Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 65.

Pytanie:

Witam
Czy kolor BPA-DF 349/16 wchodzi w grafit? tak jak widać na zdjęciu,bo jednak kolor BPA-D118/16 na zdjęciu wygląda jak czarny a ten wcześniejszy jest opisany czerń a wygląda jak ciemny popiel-grafit.

Beata

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Tak, kolor BPA-DF349/16 jest "mniej" czarny od BPA-D118/16 (bardziej grafit, antracyt).
Pozdrawiamy!

Pytanie:

Witam,
mam pytanie dot. doboru koloru bejcy do widocznych drewnianych elementów wewnątrz domu (płatwie i słupek na użytkowym poddaszu wykonane z drewna iglastego, najprawdopodobniej sosny).
Stolarz, który będzie wykonywał schody dębowe pokryte bejcą nitro dąb w kolorze brąz 22-45, doradził na sosnę bejcę nitro sosna brąz 22-51. Proszę o informację czy te kolory będą podobne, biorąc pod uwagę różne podłoże?

Małgorzata

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Naszym zdaniem te odcienie będą podobne. Poniżej zdjęcie naszych dwóch palet kolorów (jedna to Bejca Nitro na sośnie, druga Bejca Nitro na dębie). Zdjęcie może nie oddaje idealnie barw :( ale potwierdzamy, że kolory wyglądają bardzo podobnie. Jednak zawsze warto wykonać próbne wybarwienie żeby przekonać się, że efekt faktycznie wyjdzie zadawalający (dostępne są opakowania 0,5L). Oprócz podłoża na ostateczny kolor będzie miała technika nakładania i użyty lakier.
Pozdrawiamy!


Pytanie:

Witam,
mam pytanie dot. zabezpieczenia widocznych drewnianych elementów wewnątrz domu (płatwie i słupek na użytkowym poddaszu wykonane z drewna iglastego, najprawdopodobniej sosny).
Stolarz, który będzie wykonywał schody dębowe pokryte bejcą nitro dąb w kolorze brąz 22-45, doradził na sosnę bejcę nitro sosna brąz 22-51. Pozostaje jeszcze kwestia zabezpieczenia tych powierzchni. Myślałam o lakierze bezbarwnym Hydrolak, ale na karcie koloru nie widzę bezbarwnego. Zależy mi na lakierze nietoksycznym (ze względu na dzieci), trwałym i półmatowym (ew. satynowy połysk) - proszę o poradę.

Małgorzata

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Lakier Hydrolak jest jak najbardziej w wersji bezbarwnej (półmat, połysk oraz wysoki połysk). Lakier posiada certyfikat PN-EN 71-3 (jest polecany na zabawki i meble dziecięce), można go aplikować pędzlem.
Pozdrawiamy!

Pytanie:

jakie kolory bejcy sopur zmieszac aby otrzymać kolor dąb sonoma

Maciek

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bejcy nie trzeba mieszać, są gotowe kolory "dąb sonoma", na przykład: Bejca Pastelowa Sonoma BPA-D02. 
Pozdrawiamy!

Pytanie:

Dzień dobry.
Zakupiłam patynę rozpuszczalnikową SOPUR do wnętrz. Czy mogę zastosować ją na drzwi zewnętrzne dębowe ? Na jaki lakier ją nałożyć, gdyż zawiera aceton, więc na lakier nitro chyba nie. I jakim lakierem zabezpieczyć, czy można nitro?
Drzwi nie są narażone na działanie wody.

Maria

Odpowiedź:

Drzwi zewnętrzne muszą być zawsze zabezpieczone dobrym lakierem, bardzo odpornym na działanie promieni UV. Jeśli położymy patynę na jedną warstwę takiego lakieru (zgodnie z instrukcją aplikacji) i wykończymy ją kolejnymi 2 warstwami to powinno być ok. Najważniejszy jest tu mocno odporny lakier.
Pozdrawiamy!

Pytanie:

Witam,

czy mogę prosić o mail do Państwa doradcy, chciałbym załączyć plik, a tu chyba nie ma takiej opcji.

Marcin

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Poproszę o przesłanie na adres: emowinska@sopur.com.pl (z informacją z jakiego jest Pan województwa - prześlę zapytanie do odpowiedniego doradcy lub technologa).
Pozdrawiamy! 

Pytanie:

Witam Posiadam stół z drewna jesion klepka który został napuszczony waszym olejem do mebli twardym bezbarwnym czy jest możliwość zmiany koloru tak by oddał różnobarwność drewna czy już za późno na takie zmiany ? Druga sprawa to jak zrobić by powłoka była gładka ponieważ po 3 krotnym olejowaniu taka nie jest pozostawia wiele do życzenia

Rafał

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Zmiana koloru bez szlifowania prawdopodobnie nie będzie możliwa. Gładką powierzchnię można uzyskać dodatkowo ją polerując ę szmatką bawełnianą. W razie wątpliwości bardzo prosimy o kontakt telefoniczny z technologiem: 52 587 23 65.
Pozdrawiamy!

Pytanie:

Witam. Proszę o pomoc w doborze odpowiednich lakierów. Chce pomalować meble z litego drewna bukowego. Surowe, nie malowane wcześniej, prosto od stolarza. Chciałbym uzyskać biały pół mat. I moje pytanie czym to pomalować? Czy najpierw na takie surowe drewno stosuje się jakiś podkład czy można od razu malować? Ewentualne miejsca gdzie trzeba użyć szpachli trzeba jakoś specjalnie podkładować? Dodam że potrafię posługiwać się pistoletem lakierniczym, ale z lakierowaniem drewna nie miałem styczności, tylko lakiernictwo samochodowe.

Łukasz

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Można od razu malować. Jeśli ma być efekt o widocznej strukturze drewna polecamy Bejcę do Parkietów Sosna Bielona BDP-01. Ta bejca polecana jest dla osób z mniejszym doświadczeniem, jest łatwiejsza w aplikacji :) Na bejcę możemy polecić lakier SOLAK AC (jest to produkt nieżółknący o bardzo dobrych parametrach jakościowych. Zapraszamy do zapoznania się z Kartami Technicznymi obu wyrobów.
Pozdrawiamy! 

Pytanie:

Dzień dobry.
Zleciłem stolarzowi do renowacji schody sosnowe (20 letnie). Pokryte były wcześniej ciemnobrązową bejcą (prawie czarną). Stolarz ściągał farbę, szlifował itp itd.
W końcu nałożył bejcę + lakier pół mat - wyszło fatalnie. Widać każde miejsce po szlifowaniu, przebarwienia ma drewnie, różne kolory, smugi itp. Dodatkowo lakier jest bardzo miękki - można zarysować paznokciem.
Pytanie nr 1 - czy możliwe że źle przygotował podłoże tj. powinien je zagruntować przed położeniem bejcy aby kolor rozszedł się równomiernie?
Pytanie nr 2 - dlaczego bejca tak przebarwiła?
Pytanie nr 3 - czy lakier może być tak miękki?

Paweł

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Ponieważ mamy parę pytań (jaki lakier i bejca były aplikowane, jaki był sposób aplikacji, itp.) bardzo prosimy o kontakt telefoniczny z naszym technologiem: tel. 52 587 23 65.
Pozdrawiamy!

Pytanie:

Czy bejcę spirytusową można mieszać z lakierem nitro?

Marek

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Bejca wymiesza się z lakierem ale nie zalecamy takiego rozwiązania (barwnik bejcy nie będzie miał odpowiedniej odporności na światło w lakierze). Do tego typu zastosowań polecamy Koncentrat do Lakieru.
Pozdrawiamy!

Pytanie:

WITAM, CHCĘ POMALOWAĆ MEBLE -KOLOR BIAŁY POŁYSK ,WCZEŚNIEJ MALOWANE NITRO KOLOR BIAŁY, CZY MOGĘ TERAŻ UŻYĆ SOLAC AC

JAREK

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Można po dokładnym umyciu, wyczyszczeniu oraz odtłuszczeniu powierzchni położyć bezbarwny lakier SOLAK AC Połysk (ale powłoka pod spodem - lakier nc - może z czasem zżółknąć).
Pozdrawiamy!

Pytanie:

Dzień dobry,
Chciałbym podbarwić odrzwia i listwy z drewna iglastego (jodła/sosna) do dębu sonoma czy jest to technicznie wykonalne?

Szymon

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Niestety nie posiadamy takich środków. 
Pozdrawiamy

Pytanie:

Posiadam piękną belkę sosnową z rozbiórki starego budynku (1946r) o długości ok 12m. Chcę ją wyeksponować w miejscu po rozebranym budynku. Stolarz polecił mi Hydrolak sosna i takowy zakupiłem.
Belka(drewno) była w stanie surowym, oczyściłem ją na ile się dało, ale liczne głębokie pęknięcia, drewna nie zawsze dały się usunąć.
Po odkurzeniu postępowałem zgodnie z instrukcją. Pierwsze malowanie rozcieńczonym hydrolakiem, po wyschnięciu,malowanie drugie - bez rozcieńczenia. Dla pewności pomalowałem 3 raz.
Efekt był zachwycający, ale po roku (po zimie) przechowania na zewnątrz, na belce wystąpiły czarne brzydkie przebarwienia.
Na 2-gą zimę przykryłem belkę folią paroprzepuszczalną ( pozostała po wymianie dachu na budynku gospodarczym). Teraz na wiosnę po zdjęciu folii, oprócz przebarwień ,w szparach belki, wystąpiły białe grzybnie. Uprzejmie proszę o poradę jak prawidłowo zabezpieczyć belkę.

Marian

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Niestety drewno przechowywane na zewnątrz musi być zaimpregnowane. Musiałby Pan wyszlifować belkę, zaimpregnować ją a następnie położyć nową warstwę lakieru. Jednak trudno powiedzieć jak głęboko jest drewno uszkodzone i czy powyższe działania uratują deskę.
Pozdrawiamy!

Pytanie:

Witam
Czym mogla bym lekko przyciemnic płytę meblowa lamonowana , ktora jedt w kolorze drewna zeby pasowala do blatu

Edyta

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Możemy polecić Farbę Newcolours: www.newcolours.pl ale jest to produkt pełnokryjący.
Pozdrawiamy!

Pytanie:

Witam, klient zamówił taborety do baru. Chce on aby sosnowe siedziska wyglądały podobnie do blatów dębowych polakierowanych bezbarwnym połyskiem (rudawe).

Jaka bejca będzie najlepsza oraz lakier do tego produktu?

Tomasz

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Do sosny polecamy Bejcę Nitro lub Bejcę Pastelową. Polecamy lakier Solak AC (połysk), który jest lakierem odpornym na ścieranie i żółknącym. Zachęcam do zapoznania się z Kartami Technicznymi dostępnymi na stronie. Kolor może Pan wybrać z Palet Kolorów (dostępnych u dystrybutorów - skany tych kolorów są również umieszczone na stronie: http://www.sopur.com.pl/pl/katalog-kolorow?produkt=2&#karty  Jeśli będzie miał Pan wątpliwości lub pytania bardzo proszę o kontakt telefoniczny z naszym laboratorium kolorystycznym: +52 587 23 62
Pozdrawiamy!

Pytanie:

Dzień dobry
Jaki lakier bezbarwny użyć do drzwi sosnowych wewnętrznych? Będę malował pędzlem.

Leon

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Polecamy lakier Hydrolak bezbarwny (jest to lakier zewnętrzny ale sprawdzi się równie dobrze we wnętrzach), półmat, połysk lub wysoki połysk. Zapraszamy do zapoznania się za kartą techniczną.  

Pytanie:

Dzień dobry, na świerkowy sufit na bejcę pastelową jaki Państwo lakier polecają?
Dziękuję!

Ewa

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Polecamy lakier SOLAK AC (który jest 100% odporny na żółknięcie). Zapraszamy do zapoznania się z kartą techniczną lakieru i bejcy.
Pozdrawiamy!

Pytanie:

chciałem pomalować boazerię sufitową ( świerk skandynawski ) jakimś olejem ,ale żeby sufit miał biały odcień z widocznym usłojeniem drewna

Artur

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Oleje podkreślają rysunek drewna więc na pewno się sprawdzą. Polecamy nasz Olej Twardy do Mebli. Na stronie prezentujemy wybrane kolory, w których olej jest dostępny.
Pozdrawiamy!

Pytanie:

Dzień dobry,
Chciałabym wybarwić drewno świerkowe na kolor brązowy z dodatkiem popielu lub użyć preparatu do postarzenia. Drewno będzie ułożone na suficie. Jaki produkt Państwo polecają? Jestem z Wrocławia. Gdzie najlepiej dokonać zakupu produktów?

Ewa

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Możemy polecić Bejcę Pastelową (duży wybór kolorów, które mogą Pani odpowiadać). Jest to produkt, który aplikuje się natryskiem. Kolor można wybrać z Palety Kolorów dostępnej w hurtowni. Warto zawsze wykonać próbne wybarwienie na drewnie, które będzie wykorzystane by na 100% przekonać się czy to jest efekt, którego oczekujemy (ponieważ bejce są transparentne na ostateczny kolor będzie wpływała barwa samego drewna). Bejcę trzeba pokryć lakierem. Jeśli chce Pani sama barwić drewno to polecamy Olej Twardy do Mebli (aplikacja pędzlem, już bez lakieru). Olej również dostępny w wielu ciekawych kolorach. Zachęcamy do zapoznania się z katami technicznymi Bejcy i Oleju.

Dystrybutor we Wrocławiu:
T MEBLOPOL
ul. Krakowska 37/45
tel. 071 370 62 01
wroclaw@meblopol.pl

Pytanie:

Jakie jest w dotyku i wyglądzie wykończenie drewna sosnowego olejem twardym do mebli?Czy przypomina wykończenie lakierem czy nadal ma się wrażenie surowego drewna?

Anna

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Olej nie tworzy powłoki więc drewno na pewno w dotyku będzie dawało wrażenie bardziej surowego. Ale olej nada jednak pewną gładkość, aksamitność drewnu.
Pozdrawiamy!
  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | . . . . | 41 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl