Zapraszamy do zadawania pytań. Nasi specjaliści odpowiedzą tak szybko jak to możliwe. W przypadku pilnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: laboratorium kolorystyczne 52 587 23 62, laboratorium lakierowe 52 587 23 65.

Pytanie:

witam chciałabym pomalować bejcą wodną 3 palety i 3 drewniane skrzynki
ile litrów bejcy powinnam kupić

Oliwia

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Zależy to od powierzchni i metody aplikacji. Musi Pani oszacować mniej więcej ile m2 mają łącznie powierzchnia palet i skrzynek. Przy aplikacji natryskiem musi Pani zakładać, że wydajność bejcy będzie około 10m2 z 1L, w przypadku aplikacji polewaniem lub pędzlem wydajność będzie około 2 razy większa, ale są to wartości bardzo przybliżone.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam,

Szukam bejcy na zewnątrz do sosnowego drzewa w kolorze winchester lub zbliżonym i lakieru w macie. Proszę o poradę jaki kolor bejcy mam wybrać.
Również potrzebuje białej farby do drzewa w macie. Mam sufit z drzewa zaimpregnowany na ciemno i chcę przemalować na biel. Proszę o poradę.

Dorota

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Prosimy o kontakt telefoniczny z laboratorium w celach udzielenia pełnej informacji. Laboratorium potrzebuje więcej szczegółów, by polecić właściwe produkty.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Dzień dobry,
czy moglibyście Państwo wskazać która bejca sosna 21-19 czy 21-57 (a może inna) ma kolor najbardziej zbliżony do naturalnego lakierowanego (nie bejcowanego) dębu? Zależy mi na jak najlepszym dopasowaniu nowych drzwi sosnowych do dębowych, które montowane były w mieszkaniu kilka lat temu.
Pozdrawiam

Karolina

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Z uwagi na różne odcienie, które może mieć dąb, nie możemy jednoznacznie polecić Panu kolor bejcy. Musiałby Pan znaleźć przedstawicielstwo Sopuru, w którym są karty kolorów Bejcy Nitro na sośnie i za pomocą karty kolorów dobrać kolor, najbardziej zbliżony do odcienia dębu. W naszej praktyce spotykamy dąb o różnych odcieniach w tym żółtawy, czerwonawy i t.p. różnice są zbyt duże by można było jednoznacznie stwierdzić jaki będzie odpowiedni kolor bejcy.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Szanowni Państwo,
poszukuję lakieru, który ma zastosowanie przy malowaniu i konserwacji drewna, i który byłby max odporny na warunki zewnętrzne (deszcz, słońce, śnieg). Podobna Wasz lakier stosowany jest przy malowaniu krzyży cmentarnych, ja potrzebuję zakonserwować i pomalować obramowanie grobu, wykonane z sosny skandynawskiej. Jest to konstrukcja czasowa ale przez ok. 1 -rok intensywnie narażona na wpływy atmosferyczne. Czy bylibyście Państwo uprzejmi zaproponować mi optymalne rozwiązanie ?
Z góry dziękuję

Krzysztof

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Nasz jedyny lakier, który polecamy na zewnątrz, to Hydrolak. Jest to lakier wodny do zastosowania na zewnątrz. Natomiast nie mamy impregnatu więc musiał by Pan impregnacje drewna przed lakierowaniem dokonać we własnym zakresie.

Pozdrawiamy.

Pytanie:

Dzień dobry. Czy któryś z Państwa produktów mogę zastosować do pokrycia blatu stołu, który cały rok stoi na tarasie ? Wykonany jest z zaimpregnowanego drewna olchowego .

Tomasz

Odpowiedź:

Dzień dobry,

My jako lakier zewnętrzny zawsze polecamy Hydrolak. Produkt ten nie jest przeznaczony do zastosowania na blaty, aczkolwiek zależy to od Państwa oczekiwań. Wiele produktów promowanych, jako produkty na zewnątrz, nie są przeznaczone na blaty, ale, zapewnię, są w ten sposób stosowane. Osobiście nie spotykałem się  z dedykowanymi na blaty produktami na zewnątrz.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam, czy na bejcę pastelową można użyć waszej patyny? Jeśli tak, to której, aby rozbielić drewno dębowe? I czy można na koniec położyć lakier solak ac? I czy potrzebny jest wtedy podkład? W jakiej kolejności nakładać preparaty? Pozdrawiam

Magda

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Jak najbardziej można tworzyć efekt Bejca Pastelowa + patyna. Główna zasada w zastosowaniu takiego systemu to zabezpieczenie bejcy podkładem przed aplikacją patyny. Jest to na tyle istotne, ponieważ aplikacja patyny na samą bejcę zepsuje cały efekt. W przypadku zastosowania bejc pastelowych i patyn (zwłaszcza w białym kolorze) zalecamy zabezpieczenie tych produktów lakierem AC (można użyć go jako wielowarstwowy lakier). Do rozbielenia drewna można użyć patyny rozpuszczalnikowej PR-103 BIEL. Najpierw aplikujemy Bejcę Pastelową według karty technicznej produktu. Po wyschnięciu aplikujemy lakier Solak AC w pożądanym stopniu połysku. Po całkowitym utwardzeniu się lakieru delikatnie jego szlifujemy i aplikujemy patynę. Pozostawiamy na około 20 minut i ścieramy nadmiar, by pozostała tylko w porach drewna. Po wykonaniu tej czynności aplikujemy finalną warstwę lakieru Solak AC. Wykonanie takiego efektu może Pani zobaczyć w filmikach instruktażowych na naszej stronie, tam dokładnie opisane jak się taki efekt uzyskuje.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam,jaką bejcę użyć na drewnie bukowym aby uzyskać kolor dąb sonoma,do drewna dębowego używam bejcy beż 125/09 która daje odpowiedni efekt na drewnie dębowym,natomiast na buku kolor jest zupełnie inny zbliżony do bieli,zależy mi na tym aby odpowiednio kolorystycznie skomponować stół dębowy z krzesłami bukowymi.

Tomek

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Polecamy użycie Bejcy Pastelowej BPA-D02 Sonoma. Jest to najbardziej zbliżony kolor do BN-125/09 na dębie. Może Pan również w tym się upewnić, jeśli znajdzie u jednego z naszych dystrybutorów karty kolorów Bejc Nitro Dąb i Bejce Pastelowe i Rozpuszczalnikowe Buk. 

Pozdrawiamy.

Pytanie:

Czym ponownie zabejcować i pomalować drewniane drzwi zewnętrzne (dębowe) wystawione na stronę południową. Jako nowe stolarz bejcował je Brunat Nitro 22-25 dopasowując do plastikowych okien Złoty dąb - wyszło super. Nie wiem czym lakierował, ale to mało istotne ponieważ zamierzam je przeszlifować do "gołego" drzewa i ponownie zabejcować. Prawdopodobnie dotychczasowy lakier był bardzo kiepski na UV ponieważ po niecałych 5 latach kolor jest tak wypalony jakby w ogóle nie były bejcowane.

Bogusław

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Niestety my nie polecamy stosowania naszych Bejc Nitro na zewnątrz, ponieważ jest to produkt typowo do wewnątrz (co również jest zaznaczone w karcie technicznej) i na tak narażonej na promieniowanie UV powierzchni ma prawo po 5ciu latach wyblaknąć przy zastosowaniu każdego lakieru.

Na zewnątrz w takim kolorze możemy polecić tylko dobór w naszym laboratorium bejcy zewnętrznej wodnej. Jedynie produkt ten jest wodny, więc efekt wybarwienia będzie się różnił od tego, co Pan miał dotychczas. 

Pozdrawiamy.

Pytanie:

Dzień Dobry, Kupiłem sosnowe biurko, które jest już zabejcowane w kolorze jasno brązowym i pokryte lakierem. Chciałbym uzyskać efekt lekko postarzałego i bielonego mebla. Proszę o poradę jakich produktów użyć w jakiej kolejności itp. Ewentualnie informację czy muszę wcześniej przeszlifować całość. Dziękuję.

Tomasz

Odpowiedź:

Dzień dobry,

W Pana przypadku najlepiej by było się dowiedzieć jakim lakierem zostało wykończone biurko i ile warstw. Do uzyskania efektu postarzenia polecamy użycie patyny białej o efekcie decape z następnym zabezpieczeniem tej patyny nieżółknącym lakierem (polecamy lakier SOLAK AC). Patyna decape bardzo lekko się ściera, więc nie będzie problemu, by pozostawić tylko małą ilość patyny na drewnie w cenach uzyskania delikatnego efektu postarzenia. Patyna taka występuje w systemie wodnym (PW-001) lub rozpuszczalnikowym (PR-401). W celach aplikacji patyny nie trzeba szlifować biurko do drewna, wystarczy tylko się dowiedzieć, jak wykończone zostało biurko, i zastosować odpowiednią patynę. Ze względu na brak wiedzy o kompatybilności naszych produktów z produktami, którymi zostało wykończone biurko, koniecznie należy zrobić testową aplikację patyny, żeby się dowiedzieć czy dobrze wysycha na tej powszechni, czy się wystarczająco łatwo ściera i jaki daje finalny efekt.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Jaką dać bejcę na drewno jesionowe aby otrzymać kolor b. ciemny zbliżony do czarnego ?. I jaki dać na to lakier aby powierzchnia była twarda i trudno ścieralna?. SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA UDZIELONĄ POMOC.

Stanisław

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Polecamy Bejce Nitro CZERŃ 29-10. Jako warstwę nawierzchniową polecamy lakier akrylowy SOLAK AC, który oprócz wysokiej twardości dodatkowo jest bardzo transparentny, więc najlepiej zachowa kolor bejcy. 

Pozdrawiamy

Pytanie:

Dzien dobry,

Czy po chemicznym wybieleniu drewna wybielaczem dwsukladnikowym (soda kaustyczna i perhydrol), mozna zabezpieczyc to drewno olejem lub woskiem?
I kolejne pytanie - czy po bejcowaniu podlogi bejca rozpuszczalnikowa, mozna wykonczyc podloge woskiem lub olejem?

Pozdrowienia

gabrysia

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Prosimy o zrobienie testu kompatybilności tego wybielacza z olejem na jakimś małym kawałku drewna. Polecamy do wykończenia podłogi, pobejcowanej Bejcą Rozpuszczalnikową, Olejem do podłóg Nano. Ten produkt na pewno jest kompatybilny z tą bejcą i zapewni zdecydowanie większa odporność powłoki niż wosk.

Pozdrawiamy.

Pytanie:

Witam zleciliśmy stolarzowi wykonanie schodów dębowych jaką mam wybrać u was bejcę nitro jeśli chce uzyskać kolor złoty dąb, zastanawiam się nad Brunat 2225 lub brąz22481? Prosimy o pomoc.

Joanna

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Może Pan wybrać kolor 22-25, z pewnością to jest jeden z najbardziej lubianych przez naszych klientów kolor.

Pozdrawiamy.

Pytanie:

Witam.
Proszę o informację czy bejca nitro 2223 ma swój odpowiednik w bejcach rozpuszczalnikowych .

Paweł

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Tak, BR-233 Brunat jest odpowiednikiem tego koloru w wersji rozpuszczalnikowej.

Pozdrawiamy.

Pytanie:

Witam.
Proszę o informacje które z Państwa produktów nadają się do położenia na wosk . Pozdrawiam

Teresa

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Na wosk można zaaplikować tylko inny wosk, inne powłoki nie będą kompatybilne z tak przygotowanym podłożem. Jeśli nie chce Pani szlifować powłoki do czystego drewna, to polecamy Wosk do Mebli lub Wosk Antyczny firmy Sopur.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Witam,proszę o poradę,mam sufit z deski jodlowej pomalowany lakierobejca,chce go zrobić na biało. Jak i czym?aby za jakiś czas nie było żółtych przebarwień?

Aga

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Jeśli jest możliwość zeszlifowania powierzchni do drewna to byłoby najlepiej, ale lakobejca może być bardzo ciężka do zeszlifowania, więc polecamy przeszlifować delikatnie i położyć farbę newcolours białą.
Pozdrawiamy

Pytanie:

Dzień dobry, zleciliśmy stolarzowi wykonanie schodów dębowych. Zastanawiamy się jakim kolorem bejcy je pomalować, gdyż chcielibyśmy uzyskać odcień zbliżony do podłogi (panele Quickstep Dąb klasyczny beżowy Im 1847)? Prosimy o pomoc. Czy można ewentualnie wysłać próbkę panela w celu doboru odcienia bejcy?

Marcin

Odpowiedź:

Dzień dobry,


Najlepiej byłoby uzyskać od Państwa wzorzec panela byśmy mogli lepiej doradzić wybór koloru. Na ekranie komputera kolor może mocno się różnić ze względu na różne ustawienia monitora i nie jesteśmy w stanie dobrać kolor z ekranu.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Dzień dobry,
Chciałabym się dowiedzieć jakie produkty rekomendują Państwo do blatów stołu? Mam dwa stoły- jesionowy i dębowy. Potrzebuję bejcy, podkładu, żeby odciąć kolor bejcy i lakieru. Zależy mi na trwałości, dobrej zmywalności, odporności na światło, temperaturę. Polecacie produkty wodne czy rozpuszczalnikowe?
Pozdrawiam,

Magda

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Na blaty polecamy Solak AC (akrylowy) i Solak PUR-N Blaty (poliuretanowy). Solak AC ma 100% odporności na żółknięcie a Solak PUR-N Blaty jest bardziej wytrzymały, ale ze względu na tendencje do żółknięcia, polecamy go tylko na ciemne kolory podłoża. Te lakiery pasują na dąb i na jesion, można aplikować je na każdą bejcę. Nie polecamy wodnych lakierów na blaty, gdyż nie mają wystarczających odporności na blatach.

Pozdrawiamy

Pytanie:

Dziękuję za odpowiedź. Mam jednak wątpliwość, ponieważ w karcie technicznej tego lakieru jest napisane, aby nie stosować go na blaty robocze w kuchni. Dlaczego?

Małgorzata

Odpowiedź:

Dzień dobry,

Jeśli ma to być stół w kuchni, to nie powinno być problemu, natomiast jeśli lakierowany musi być blat w zestawie kuchennym, to tutaj może zabraknąć mu wytrzymałości na, na przykład, gorące garnki lub inne specyficzne czynniki, występujące typowo na roboczych powierzchniach. Rzeczywiście w tym przypadku polecamy zastosowanie lakieru PUR-N Blaty, ale tylko na ciemne kolory nawierzchni, ponieważ jest to typowo poliuretanowy lakier z tendencją do żółknięcia.

Pozdrawiamy.

Pytanie:

Jaki lakier zastosować na blat roboczy w kuchni?
Pozdrawiam

Małgorzata

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Polecamy zastosowanie lakieru SOLAK AC i aplikacje tego lakieru w 3 warstwy.
Pozdrawiamy

Pytanie:

Cz bejca plus lakier musi byc tej samej firmy aby sie nie zgryzły

michał

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Zastosowanie bejcy i lakieru od jednego producenta pa pewno zagwarantuje, że te produkty są kompatybilne. W praktyce występują problemy, wywołane zastosowaniem lakieru i bejcy różnych producentów, gdyż różne firmy nie testują produkty konkurencji na kompatybilność.
Pozdrawiamy
  | 1 | . . . . | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | . . . . | 32 |  

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR
Ul. J. Hechlińskiego 19
85-825 Bydgoszcz

NIP PL554-023-61-86., Numer KRS: 0000139132 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądwego Kapitał Zakładowy w wysokości 1.086.000 w całości wpłacony.

Sekretariat

Tel. +48 52 587 23 40
Fax +48 52 587 23 45
office@sopur.com.pl