiecza powłokę przed zmianą odcienia.

Pozdrawiamy

Pytanie:

dzień dobry chciałabym pomalować drewniane krzesła i stół w kolorze białym z prześwitem słojów, meble zostały wyczyszczone, zastanawiam się nad białą bejcą nitro i olejem twardym do drewna, nie wiem czy kolor oleju bezbarwny czy bały, dziękuję.

Monika

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Olej ładnie podkreśla różnice w słojach drewna, więc osobiście polecam olej do drewna w białym kolorze. Aplikacja bejcy (jeśli Pani zamierza to robić samodzielnie) jest bardziej skomplikowana, poza tym należy bejcę później zabezpieczyć lakierem, co w przypadku oleju nie jest wymagane. Można też zaaplikować białą bejcę, na przykład tamponem, i zabezpieczyć bezbarwnym olejem. Uzyska Pani wtedy nieco inny efekty wybarwienia, bardziej jednolity, ale tak przygotowana powłoka będzie trudniejsza do odnowienia w przyszłości.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam.chce odrestaurowac parkiet bukowy z lat 80ych. Wybielic go bo duzo szarych zalanych plam.cykliniarze mowią,że buk nie przyjmuje kolorow.jakim sposobem i jakimi produktami
Po koleji mozna to odrestaurowac?

Jacek

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Prosimy o skontaktowanie się z laboratorium naszej firmy telefonicznie, by Pan mógł uzyskać pełną odpowiedź na Pana pytanie.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Mam wykonane schody z jesionu, zostały polakierowane bejca nitro sopur 3 razy. Po około 3 miesiącach schody bardzo się rysują. Mój wykonawca twierdzi że wystarczyło 3 razy polakierować tą bejca a na wierzch już nie trzeba żadnego zabezpieczenia. Schody użytkowane normalnie w obuwiu domowym i na boso. Nikt nie wchodzi w butach z dworu. Czy należało schody jeszcze jakoś zabezpieczyć?

Hubert

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Oczywiście schody należało zabezpieczyć lakierem lub olejem! Bejca Nitro nie jest wyrobem powłokowym i nie stanowi warstwy ochronnej, bez lakieru schody bardzo szybko się pobrudzą i kolor się zetrze. Ma Pan pełne prawo złożyć reklamacje na tak wykonaną robotę.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Dzień dobry .
Mam drewniane ramy do obrazów pomalowane ciemnobrazowa bejca. Chciałam zeby były białe i pomalowalam je lakierem akrylowym. Lakier wszedł w reakcję z bejca i pomimo wielokrotnego malowania ramy są beżowe. Czym powinnam pomalować ramy aby były białe?

Marta

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Polecamy użyć farby Newcolours o kolorze Śnieżna Biel — można ją stosować praktycznie na każdą powierzchnię i do tego ma ona wysokie krycie. Można będzie więc pomalować ramy bez konieczności usuwania starej powłoki (można aplikować na lakier). Na pewno będzie to dobrym rozwiązaniem. Polecamy wejść na stronę farby newcolours.pl i po ukończeniu prac wysłać zdjęcia do i po malowaniu. Zdjęcia różnych projektów pokazywane są na stronie farby.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Dzień Dobry,
Planuję odnowić podłogę z deski jesionowej. Chciałbym nadać kolor stosując bejcę do podłóg nałożyć lakier SOLAK PUR Parkiet 2k. Czy konieczne jest stosowanie lakieru podkładowego? Jaka jest zalecana ilość warstw lakieru SOLAK PUR Parkiet 2k?

Krzysztof

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Podkład nie jest wymagany, gdyż lakier Pur Parkiet 2K jest lakierem wielowarstwowym i 2 warstwy w zupełności wystarczą. Jeśli Pan planuje pomalować podłogę bejcą w jakiś jasny kolor (biały/beżowy) to prosimy zwrócić uwagę, iż lakier Solak PUR-Parkiet 2K jest lakierem typowo poliuretanowym z tendencją do żółknięcia. W celach wykończenia podłogi w jasne kolory polecamy użycie Oleju do podłóg Nano.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Dzień dobry Państwu,
Czy Państwo odświeżacze mapę kolorów które posiadają Państwa dystrybutorze. Bo już nie pierwszy raz kupuję bejcy i kolor się różni od kolorystyki na przedstawionych kolorach(może już są stare - wyblakłe) . Pozdrawiam

Oleksii Bershov

Odpowiedź:

Dzień dobry,

My posiadamy pewne standardy naszych kolorów i dokładamy wszelkich starań, by je dotrzymać. Niemniej jednak różnice kolorystyczne mogą mieć miejsce z takich powodów jak między innymi starzenie się wybarwień na starszych wersjach kart kolorów lub różne słoje drewna, na których były wykonane wybarwienia.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam jaka mam wybrać u was bejcę nitro jeśli chce mieć kolor złoty dąb?

Piotr

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Często jako "złoty dąb" klienci używają koloru 22-25. Polecamy sprawdzić jak wygląda ten kolor w karcie kolorów u naszego dystrybutora.

Pozdrawiam

Pytanie:

Witam, w jaki sposób uzyskac Jaśniejszy chłodny odcień nowych schodów dębowych...żeby nie były takie zolte. Jesteśmy przed montażem schodów.

Katarzyna

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Prosimy sprawdzić naszą kartę kolorów Bejc Pastelowych (dostępna na naszej stronie). Czy na tej karcie jest odcień, który by interesował Pani? Jeśli tak, to jest kwestia zamówienia odpowiedniego koloru bejcy. Jeśli nie to prosimy o kontakt z laboratorium w celach wytłumaczenia dokładnie jaki efekt jest pożądany, myślę, że laboratorium zaproponuje Pani właściwe rozwiązanie.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Dzień dobry,
Zleciliśmy stolarzowi wykonanie drzwi wewnętrznych sosnowych w okleinie dębowej. Zastanawiamy się jakim kolorem bejcy je pomalować, gdyż chcielibyśmy uzyskać odcień zbliżony do podłogi (panele Quickstep Dąb beżowy IM 1857)? Prosimy o pomoc. Czy istnieje możliwość dobrania tak koloru bejcy, aby uzyskać podobną barwę?
Czy potrzebują Państwo próbkę?

Konrad

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Jak najbardziej dobór koloru jest możliwy. Najpierw jednak polecamy udać się w jeden z naszych punktów sprzedaży, by sprawdzić, czy oczekiwany kolor już jest na karcie kolorów, gdyż na tę chwilę nasi dystrybutorzy powinni posiadać wybarwienia około 120 różnych odcieni bejcy. Sugeruje poszukać koloru w palecie Bejc Pastelowych, ponieważ jest tam dużo beżowych odcieni. W razie jakby się nie udało znaleźć coś, prosimy o zgłoszenie się do działu handlowego z Państwa zapytaniem.

Pozdrawiamy

Pytanie:

witam co polecacie do schodow w domu

kasia

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Polecamy Solak Akryl Schody lub Olej do Podłóg Nano. Wybór produktu zależy od Państwa oczekiwań dotyczących trwałości powłoki - olej na pewno daje bardziej naturalny efekt, w tym czasie lakier zapewnia 100% zabezpieczenie przed żółknięciem powłoki i większą odporność na czynniki mechaniczne.

Pozdrawiamy

Pytanie:

witam chciałabym pomalować bejcą wodną 3 palety i 3 drewniane skrzynki
ile litrów bejcy powinnam kupić

Oliwia

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Zależy to od powierzchni i metody aplikacji. Musi Pani oszacować mniej więcej ile m2 mają łącznie powierzchnia palet i skrzynek. Przy aplikacji natryskiem musi Pani zakładać, że wydajność bejcy będzie około 10m2 z 1L, w przypadku aplikacji polewaniem lub pędzlem wydajność będzie około 2 razy większa, ale są to wartości bardzo przybliżone.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam,

Szukam bejcy na zewnątrz do sosnowego drzewa w kolorze winchester lub zbliżonym i lakieru w macie. Proszę o poradę jaki kolor bejcy mam wybrać.
Również potrzebuje białej farby do drzewa w macie. Mam sufit z drzewa zaimpregnowany na ciemno i chcę przemalować na biel. Proszę o poradę.

Dorota

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Prosimy o kontakt telefoniczny z laboratorium w celach udzielenia pełnej informacji. Laboratorium potrzebuje więcej szczegółów, by polecić właściwe produkty.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Dzień dobry,
czy moglibyście Państwo wskazać która bejca sosna 21-19 czy 21-57 (a może inna) ma kolor najbardziej zbliżony do naturalnego lakierowanego (nie bejcowanego) dębu? Zależy mi na jak najlepszym dopasowaniu nowych drzwi sosnowych do dębowych, które montowane były w mieszkaniu kilka lat temu.
Pozdrawiam

Karolina

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Z uwagi na różne odcienie, które może mieć dąb, nie możemy jednoznacznie polecić Panu kolor bejcy. Musiałby Pan znaleźć przedstawicielstwo Sopuru, w którym są karty kolorów Bejcy Nitro na sośnie i za pomocą karty kolorów dobrać kolor, najbardziej zbliżony do odcienia dębu. W naszej praktyce spotykamy dąb o różnych odcieniach w tym żółtawy, czerwonawy i t.p. różnice są zbyt duże by można było jednoznacznie stwierdzić jaki będzie odpowiedni kolor bejcy.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Szanowni Państwo,
poszukuję lakieru, który ma zastosowanie przy malowaniu i konserwacji drewna, i który byłby max odporny na warunki zewnętrzne (deszcz, słońce, śnieg). Podobna Wasz lakier stosowany jest przy malowaniu krzyży cmentarnych, ja potrzebuję zakonserwować i pomalować obramowanie grobu, wykonane z sosny skandynawskiej. Jest to konstrukcja czasowa ale przez ok. 1 -rok intensywnie narażona na wpływy atmosferyczne. Czy bylibyście Państwo uprzejmi zaproponować mi optymalne rozwiązanie ?
Z góry dziękuję

Krzysztof

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Nasz jedyny lakier, który polecamy na zewnątrz, to Hydrolak. Jest to lakier wodny do zastosowania na zewnątrz. Natomiast nie mamy impregnatu więc musiał by Pan impregnacje drewna przed lakierowaniem dokonać we własnym zakresie.

Pozdrawiamy.

Pytanie:

Dzień dobry. Czy któryś z Państwa produktów mogę zastosować do pokrycia blatu stołu, który cały rok stoi na tarasie ? Wykonany jest z zaimpregnowanego drewna olchowego .

Tomasz

Odpowiedź:

Dzień dobry,

My jako lakier zewnętrzny zawsze polecamy Hydrolak. Produkt ten nie jest przeznaczony do zastosowania na blaty, aczkolwiek zależy to od Państwa oczekiwań. Wiele produktów promowanych, jako produkty na zewnątrz, nie są przeznaczone na blaty, ale, zapewnię, są w ten sposób stosowane. Osobiście nie spotykałem się  z dedykowanymi na blaty produktami na zewnątrz.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam, czy na bejcę pastelową można użyć waszej patyny? Jeśli tak, to której, aby rozbielić drewno dębowe? I czy można na koniec położyć lakier solak ac? I czy potrzebny jest wtedy podkład? W jakiej kolejności nakładać preparaty? Pozdrawiam

Magda

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Jak najbardziej można tworzyć efekt Bejca Pastelowa + patyna. Główna zasada w zastosowaniu takiego systemu to zabezpieczenie bejcy podkładem przed aplikacją patyny. Jest to na tyle istotne, ponieważ aplikacja patyny na samą bejcę zepsuje cały efekt. W przypadku zastosowania bejc pastelowych i patyn (zwłaszcza w białym kolorze) zalecamy zabezpieczenie tych produktów lakierem AC (można użyć go jako wielowarstwowy lakier). Do rozbielenia drewna można użyć patyny rozpuszczalnikowej PR-103 BIEL. Najpierw aplikujemy Bejcę Pastelową według karty technicznej produktu. Po wyschnięciu aplikujemy lakier Solak AC w pożądanym stopniu połysku. Po całkowitym utwardzeniu się lakieru delikatnie jego szlifujemy i aplikujemy patynę. Pozostawiamy na około 20 minut i ścieramy nadmiar, by pozostała tylko w porach drewna. Po wykonaniu tej czynności aplikujemy finalną warstwę lakieru Solak AC. Wykonanie takiego efektu może Pani zobaczyć w filmikach instruktażowych na naszej stronie, tam dokładnie opisane jak się taki efekt uzyskuje.

Pozdrawiamy
  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | . . . . | 41 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl